Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie księżyca wczorajszy, moon shot znienacka, więc nie zdążyłem już zdjąć barlowa :D

Dane samolotu:

B739 Somon Air SMR102 P4-TAJ FRA-->DYU FL350 KORUP-->ABERO G18:55

 

;)

 

Piękne, to zdjęcie możesz wymienić z tą linią lotniczą na dobry sprzęt do astrofoto, zasługuje na to, gratuluję .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to było robione, jaka ogniskowa? Samolot wygląda jakby był wklejony na fotkę Księżyca, ma przesadnie nasycone barwy w stosunku do tła. Przy większych ogniskowych ostrość ustawiona na Księżyc daje nie ostry samolot. W sumie wygląda to na jakieś zabiegi w programie graficznym. Samolot jest oświetlony jaskrawo to dlaczego smugi nie są jasne, tylko ciemne jak w nocy? Skoro są ciemne, to samolot też powinien być ciemny. Na przykład tak.

 

mogłobyćtak.jpg

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za psucie wątku, ale dam jeszcze jeden dowód na fotomontaż zdjęcia z postu 1727.

Na załączonym screenie widać że smuga z lewego silnika pojawia się nagle tuż przy ogonie samolotu, a przecież powinna być widoczna znacznie bliżej tegoż silnika. Wyjaśnienie jest proste. Na oryginale samolot był ciemny, dlatego nie było jej widać na tle kadłuba. Po wklejeniu samolotu z innego zdjęcia autor nie domalował reszty smugi, a powinien, miałbym trudniejszą zagwozdkę. :D

Natomiast prawą nieco skrócił by zrównać je ze sobą.

fotomontaż.jpg

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to było robione, jaka ogniskowa? Samolot wygląda jakby był wklejony na fotkę Księżyca, ma przesadnie nasycone barwy w stosunku do tła. Przy większych ogniskowych ostrość ustawiona na Księżyc daje nie ostry samolot. W sumie wygląda to na jakieś zabiegi w programie graficznym. Samolot jest oświetlony jaskrawo to dlaczego smugi nie są jasne, tylko ciemne jak w nocy? Skoro są ciemne, to samolot też powinien być ciemny. Na przykład tak.

Po pierwsze lemarc, możesz już szykować dobrą wódkę w ramach przeprosin za bezpodstawne pisanie ,że fotografia to fotomontaż. Dziś po południu wrzucę fotografię prosto z puszki i uwierz mi ,że bezpodstawnie oskarżasz mnie o fotomontaż jest bez sensu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączonym screenie widać że smuga z lewego silnika pojawia się nagle tuż przy ogonie samolotu, a przecież powinna być widoczna znacznie bliżej tegoż silnika.

 

o ile ciemne smugi przy jasnym samolocie są rzeczywiście dziwne (ktoś zna wyjaśnienie?), to pojawianie się smugi w okolicach ogona a nawet dalej jest zupełnie normalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale się mylisz. Smuga pojawia się zawsze w pewnej odległości od silnika bo dopiero tam schłodzi się na tyle aby się skondensować.

 

post-25072-0-39413800-1492000133_thumb.jpg

 

Lukasz77 gratki za fotę :-) Poluję od dłuższego czasu ale mam tylko taką słabiznę

post-25072-0-33668900-1492000280_thumb.jpg

 

Sorry za psucie wątku, ale dam jeszcze jeden dowód na fotomontaż zdjęcia z postu 1727.

Na załączonym screenie widać że smuga z lewego silnika pojawia się nagle tuż przy ogonie samolotu, a przecież powinna być widoczna znacznie bliżej tegoż silnika. Wyjaśnienie jest proste. Na oryginale samolot był ciemny, dlatego nie było jej widać na tle kadłuba. Po wklejeniu samolotu z innego zdjęcia autor nie domalował reszty smugi, a powinien, miałbym trudniejszą zagwozdkę. :D

Natomiast prawą nieco skrócił by zrównać je ze sobą.

 

Edytowane przez tomekfsx1
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za psucie wątku, ale dam jeszcze jeden dowód na fotomontaż zdjęcia z postu 1727.

Na załączonym screenie widać że smuga z lewego silnika pojawia się nagle tuż przy ogonie samolotu, a przecież powinna być widoczna znacznie bliżej tegoż silnika. Wyjaśnienie jest proste. Na oryginale samolot był ciemny, dlatego nie było jej widać na tle kadłuba. Po wklejeniu samolotu z innego zdjęcia autor nie domalował reszty smugi, a powinien, miałbym trudniejszą zagwozdkę. :D

Natomiast prawą nieco skrócił by zrównać je ze sobą.

 

Proszę, podaje scrina prosto z karty aparatu... więc lemarc mylne są twoje zarzuty wobec mnie!

post-32870-0-47141100-1492006932_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zrobiłeś serię takich zdjęć, to je tu zapodaj wszystkie jak to pierwsze. Samolot musiał być już dosyć daleko i jego wielkość kątowa była rzędu 4 minut kątowych. To bardzo mały obiekt i z takiej odległości atmosfera dodaje swój zafarb, a na Twoim tego nie widać. Tomek fsx1 zapodał zdjęcie gdzie to widać wyraźnie. Jeśli nawet nie wkleiłeś samolotu, w co wątpię, to wysyciłeś jego kadłub tak, jakby był dużo bliżej i dlatego jest to dla mnie podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemarc, możesz być pewien, ze fotka Łukasza jest jak najbardziej ok. To znany i szanowany spotter :)

 

Nie znam człowieka, ale dlatego że jest znany mam nie wyartykułować wątpliwości? Nie jestem aż tak uparty żeby nie uznać jego racji, jeśli mnie przekona. Najbardziej dziwi mnie ta ciemna smuga kondensacyjna. Na podobnym zdjęciu parę postów wyżej smuga jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o ile ciemne smugi przy jasnym samolocie są rzeczywiście dziwne (ktoś zna wyjaśnienie?), to pojawianie się smugi w okolicach ogona a nawet dalej jest zupełnie normalne!

 

Nie pisałem o smudze pojawiającej się w pobliżu ogona jako coś dziwnego, tylko że smugi tej nie widać na tle kadłuba, a moim zdaniem powinna, tuż za ogonem jest już całkiem gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdjęcie było zrobione na zachodzie a Łukasz cyknął na wschodzie więc samolot był pięknie oświetlony ostatnimi promieniami słońca. A smuga w takich warunkach musi być prawie czarna. Tak to wygląda w realu. Poobserwuj i sam się przekonasz

A to, że nie przekonuje Cię nawet seria zdjęć z karty... co zrobić? ;-)

 

Tu małe przykłady czarnych smug air-to-air przy niskim słońcu:

post-25072-0-91652400-1492010834_thumb.jpg

post-25072-0-36907700-1492010834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zauważyć ten efekt na moim zdjęciu 737 (od "spodu" w zenicie) tam też jedna smuga jest krótsza ;-) Ach to światło... różne figle płata ;-)

 

 

Nie pisałem o smudze pojawiającej się w pobliżu ogona jako coś dziwnego, tylko że smugi tej nie widać na tle kadłuba, a moim zdaniem powinna, tuż za ogonem jest już całkiem gruba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za psucie wątku, ale dam jeszcze jeden dowód na fotomontaż zdjęcia z postu 1727.

Na załączonym screenie widać że smuga z lewego silnika pojawia się nagle tuż przy ogonie samolotu, a przecież powinna być widoczna znacznie bliżej tegoż silnika. Wyjaśnienie jest proste. Na oryginale samolot był ciemny, dlatego nie było jej widać na tle kadłuba. Po wklejeniu samolotu z innego zdjęcia autor nie domalował reszty smugi, a powinien, miałbym trudniejszą zagwozdkę. :D

Natomiast prawą nieco skrócił by zrównać je ze sobą.

 

 

Z położeniem tych silników (względem smug) sprawa jest subtelna. Samolot jest przechylony i może akurat jest OK.

Smugi nie są skandalicznie ciemne tylko trochę ciemne.

Ja nie zaryzykowałbym twierdzenia, że na pewno jest to nieprawdziwe zdjęcie, ale ... jestem otwarty na argumenty.

 

Chociaż ... troszkę mnie niepokoją te ciemne skrzydła (skoro mamy słońce nieomal za plecami - sądząc z okrągłości oświetlonego Księżyca)

Zwracam jednak uwagę, że jakieś kratery rzucają cień czyli słonce nie jest dokładnie za nami.

 

Zdjęcie (oryginalne) jest wybitnie atrakcyjne więc może nawet warto wydzielić wątek:

"Fantastyczne zdjęcia około-astronomiczne wzbudzające zachwyt ale i wątpliwości"

?

 

Pozdrawiam

hhhhhhhhh.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.