Skocz do zawartości

W co jesteście ubrani??


Damianoss

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zbliża się zima i temperatura spada czasami nawet już teraz do okolic zera. To w co się ubieracie?? Chodzi mi czy nakładacie ile się da ubrać i jesteście jak "beczka" i nie możecie się ruszać i wasze ruchy są skrępowane ale jest wam ciepło czy tak jak ja robię ubieram się cieplej ale czuje chłód ale przynajmniej nie jestem skrepowany rzeczami. I oczywiście od czasu do czasu ciepła herbatka w termosie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Jak przeczytałam tytuł wątku, to aż mnie ręce świerzbią żeby opisać "w co jestem ubrana" ;):szczerbaty::ha:

 

Osobnicy poniżej 18stu lat, proszeni są o oddalenie się od odbiorników...

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

 

 

 

Ps: Tutaj jest dobry wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...81&hl=ubiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - przyznam że też sie uśmiechnąłem czytając ten temat. No cóż - jak temperatura poniżej 12 stopni to obowiązkowo dwie prazy spodni, dwie pary skarpet, dwa średnio-ciepłe swetry i polar. Jak poniżej 5 to cieplejsza kurtka i cieplejsze skarpety. Niżej na razie jeszcze nie obserwowałem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy bezwietrznej pogodzie cienka kurtka, gruby sweter, przy dużym wietrze, gruba kurtka i bez swetra.

 

No to chyba jeszcze na dworzu za długo nie siedziałeś, zwłaszcza zimą.

 

Kolega Popcio dobrze prawi, zimą dwa podkoszulki, dwa swetry, kurtka zimowa, czapka i kaptur, rękawiczki, kalesony, ciepłe spodnie, dwie pary skarpet i ciepłe buty. Plus oczywiście termos z czymś gorącym. W takim stroju po 6h nie powinno być jeszcze zimno, ja zwykle tyle siedze. Obserwatorzy mają lepiej, bo pewnie po 2-3h się zwijają do domu. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie, to jeśli temperatura oscyluje pomiędzy zerem a minusem, to musowo mam na głowie zestaw z avataru + bluza i kurtka polarowa, na którą zakładam kurkę górską + spodnie polarowe do pary ze spodniami ortalionowymi.

A do tego wszystkiego ciepłe buty z elektrycznymi wkładkami, dzięki którym nie odmrarzam stóp ;)

A jakby było mi zimno, to mam żelowe grzejniczki, które można użyć do rąk lub wrzucić je sobie za kołnierz :D

Po prostu - zmarzluch ze mnie :P

 

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

Ori, nie ładnie tak robić tylko smaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nogi, to będąc kiedyś u wujka gościnnie skorzystałem z takiego zestawu:

 

- 2 pary skarpetek bawełnianych

- 1 para skarpetek "ogólnowojskowych" wełnianych grubych (stary model z poprzedniego wieku - lepsza jakość)

+ gościnnie - flanelowa onuca + gumofilce

 

Szczerze mówiąc byłem zszokowany skutecznością "starych wypróbowanych metod" przy temp. -25 st.C

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GORĄCO, BO JAKŻE BY INACZEJ, POLECAM, JAKO JEDEN Z ELEMENTÓW OMAWIANEJ GARDEROBY, BLUZĘ Z ELASTYCZNYM BAWEŁNIANYM KAPTUREM, KTÓRYM "OWIJAMY" SOBIE W ODPOWIEDNI SPOSÓB GŁOWĘ I OKULAR. W TEN SPOSÓB JEDYNE ŚWIATŁO JAKIE DOCIERA DO NASZYCH OCZU TO TO Z OKULARU. CO ZA TYM IDZIE, WIADOMO. PRZY OKAZJI JAK PRZYTULNIE I "PSIEJSKO CZARODZIEJSKO" :D NAM SIĘ ROBI. OCZYWIŚCIE TO DLA TYCH CO NIE FOCĄ :lol:

 

NIE WIEM CZY WIECIE, CHOĆ TYCH CO NIE WIEDZĄ JEST PEWNIE NIEWIELU , ŻE W SKLEPACH WĘDKARSKICH, MYŚLIWSKICH I INNYCH DLA AKTYWNYCH INACZEJ, SĄ RÓŻNEGO RODZAJU ROZGRZEWACZE CHEMICZNE. DLA PRZYKŁADU, BIERZESZ SOBIE TAKIE URZĄDZONKO W POSTACI WORECZKA WYPEŁNIONEGO SUBSTANCJĄ, UGNIATASZ JE A ONO ROBI SIĘ CIEPŁE.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM CZY WIECIE, CHOĆ TYCH CO NIE WIEDZĄ JEST PEWNIE NIEWIELU , ŻE W SKLEPACH WĘDKARSKICH, MYŚLIWSKICH I INNYCH DLA AKTYWNYCH INACZEJ, SĄ RÓŻNEGO RODZAJU ROZGRZEWACZE CHEMICZNE. DLA PRZYKŁADU, BIERZESZ SOBIE TAKIE URZĄDZONKO W POSTACI WORECZKA WYPEŁNIONEGO SUBSTANCJĄ, UGNIATASZ JE A ONO ROBI SIĘ CIEPŁE.

 

Tych co o tym wiedzą jest naprawde wielu ;)

Zresztą sam o tym napisałem powyżej, tylko jako żelowe grzejniczki :D

Można je kupić także w sklepach sportowych lub na internecie. Aczkolwiek różnie to z nimi bywa. Osobiście mam w użyciu trzy różne firmy i mogę śmiało powiedzieć że najlepsze z nich mają logo TCM :lol:

Tak, to nazwa firmy, która ma w Polsce (i nie tylko) sieć sklepów Tchibo B) Można powiedzieć że mają największą moc grzewczą, mimo że są mniejsze niż inne, które mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM CZY WIECIE, CHOĆ TYCH CO NIE WIEDZĄ JEST PEWNIE NIEWIELU , ŻE W SKLEPACH WĘDKARSKICH, MYŚLIWSKICH I INNYCH DLA AKTYWNYCH INACZEJ, SĄ RÓŻNEGO RODZAJU ROZGRZEWACZE CHEMICZNE. DLA PRZYKŁADU, BIERZESZ SOBIE TAKIE URZĄDZONKO W POSTACI WORECZKA WYPEŁNIONEGO SUBSTANCJĄ, UGNIATASZ JE A ONO ROBI SIĘ CIEPŁE.

 

E zamiast tego mozna kupić sobie rozgrzewacze w butelce. Odkrecasz butelkę, wlewasz trochę substancji do gardła i wręcz wypala od środka od tego ciepła ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E zamiast tego mozna kupić sobie rozgrzewacze w butelce. Odkrecasz butelkę, wlewasz trochę substancji do gardła i wręcz wypala od środka od tego ciepła ;).

 

 

Po przyjęciu większej ilości takiego rozgrzewacza mogą wystąpić problemy z ustawieniem ostrości :blink: dlatego chyba lepiej żelowe woreczki + ubiór "na cebulkę". :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych co o tym wiedzą jest naprawde wielu ;)

Zresztą sam o tym napisałem powyżej, tylko jako żelowe grzejniczki :D

Sorki, nie doczytałem.

 

ABC wiesz, że to masakruje rozdzielczość oka ;):lol: , chociaż ( znowu się "przyczepię" ;) ) tym co focą to zupełnie nie przeskadza :) .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klimaty letnie, to w zależności od temperatury, która jest bądź co bądź wysoka, ubieram:

1. Koszulkę

2. Bluzę,

3. Dres

4. Cienką kurtkę z kapturem no i para normalnych skarpet, do tego zwykłe buty.

 

Do tego biorę termos z herbatką i kanapeczki, coby organizm doładować węglowodanami i tłuszczem :).

 

Pozdrawiam.

 

PS. W zimie, siedząc na balkonie zakładam buty, kalesony i dresy+koszulka, gruba bluza, kurtka zimowa z kapturem i czapką :szczerbaty: Tak potrafię wysiedzieć 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje przy -20* na wysokości 800m n.m.p, wieje, 30 cm śniegu, polana w lesie, dojeżdzając manewrujemy w labiryncie połamanych gałęzi, między 1:00 a 6:00 w nocy

 

Nogi - kalesony, spodnie, spodnie narciarskie ocieplane i na to dres

Stopy - trzy pary grubych skarpet, buty grube, ale nie ocieplane

Góra - podkoszulka, T-shirt, dwie bluzy, gruby polar, kurtka zimowa

Szalik, czapka, Kaptur kurtki ocieplanej, grube rękawice polarowe

 

Siedzę na swoim astrozydlu zawinięty jeszcze w koc, nogi nie dotykają ziemie (śniegu)

 

Tak wyglądały ekstremalne obserwacje, okropnie zmarzły mi wówczas nogi.

 

 

Wychodzę z założenia, że na dłuższe obserwacje trzeba się ubrać do przesady.

Mamy nieruchomą pozycję, często wręcz połamaną, jesteśmy zmęczeni i senni, temperatura w nocy przy czystym niebie bardzo gwałtownie spada.

Lepiej jest coś z siebie zrzucić i poratować współgapowicza niż nie mieć niczego więcej do założenia.

 

!ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie doczytałem.

 

ABC wiesz, że to masakruje rozdzielczość oka ;):lol: , chociaż ( znowu się "przyczepię" ;) ) tym co focą to zupełnie nie przeskadza :) .

 

Pozdrawiam

 

w sumie... powoli dostrzegam drugie dno, dlaczego chłopaki od fotek uważają robofocusery za niezbędny gadżet...

ta... zmiany temperatury podczas sesji... akurat :D

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Hi, przecież Ori już wyszczególniła wszystko, co ma na sobie! :D

 

"Astronomy Now" 9/2008 opisuje podgrzewany golf (tylko "kołnierz").

ocieplacze

Trzy baterie AA. Cena - 15 Ł.

 

Poza tym - oprócz woreczków żelowych albo rekrystalizującej przechłodzonej cieczy - są jeszcze ogrzewacze "spalinowe", z katalitycznie utlenianym paliwem. Mam takie, ale od kiedy mam - nie prowadziłem obserwacji w wymagających ich użycia warunkach. Zima w południowej Anglii jest łagodna (w ogóle nie ma zimy, palmy by pomarzły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Jak przeczytałam tytuł wątku, to aż mnie ręce świerzbią żeby opisać "w co jestem ubrana" ;):szczerbaty::ha:

 

Osobnicy poniżej 18stu lat, proszeni są o oddalenie się od odbiorników...

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

 

 

 

Ps: Tutaj jest dobry wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...81&hl=ubiór

 

Na golasa przed kompem, nieaładnie :lol:

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.