Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie ze wczorajszej wycieczki na Mincol Cergovski, Babia Góra 112km. Coś mam pecha z widocznością na wschód znów nie było widać Bieszczad Ukraińskich.

babia.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Mógłbyś jeszcze raz podesłać fotkę ? coś się chyba nie otwiera...

 

btw: 112 to nie jest tak źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień jest ciekawy, bo szybki wiatr co chwilę przewiewa chmury i cyklicznie odsłania się horyzont czy to nad Beskidem Śląskim i Morawskim czy to nad Żywieckim. Nawet Jesenik jest dmuchany od tyłu i pojawia się i znika ;)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze nie ma się co szczypać, choć na Śnieżce pomału robi się fajnie. Z prognoz wynika, że najbliższe dni mogą (choć oczywiście nie muszą) przynieść coś ciekawego i najchętniej zamelinowałbym się w schronisku na Śnieżniku, ale cóż - może kiedyś, na emeryturze... Jak znam życie, to w przyszłym tygodniu już będzie do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranek rzeczywiście był ciekawy, jak z Widnicy były Tatry to ciekawe Viper kaj ty mieszkasz :) Nawet Jesenik rano widać było z Opola, a u siebie Beskid do 9:00 miałem jak brzytwa. Teraz czekam na Jesenik...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - gdzie było, tam było. We Wrocławiu wczoraj był ładny wieczór, a w górach inwersja na około 1000 mnpm. Dzisiaj z kolei mamy w Karkonoszach chmurki, jak wiosną albo i latem. Podstawa na oko na 1700. Jutrzejszy wieczór i może jeszcze czwartek rano w prognozach ICMu wygląda nieźle, ale to tylko kolejna efemeryda. Jeśli ktoś ma możliwość wyskoczyć w góry, to chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie temperatura, to człowiek patrząc na chmury rzeczywiście pomyślałby że jest lato - same kłębiaste chmury. U mnie nawet przed chwilą grad padał - chyba to zapowiadane ochłodzenie przychodzi. A Tatry najlepiej było widać u mnie przed wschodem Słońca, 20minut po widoczność spadła do kilkunastu kilometrów i nawet Gór Świętokrzyskich nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tak na gorąco...

Pierwsze fotki powstałe z myślą tylko i wyłącznie o Dalekich Obserwacjach, pstryknąłem dziś. :yahoo:

Lysa hora- ją rozpoznałem na fotkach, a miałem do niej 83km wg HWT.

Z Beskidu Śląskiego też conieco widać: nawet wieże na Skrzycznym.

I wydaje mi się że Diablaka też dorwałem.

Edytowane przez viper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Viper

No to gratulacje, czekamy na relację

 

No cóż, zamiast Jesenika ponownie tylko przestrzeliłem sprzęt. Prognoza była obiecująca i zdjęcia z satki nie zapowiadały jakiś chmur, a tu kupa, bo właśnie horyzont był przesłonięty ale to one były dalekie, poza 200km. Wogóle powietrze było zasyfione. Zauważyłem to jak już front przetoczył się przez cały kraj. Rano seeing był ok, powietrze ciepłe, a po 15, po przejściu frontu widzialność siadła na 40km i ochłodziło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 6.20 i wieje jak diabli ale mam wrażenie jakby dziś był ekstra widok z Liwocza k. Jasła. Jadę tam z kumplem w nadziei że uda nam się coś pstryknąć. Pochwalę się fotkami wieczorem. Kumpla "zaraziłem" tym po publikacji moich fotek na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 6.20 i wieje jak diabli ale mam wrażenie jakby dziś był ekstra widok z Liwocza k. Jasła. Jadę tam z kumplem w nadziei że uda nam się coś pstryknąć. Pochwalę się fotkami wieczorem. Kumpla "zaraziłem" tym po publikacji moich fotek na DO.

No i jak tam wypad? Miałem się wybrać na Liwocz dziś, ale aparat mam pożyczony i niestety dopiero pewnie jutro będę miał. Swoją drogą w styczniu miała być uruchomiona kamerka na Liwoczu, ojj przydała by się przydała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.