Jump to content

Najlepsze zdjęcie: Listopad 2008 - FINAŁ

sumas
 Share

Recommended Posts

Po ekspresowym przeprowadzeniu październikowej edycji plebiscytu, przystępujemy do wyboru najlepszej astrofotografii miesiąca listopad. Do konkursu przystąpiły wszystkie zdjęcia zaprezentowane w Listopadzie 2008, które uzyskały co najmniej 20 punktów

Finał wyboru Najlepszego Zdjęcia Miesiąca - Listopad 2008

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zasady wyboru najlepszego zdjęcia miesiąca są następujące: (eksperymentalnie znowu zmieniliśmy zasady)

1. Wybieramy zdjęcia, które jest w/g nas są najlepsze

2. Swój wybór potwierdzamy głosem w ankiecie - - czyli można głosować więcej, niż na jedno zdjęcie :)

Proszę dokładnie przemyśleć swój typ przed oddaniem głosu,

ponieważ po zagłosowaniu nie będzie już możliwa zmiana swojego wyboru.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do głosowania!

Zdjęcia z Listopada 2008 - finaliści

1. M45 - Gromada Subaru na niebie - MarcinPc

gallery_984_3_47488.jpg

http://astro-forum.org/Forum/M45-Gromada-S...bie-t23875.html

2. M77 w szerszym polu - MarcinPc

gallery_984_3_25499.jpg

http://astro-forum.org/Forum/M77-w-szerszym-polu-t23892.html

3. Światło zodiakalne i przeciwblask, spod ciemnego nieba. - Radek Grochowski

gallery_984_3_45152.jpg

http://astro-forum.org/Forum/Swiatlo-zodia...ask-t24011.html

4. Koń z płomieniem - MarcinPc

gallery_984_3_73437.jpg

NGC2044, B33, IC434 http://astro-forum.org/Forum/Kon-z-plomieniem-t24094.html

5. między Krakowem a Księżycem - warpal

gallery_984_3_148779.jpg

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry317414

6. flaming i plemniki - piotr s

gallery_984_3_6272.jpg

http://astro-forum.org/Forum/flaming-i-plemniki-t24104.html

7. M42 Wielka Mgławica w Orionie, w szerszym kadrze - MarcinPc

gallery_984_3_43578.jpg

http://astro-forum.org/Forum/M42-Wielka-Mg...nie-t24236.html

------------------------------------------------------------------------------------------

Głosujemy do 29 grudnia 2008 do godziny 20:00

Witam!

Tak się zastanawiam dlaczego cisza w tym topiku (tzw opad szczeny?) :)

W tym miesiącu mamy niezły urodzaj... :)

Każde zdjęcie masakruje na swój sposób.

Radek Grochowski dał popalić :)

:notworthy: :notworthy:

Edited by ax

Opcja głosowania na kilka zdjeć jest bardzo dobra. Wcześniej zawsze było trudno zdecydować. Chyba nie będę oryginalny z moimi typami:

3. Rzadko widoczne w polskich warunkach zjawisko i do tego pięknie uchwycone

5. ISS, Endeavour i Księżyc to świetna mieszanka

7. Kolorystyka i detal powalają, a szczególnie biorąc pod uwagę użyty sprzęt

Edited by Rhobaak

tak, rzeczywiście taki sposób głosowania wygląda na złoty środek, choć jest jeszcze jedna opcja do przetestowania, by podzielić konkurs na kategorie, choć zdaje się w grudniowej edycji plebiscytu, przez tę paskudną pogodę, w ogóle będzie bardzo mało zdjęć

p.s.

i taka prośba, żeby nie pisać w tym wątku o swoich typach, żeby nikomu nie sugerować na co ma głosować, nawet podświadomie

o, fajnie że można głosować na więcej niż jedno!

jeżeli chodzi o kategorie, to biorąc pod uwagę frekwencję, powinny być dwie kategorie: 1. zdjęcia MarcinaPc, 2. pozostałe zdjęcia :D

a przy okazji, tekst ankiety jest błędny: "Które zdjęcie w/g Ciebie kandyduje na miano" - oczywiście wszystkie kandydują, pytanie powinno być które JEST najlepsze :P

Piotrek od dłuższego nie robię nic innego, jak oglądam zdjęcia astro w sieci. I muszę się z Tobą zgodzić: polska astrofotografia na arenie międzynarodowej jest naprawdę na bardzo wysokim, wyśmienitym poziomie. Naszym zdolnym kolegom należy naprawdę tylko gratulować :Beer:

P.S. Moim zdaniem każde zdjęcie jest dobre i trudno mi jest jednoznacznie wybrać to najlepsze

Edited by Y_Connect

Zagłosowałem na trzy fotki - i zdziwiłem się - w takiej kolejności jak głosowałem (1, 2, 3 miejsce), taka jest średnia głosów. Jestem modelowym, testowym, średnim oceniaczem astrofotek :banan:

Nie głosowałem na wszystkie siedem, bo to byłoby bez sensu, ale wszystkie fotki podziwiam.

Pozdrowienia dla astrofotografów!

dla formalności jescze tylko 30 minut do zakończenia plebiscytu

a tu pasjonująca walka o miejsce w czołówce! różnica tylko jednego głosu!

UNC_SAM.gif

ten głos może być Twój :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 47 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 70 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 134 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.