Skocz do zawartości

moralność Pepelita...


Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do dzisiejszego gorącego wątku - http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=24778&hl=

Jak widać nie ma nadziei , bo nadzieja Matką głupich i naiwnych...

 

z resztą co Ja Wam będę, poczytajcie sami -

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=7&t=6576

 

i zrzut ekranu gdyby ktoś zaedytował swoje wypowiedzi

moralno___Pepelita.png

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,wrednie się młodzian zachowuje i w dodatku szkodzi innym.Dzięki darowiznom między innymi Tserafina ,Hansa ,Yetiozyrysa i MC2 nieżle doposażyłem naszego niepełnosprawnego kolegę{bez dostępu do internetu} .Myślę że obecnie trudniej będzie liczyć na czyjąs hojność.I nie będzie to całkowicie zrozumiałe niestety. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zostawić temat Pepelita w spokoju. Jak ktoś kiedyś powiedział "na głupiego nie ma rady".

Zauważył chłopak "łatwą kasę", więc chciał spróbować handlu. Fakt, zrobił to korzystając z hojności forumowiczów (można śmiało powiedzieć, że ich wykorzystał). Nikt nie pochwala takiego zachowania, ale roztrząsanie tego tematu nie ma zbytniego sensu. Jedyne co możemy zrobić to bardziej uważać przy sponsorowaniu sprzętu.

Nie jest to żadna obrona pepe, ale zastanówmy się, co nam daje takie jeżdżenie po nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) zastanówmy się, co nam daje takie jeżdżenie po nim?

 

Kamil nikt nie jeździ po Pawle i nie to jest zamysłem.

Jego postawa jest w tej chwili przestrogą dla ewentualnych naśladowców.

Dla tego chłopca obawiam się, że nie ma już ratunku. On kompletnie nie zrozumiał lekcji ani tego, co chcieliśmy mu przekazać.

Po tej ciężkiej emocjonalnie przeprawie (Ja się przejęłam bardzo) Paweł poszedł na astromaniaka i co? zaczął oficjalnie i na głos kombinować jak tu obejść i wykiwać wszystkich, jak dogadać się z kimś i wystawiać rzeczy na giełdzie A4U. czy według Ciebie on zrozumiał cokolwiek?

 

Forumowe giełdy służą przede wszystkim do stworzenia BEZPIECZNEJ platformy wymiany i handlu pomiedzy naszą społecznością. To nie jest Allezło gdzie nie sposób kontrolować 40 mln Polaków, to nasze wewnętrzne giełdy bazujące na ZAUFANIU. Postępowanie Pawła wnosiło bardzo duży element ryzyka na nasze fora, ponieważ między innymi handlował sprzętem, którego na oczy nie widział, a mimo to deklarował pełną zgodność ze specyfikacjami, stan idealny itd...

 

Tych zastrzeżeń jest więcej, lecz nie zamiezram więcej o tym pisac i zajmowac sie tą sprawą, bo też nie chcę przeciągać tematu.

Mądry po przeczytaniu tych trzech już teraz wątków, sam wyciągnie odpowiednie wnioski, a głupi... cóż dla tych drugich nawet gdybym napisała rozprawę doktorską na ten temat i tak nic nie zrozumieją...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu nie znam i nie chce poznawać, ale mam jakieś dziwne przeczucie, że forum doznaje po raz kolejny skutków zjawiska nadmiaru wolnego czasu u młodych userów, którzy z nudów wypisują głupoty w internecie. Nie martwcie się, wróci szkoła, ojciec zawezwie do roboty i się skończy. Na A4U już to przerabialiśmy, na A-F przez niejedne wakacje również i zawsze problemy kończą się same. Najważniejsze to nie karmić trolla, bo poźniej dochodzi do tak patologicznych sytuacji.

 

Pozdrawiam i życzę A-F spokoju na cały nowy rok,

Mateo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Na A4U już to przerabialiśmy, (...)

;)

 

przyłączam się do życzeń Mateusza i wszystkim życzę dobrej nocy. Sobie zaś życzę abym rano obudziła się w świecie, w którym Pepe doznał olśnienia i ZROZUMIAŁ.

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co takiego się stało, że chłopak chce zarobić kilka setek na starego Canona 300D żeby robić zdjęcia ? Albo zarobi na sprzedaży albo uprosi kogoś zeby mu sprezentował. No i co z tego ? Robicie larum jakby kogoś zamordował a ma dopiero 15 lat i chce robić zdjęcia. Jak mu darowaliście montaż to się teraz nie czepiajcie tego co z nim zrobił. W każdym razie kupił lepszy bo chce robić lepsze zdjęcia. Tak trudno to zrozumieć ? Sami wydajecie krocie na sprzęt i obserwatoria, że nowego merdedesa można by kupić za to. Chełpicie się tym na codzień, pokazujecie foty z relacji budowy i sprzęt, że gały niejednemu mogą wyleźć z głowy jak się na to patrzy a biednego chłopaka byście ze skóry obłupili, że się odważył kilka rzeczy sprzedać i wypisujecie jakies bzdety o moralności. Nie każdemu kasa włazi drzwiami i oknami albo ma tatusia co mu wszystko kupi a problem jest tylko taki czy kupić takie APO czy takie Takahashi a może TECA albo jeszcze coś innego ... Wstydzilibyście się !!!!!! Biednemu to najlatwiej jest dokopać ! Ciekawe czy wy wszyscy jesteście tak w porządku moralnie i czy niczego nie macie na sumieniu ? Czy nikogo nigdy nie wyświniliście dla kasy ? Same chodzące ideały :lol: . To mi ale osiągnięcie moralne wyżywać się na piętnastolatku, a jak zagroził, że się powiesi to policję nasyłać. Co zestrachaliście się, że tak może się to skończyć ? No to dajcie mu święty spokój i nie żałujcie, że może kupi sobie za to starego Canona i zrobi trochę lepszą fotkę niż tym kompaktem co ma. Ciekawe co by było gdyby wam ktoś pozabierał wasze zabawki za dziesątki tysięcy złotych, co byście powiedzieli na to ?

nie pozdrawiam nikogo

astrodziadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi ale osiągnięcie moralne wyżywać się na piętnastolatku, a jak zagroził, że się powiesi to policję nasyłać.

To jest akurat obowiązek każdego administratora na forum (chociaż nie tylko) i nie ważne, czy gość żartuje czy nie... (a teraz weź pod uwagę to, że te głupoty co wypisywał Pepelito przeczytał na forum policjant, lekarz, inni rodzice - i co nie ma prawa interweniować ?), przecież nie tylko astroamatorzy siedzą na forum - tak trudno to pojąć że forum ma zasięg większy niż pokój z którego piszemy.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, popełniono na tym forum wielki błąd udostępniając mu ponownie dostęp do jego danych, które miał na PW,

pozatym myślę, że warto byłoby jednak poinformować jego rodziców o tym fakcie, bo chyba to jedyny sposób by coś z tym zrobić.

Ludzie, którzy przekazali mu kilka rzeczy napewno mają jego adres, telefon, imię i nazwisko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co takiego się stało, że chłopak chce zarobić kilka setek na starego Canona 300D żeby robić zdjęcia ? Albo zarobi na sprzedaży albo uprosi kogoś zeby mu sprezentował. No i co z tego ( ... ) Wstydzilibyście się !!!!!! Biednemu to najlatwiej jest dokopać ! Ciekawe czy wy wszyscy jesteście tak w porządku moralnie i czy niczego nie macie na sumieniu ? Czy nikogo nigdy nie wyświniliście dla kasy ? Same chodzące ideały :lol: .

 

Z uwagi na bardzo poranną godzinę o której napisałeś rozumiem, że nic kompletnie nie zrozumiałeś z tego co się stało.

Rozmawiamy tutaj o kłamstwach Pawła o manipulacji, o szantażu emocjonalnym jakiemu nas poddał... nie zaś o jego chęci zdobycia lepszego sprzętu. Jego dotychczasowe postępowanie to żerowanie na ludzkiej dobroci, którą z premedytacją wykorzystał. Jak tak dalej pójdzie, to chłopak pomimo wielu zer na koncie, dalej będzie plótł bajeczki o swoim ubóstwie, bo najwyraźniej to działa, a naiwniaków nie brakuje, przecież w polsce jest wiele for. Rozumiem, że popierasz jego metody i swoim dzieciom i wnukom stawiasz za wzór takie postępowanie.

 

Co do chodzących ideałów, to proszę bardzo JA jestem przykładem osoby, która nigdy nikogo nie oszukała na kasie, nigdy nikogo nie naciągnęłam, że o kłamstwach i szantażach nie wspomnę !

 

edit - i nie myśl, że sprawa została zamknięta, ciągle na PW na innym forum rozmawiam z Pawłem i próbuje mu wytlumaczyć gdzie się pogubił, staram się mu pomóc, zrobiłam wywiad środowiskowy i poczyniłam kilka innych kroków, o których nie będe tu pisać. Może to naiwne, ale ciągle wierzę, że chłopak się opamięta.

Nie sama kasą człowiek żyje.

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak zagroził, że się powiesi to policję nasyłać. Co zestrachaliście się, że tak może się to skończyć ? ....

astrodziadek

 

No cóż - ja się "zestrachałem".

Niestety znam osobiście przypadek gdzie chłopak na imprezie opowiadał, że się powiesi i jak udało się wyważyć drzwi od łazienki to było za późno.

Więc raczej ostrożnie formułowałbym opinie.

 

Adam ma u mnie duży plus za reakcję.

Ori2711 - szczerze życzę aby Twoje działania odniosły jakiś skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co takiego się stało, że chłopak chce zarobić kilka setek na starego Canona 300D żeby robić zdjęcia ? Albo zarobi na sprzedaży albo uprosi kogoś zeby mu sprezentował. No i co z tego ? Robicie larum jakby kogoś zamordował a ma dopiero 15 lat i chce robić zdjęcia. Jak mu darowaliście montaż to się teraz nie czepiajcie tego co z nim zrobił. W każdym razie kupił lepszy bo chce robić lepsze zdjęcia. Tak trudno to zrozumieć ?

"astrodziadku", czy przeczytałeś ten wątek?

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...=24778&st=0

Czy uważasz, że postępowanie "pepelito" nie budzi zastrzeżeń?

 

 

Sami wydajecie krocie na sprzęt i obserwatoria, że nowego merdedesa można by kupić za to. Chełpicie się tym na codzień, pokazujecie foty z relacji budowy i sprzęt, że gały niejednemu mogą wyleźć z głowy jak się na to patrzy a biednego chłopaka byście ze skóry obłupili, że się odważył kilka rzeczy sprzedać i wypisujecie jakies bzdety o moralności. Nie każdemu kasa włazi drzwiami i oknami albo ma tatusia co mu wszystko kupi a problem jest tylko taki czy kupić takie APO czy takie Takahashi ...

Dlaczego oceniasz nas w ten sposób. Co jest złego w tym, że ktoś chce się pochwalić tym co ma i z czego się cieszy?

Specjalnie urwałem powyższy cytat na słowach "APO czy takie Takahashi ..." Jeżeli przeglądasz giełdę to wiesz, że właśnie sprzedałem refraktor APO Takahashi. Jak myślisz, czy pieniądze na jego zakup wlazły mi drzwiami i oknami?

Miłośnikiem astronomii jestem od prawie 30 lat. Najpierw miałem uszkodzoną lornetkę dającą powiększenie 2x (!), potem zdezelowaną lunetkę o powiększeniu 8x. Dopiero potem samodzielnie zbudowany refraktor w oparciu o sprzedawane przez PTMA soczewki 64/800 mm. Pierwszy teleskop Newtona kupiłem za swoją pierwszą wypłatę. Po 15 latach pracy kupiłem APO.

 

Ale przecież mogłem tak jak "pepelito". Tu pohandlować, tam zaszantażować. Pochwalasz takie działania? Pytam jeszcze raz - czy na pewno przeczytałeś wszystkie wątki "pepelito" i znasz jego historię?

 

 

To mi ale osiągnięcie moralne wyżywać się na piętnastolatku, a jak zagroził, że się powiesi to policję nasyłać.

Po tym cytacie mogę sądzić, że jednak przeczytałeś główny wątek. Przeczytałeś, ale chyba nie zrozumiałeś powagi sytuacji. Jeżeli młody człowiek grozi śmiercią, to Twoim zdaniem nie należy nic robić. Adam zachował się profesjonalnie, ale tego nie zauważyłeś.

 

 

nie pozdrawiam nikogo

astrodziadek

A ja Ciebie pozdrawiam "astrodziadku", licząc na to, że jednak zrozumiesz całą sytuację. Przykro mi tylko, że negatywnie oceniasz wszystkich, za wyjątkiem "pepelito".

 

Twój post był wybitnie emocjonalny. Tylko czy przemyślany?

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co takiego się stało, że chłopak chce zarobić kilka setek na starego Canona 300D żeby robić zdjęcia ? Albo zarobi na sprzedaży albo uprosi kogoś zeby mu sprezentował. No i co z tego ?

 

Nie wytrzymałem.

To, że piętnastolatek może robić różne głupoty potrafię zrozumieć. Ale tego, że dorosła osoba nie widzi w tym nic moralnie nagannego i występuje w tym przypadku w roli "adwokata" bardzo trudno mi pojąć.

To jaki mają mieć młodzi kręgosłup moralny, gdy wszystko jest relatywne, wszyskto uchodzi, wszystko da się jakoś usprawiedliwić i nie ma granic między tym co dobre / dopuszczalne / naganne / złe? Podejrzewam, że po przeczytaniu takiego "rozgrzeszenia" Pepelito będzie miał mętlik w głowie. Nie będzie wiedział, czy zrobił coś nagannego, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to nazwać, dziwi mnie postepowanie Pepe - w jednym zdaniu się okresla że popełni samobójstwo, ale jeszcze prosi o zezwolenie na dostep do danych potrzebnych do ukończenia transakcji.

 

No chyba jakis niedrozwój .... czy co ?

 

Zgadzam sie ze zdaniem że bezwzglednie nalezly powiadomić rodziców o wyczynach chłopaka, to moze sie zle skonczyc i nie tylko dla niego.

 

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi się pytanie czy nie zastanowic się w jaki sposób traktowac na giełdzie osoby niepełnoletnie.O ile sie nie mylę mogą one bez wiedzy rodziców przeprowadzić dowolną tranzakcję .W razie nieprawidłowosci ich odpowiedzialnośc jest stosunkowo mała ale na rodziców może "spasć grom z jasnego nieba".O ile się myle to oczywiscie nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, jak sprawa wygląda, każdy wie - Astrodziadek także. Nie rozumiejąc zbytnio sytuacji po prostu ją wykorzystał, żeby dowalić A-F, a przy okazji mnie. Ot tak po prostu, z czystej ludzkiej zawiści i nietolerancji. On się na forum obraził dawno temu (o ile dobrze pamiętam, przez krytykę jego zdjęć - vide Qbanos).

 

Dlatego uważam, że naprawdę nie ma sensu brać pod uwagę jego postu, bo nie ma nic wspólnego z obiektywnością. Tylko tym razem zapomniał, że forum to nie tylko ja, ale sporo emocjonalnie zaangażowanych osób. Dostał po głowie, ale jakoś nie czuję satysfakcji.

 

To jak się wczoraj wystraszyłem wiem tylko ja, no i może jeszcze kilka osób, które brały ze mną udział w tej akcji. Naprawdę, człowiek nie wie co robić i waży każde słowo. Bardzo łatwo pogorszyć sprawę, albo nieświadomie doprowadzić do najgorszego rozwiązania. Wiem tylko jedno, bo nie raz myślałem o tym, z takimi nie ma negocjacji. Im dłużej się negocjuje, tym zwiększa się ryzyko złego finiszu. Pomijam już kwestię, że Astrodziadek nie zdaje sobie sprawy z faktu, że odpowiadam własną głową. Forum to nie tylko przyjemności i satysfakcja, to także odpowiedzialność przed prawem - zarówno karnym, jak i moralnym.

 

Pepelito się nie dziwie. Wiem, jakie człowiek miewa burze w mózgu, jak się ma 15 lat. Sam bywałem w podobnych depresjach, choć nie szantażowałem innych po to, żeby odzyskać dane do dokończenia transakcji. I w zasadzie tylko to go dyskwalifikuje, nie to, co zrobił, ale dlaczego to zrobił. Ale i tak uważam, że nie jest za późno na powrót. Każdy nastolatek ma nieskończoną ilość prób, aby dojść do dojrzałości. Jak dla mnie, może wrócić w każdej chwili, ale pod warunkiem, że zrozumie, w czym problem.

 

Gorzej z Astrodziadkiem, który z jednej strony krytykuje te bogate "hieny", przez które jest całe zło, ale jednocześnie pochwala drogę na skróty, żeby tą hieną zostać. Ot taki moralny dualizm. Być bogatym to grzech, ale próbować nim zostać na skróty to już postawa godna pochwały.

 

Ja nic w życiu za darmo nie dostałem, żeby zbudować obserwatorium musiałem na nie zarobić. I w sumie mógłbym napisać, że nie życzę sobie takiego traktowania, jakbym niby robił coś złego, że ciężko zarobione pieniądze wydaje na realizację marzeń.

 

Wydawałoby się, że ludzie dojrzali, doświadczeni, powinni być dla nas latarnią, kierującą w ciemności życia. Ech... szkoda pisać. Kolejny raz się zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewiej mnie uczono, iż osoby niepełnoletnie, nie mogą zawierać umów Kupna-sprzedaży bez zgody opiekunów prawnych, lecz to było dawno i przepisy się mogły zmienić. Jednakże jak prawo traktuje sprzedaże na forach nie wiem.

A tak traktuje, że umknął nam ten problem... Zdecydowanie powinna być klauzula, że do wystawiania sprzętu trzeba zaakceptować wymóg pełnoletności. I taka się wkrótce pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe się brał tutaj za ocene Pepelito, jak będe miał okazję (i będzie jeszcze taka konieczność) to osobiście powiem mu co sądzę o tym wszystkim co zrobił.

Ale teraz osobiście uważam, że admini powinni zamknąć ten i inny wątek dotyczący Pepelito i to nie ze względu na forum, ale ze względu na dobro Pepelito.

Jeśli Ori staje teraz na głowie żeby mu pomóc, to my powinniśmy jej nie przeszkadzać, a takie wątki tylko to robią!

Stało się, a teraz trzeba dążyć, żeby jak najszybciej sprawy obrały dobry kierunek!

Pozdrawiam Wszystkich :Beer:

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak widzę komuś się coś kiedyś już "śniło" o postępkach Pepelito: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21799

 

... ta "teoria zła niemoralnego" z tego linku chyba zaczyna być coraz bardziej prawdziwa....

... ale osąd takiej postawy pozostawiam innym. Widzę też że niektóre osoby co tak ostro broniły Pepe w linku powyżej i innych, teraz zmieniły o nim zdanie.

Edytowane przez Lacky_Luck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz osobiście uważam, że admini powinni zamknąć ten i inny wątek dotyczący Pepelito i to nie ze względu na forum, ale ze względu na dobro Pepelito.

Jeśli Ori staje teraz na głowie żeby mu pomóc, to my powinniśmy jej nie przeszkadzać, a takie wątki tylko to robią!

Stało się, a teraz trzeba dążyć, żeby jak najszybciej sprawy obrały dobry kierunek!

 

Też uważam, że wszystko zostało powiedziane. Każdy popełnia błędy. W tym rzecz, aby zrozumieć, wyciągnąć wnioski i takich samych błędów więcej nie popełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.