Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Takie małe sprostowanie - miejsce, z którego robiliście zdjęcia znajduje się na wysokości około 800 m. Koskowa Góra to jedna z najlepszych miejscówek na południe od Krakowa. Szkoda tylko, że i tam całkiem sporo LP... Wydaje mi się, że w tamtym roku nie było tej łuny na południowym wschodzie, którą masz na zdjęciu pod Drogą Mleczną.

Dzięki za sprostowanie Piotrku, fakt, byliśmy niżej, ale na tyle wysoko żeby nie użerać się z syfem który był pod nami w dolinkach, ale za to było zimno, zwłaszcza pod koniec nocy gdy zerwał się wiaterek. Co do LP, nie było tragicznie, wiadomo, na zdjęciach więcej widać, ale gołym okiem to LP nie przeszkadzało zupełnie, jedynie "Cracow Nebula" była wyraźnie widoczna. Tak czy inaczej ta miejscówka jest bardzo dobra, od cholery gwiazd, tyle, że aż kolega się zgubił na niebie i poprosił mnie o znalezienie Polarnej. A wrzucę jeszcze parę fotek z naszej astro-wycieczki, co mi tam. ^_^

 

lbet.jpg

 

Nasz sprzęt niedaleko kapliczki, o nawet jestem na zdjęciu.

 

n8kd.jpg

 

Wschód Wenus i mgła w dolinkach, fajnie być wysoko, hyhy. :)

Edytowane przez Teleskop
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebo super jednak dół trochę ciemny.

 

Choć Księżyc świecił, to niestety pod bunkrami było ciemno. Może pobawię się jeszcze RAW-ami, bo za mocno ich nie ciągnąłem:)

W ogóle ta fotka miała wyglądać inaczej, ale nie zauważyłem tego cholerstwa w rogach i tak pociągnąłem całą sesję :icon_cry: .

bunkry-startrails---Kopia-(2).jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Choć Księżyc świecił, to niestety pod bunkrami było ciemno. Może pobawię się jeszcze RAW-ami, bo za mocno ich nie ciągnąłem:)

W ogóle ta fotka miała wyglądać inaczej, ale nie zauważyłem tego cholerstwa w rogach i tak pociągnąłem całą sesję :icon_cry: .

 

Skąd ta paskudna winieta?

 

Z zeszłego wtorku.

 

IMG_3338.jpg

 

Poza tym się zdarzyło, ze znowu znalazłem się na stronach BBC razem z innym opętanymi z moich okolic ;). http://www.bbc.co.uk/news/magazine-26646648

Fajny kadr z masą cudów :)

Nie za mocno odszumiasz? Jaka to puszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nieba nad Koskową, szału na mnie nie zrobiło, takie samo jak na Kudłaczach. Jednak obserwować sie dało całkiem nieźle, ogólnie miejscówka jest całkiem przyzwoita.

Poniżej lepsza wersja zdjęcia które przedstawił kilka postów wcześniej kolega Teleskop. Stack 21 klatek po 20s, obiektyw kit 18-55 @18 ISO 1600 Canon 350D.

Milka nad Koskową m.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że drugi rok z rzędu wygrałem jedną z kategorii konkursu fotograficznego organizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Identycznie jak w zeszłym roku, moje zdjęcia dotarły do finału obydwu kategorii i tak samo jak w zeszłym roku wygrałem kategorię Astro Phenomena, tylko że w tym roku jedno z moich zdjęć zostało również wyróżnione przez publiczność jako "People's Choice" :).

 

Stargazing Oxford 2014 photography competition - the winners

https://www2.physics.ox.ac.uk/blog/astro-blog/2014/04/02/stargazing-oxford-2014-photography-competition-the-winners

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nieba nad Koskową, szału na mnie nie zrobiło, takie samo jak na Kudłaczach. Jednak obserwować sie dało całkiem nieźle, ogólnie miejscówka jest całkiem przyzwoita.

Poniżej lepsza wersja zdjęcia które przedstawił kilka postów wcześniej kolega Teleskop. Stack 21 klatek po 20s, obiektyw kit 18-55 @18 ISO 1600 Canon 350D.

 

Nie dało by się trochę "podkręcić" tego zdjęcia? Podeślij mi materiał do tego zdjęcia, jak go jeszcze masz, to się pobawię. Pasowało by trochę pobawić się krzywymi i wywalić LP. Porównując Kudłacze i Koskową, wydaje mi się, że na Koskowej było lepiej niż na Kudłaczach, dla mnie niebo tam było super. Szkoda, że jadąc na miejscówkę straciliśmy trochę czasu przez nawigację w aucie, złośliwość rzeczy martwych. <_<

 

Edytowane przez Teleskop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że drugi rok z rzędu wygrałem jedną z kategorii konkursu fotograficznego organizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Identycznie jak w zeszłym roku, moje zdjęcia dotarły do finału obydwu kategorii i tak samo jak w zeszłym roku wygrałem kategorię Astro Phenomena, tylko że w tym roku jedno z moich zdjęć zostało również wyróżnione przez publiczność jako "People's Choice" :).

 

Stargazing Oxford 2014 photography competition - the winners

https://www2.physics.ox.ac.uk/blog/astro-blog/2014/04/02/stargazing-oxford-2014-photography-competition-the-winners

Możesz odpalać szampana. Gratulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Moja pierwsza :D pojedynczy wywołany RAW, szumu masa ale strzelane z balkonu. Jaki widać z miasta też coś tam można :D Mam 40 takich klatek, niestety DSS sobie z nimi nie radzi albo ja coś źle ustawiam.
Canon 600D z kitowych 18mm, 20s ISO 1600 f/3.5

IMG_0726.jpg

Edytowane przez Ainar
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moich RAWów nie stackuje w ogóle. Coś tam myśli a potem produkuje czarny prostokąt i tyle, dlatego stackuje TIFFy. I tu też mam problem. W załączniku stack 30 klatek + 7 minutowy dark, co do ustawień to domyślne, albo średnia albo mediana.

stacked.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelBe napiszesz coś więcej o tym zdjęciu? To jest stack z kilku czy pojedynczy? Takie "soczyste" to zdjęcie :)

 

Zdjęcie to składanka 95x1min ISO 1600, soczyste może dla tego bo akurat horyzont był lekko doświetlony plus dodatkowo na krzywych podciągnięte.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecka droga mleczna z jeżozwierzem w kadrze;)

 

10 x 10s, Olympus E-M5. Czarnobiałe bo zapisywałem je jako RAW i tak mi je otwierał MaximDL.

Odjęte darki.

Wersja większa i mniejsza:

mw1_bw_small.jpg

mw1_bw_small_small.jpg

Edytowane przez pieg
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.