Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przypomnijcie mi: jak to się robi? :Boink:

 

Jak to jak? Ubieramy się ciepło i bierzemy łopaty do odśnieżania... Wróć! Nie ten sezon. Teraz ubieramy się grubo i bierzemy środki odstraszające komary. :)

 

Też zgłaszam chęć wyjazdu na Tąpadła. Piątek wieczór zapowiada się dobrze. COAMPS jest nieokreślony, ale meteoblue.com daje szansę na bezchmurne niebo.

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie ... szykuje się silna ekipa :banan:

może dołączą jeszcze Teha, Iro, Exec, Bartolini i Ekolog to będziemy mieli spory zlocik B)

pozostaje ten sam dylemat co zawsze: Tąpadełka czy Walimek?

 

pozdrawiam

 

Pięknie... :yahoo:

ja proponuję Tąpadłą. Po cichu liczę, że może między drzewami uda się jeszcze powalczyć ze Strzelcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłej zabawy. Raz, że teleskop poszedł na gwarancję (czyszczenie, bo będę sprzedawał by zrobić miejscie na Columbusa ;)), dwa - najważniejsze: syn mi się urodził i muszę w domu posiedzieć :D. Następnym razem z wami pojadę.

A to pech, bo majac tyle miejsca w samochodzie (firstscope zajmuje tyle co kot napłakał) jakoś tak miałem Cię w pamięci jako potencjalnego pasażera. Bo Ty chyba jesteś z północno-wschodniej części wrocka (jako Ja). Pepina też kojarzę z tego rejonu - jakby co.

 

Mnie też Tąpadła bardziej odpowiada. Z chytrości :)

A i w Walimiu nigdy nie byłem (i sam nie trafię na łąkę), a ponadto mam ostatnio zły nastrój do mojej skody. Ta świna (skoda) nie zahamowała at once i miałem lekką stłuczkę z gościem co wskakiwał (a ja za nim) w prawo w głowną z podporządkowanej i nagle (ku*) zrezygnował :D {skasował mnie od ręki za jakąś niby rysę - dziwnie wesoły - może tak zarabia?}.

 

W tym kontekście nie obecuję na 100% ale kuuuusi mnie ogromnie ten wyjazd. ZbyT/Bartolini przeczytajcie za chwilę PW.

 

 

Mapka: Ja - Plac Grunwaldzki/Sienkiewicza

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pech, bo majac tyle miejsca w samochodzie (firstscope zajmuje tyle co kot napłakał) jakoś tak miałem Cię w pamięci jako potencjalnego pasażera. Bo Ty chyba jesteś z północno-wschodniej części wrocka (jako Ja). Pepina też kojarzę z tego rejonu - jakby co.

 

Dzięki, będę pamiętał ;).

 

Mieszkam na Psim Polu, na Żmudzkiej, jak się na Kiełczów jedzie. Zadupie Wrocławia, ale niebo za to znośne jak na miasto. Na Plac Grunwaldzki mam świetny dojazd.

 

Jak się oswoję z młodym, to się odezwę - póki co mam stresa, dziś pierwszy dzień w domu jest :).

Edytowane przez krigore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się oswoję z młodym, to się odezwę - póki co mam stresa, dziś pierwszy dzień w domu jest :).

w takim razie gratulujemy i dziękujemy za nowego obywatela :D

 

jak dla mnie obojętne gdzie pojedziemy ... jestem tak spragniony obserwacji, że mogę pojechać gdziekolwiek ... nawet w Bieszczady B)

będę jechał z Żernik przez Nowy Dwór gdzie pewnie zabiorę Kubę

mogę zabrać jeszcze jedną osobę z niewielkim teleskopem bo Gucio i akcesoria zajmuje cały bagażnik, a Dobson pół tylnej kanapy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszać... ale rzuciliście okiem na inne parametry icm dla Sobótki?

 

temperatura powyżej 25 stopni

wilgotność ok. 50 %

 

czyli będziemy obserwować w krótkich spodniach i t-shirtach, nie musimy zakładać grzałek na LW... a zamiast ciuchów z długimi rękawami warto zabrać spray na komary - czegoś takiego to ja jeszcze nie zaliczyłem.

 

Jedynym 'problemem' może być tylko trochę silniejszy wiatr (coś za coś - w nocy jest albo wilgoć, albo wiatr).

 

W Walimiu to samo, tylko wilgotność mniejsza (35%) ale wiatr będzie bardziej dokuczliwy, bo miejscówka jest odsłonięta.

 

Czekam niecierpliwie jutra. Chcę tego doświadczyć.

Edytowane przez frebert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wrocławscy Nienapatrzeni :)

pozdrawiamy Was z Opola

 

my tu także się szykujemy

zbiera się tu paru maniaków :) :) :)

jutro pełna gotowość

 

sądząc po ilości oczu i telepów

jutro na Niebie nic się nie ukryje:)

 

Ciemnego Nieba

 

Dari

i grupa opolska

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscówce warto być o 21.00. Pytanie główne: dokąd jedziemy? W rachubę wchodzą co najmniej trzy możliwości:

 

- Tąpadła: las zasłania przed wiatrem, ale na polanie mogą płonąć ogniska (piatek to już weekend)

 

- Walim: im wyżej tym lepiej, ale trochę dalej, no i może trochę dmuchać

 

- pole za Jordanowem: ostatnio byłem tam 2 lata temu (jakoś trafię). Podstawowa zaleta to odsłonięty horyzont więc można jeździć po całym Strzelcu (o tej porze roku widziałem tam nawet Ptolemeusza - M7). Główna Wada: przy tej temperaturze i wilgotności nie ma zasadniczo wad - no chyba, że jeżdżą tam teraz kombajny, albo zaorali już tę polną drogę. No i jeszcze jedno. Opuścić miejscówkę można albo w tej samej kolejności, w jakiej się ją zajęło, albo na wstecznym w kolejności odwrotnej. Po prostu wszyscy stoją w szeregu na polnej drodze, która tworzy coś w rodzaju pętli.

 

Zastanówcie się.

 

P.S.

Wroc pozdrawia Opole :friends::Beer:

Czołem Dari

Edytowane przez frebert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byście nie pojechali - miłej zabawy :).

Wczoraj wieczorem jak byłem z psiakiem na spacerze koło 24, wystarczyło żebym się schował za latarnię, a niemal od razu widać było zarys Drogi Mlecznej - nieczęsto się to zdarza, warunki musiały być bajeczne więc - o akomodacji mogłem zapomnieć przecież, w końcu nie spacerowałem z nietoperzem. Nie skorzystałem, z różnych względów, i jak mówiłem, nie wybiorę się z Wami, ale jechać i nie zobaczyć Strzelca, skoro jeszcze jest okazja? Wstyd ;).

 

PS. Też widziałem w tym roku M7 - tylko dowiedziałem się o tym fakcie po fakcie, że tak powiem. Urokliwy obiekt.

Edytowane przez krigore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Walimskiej z ogniskami może być podobnie jak na Tąpadłej, bo to przecież ostatni łykend wakacji i pogoda dopisała. Bydełko czyt. młodzież musi ten fakt uczcić. Z drugiej strony na otwartym polu może może być więcej mgły. Dajcie jakieś namiary na tą miejscówkę koło Jordanowa. Jeszcze tam nie byłem.

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.