Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, może nie w tym celu jeździ się na Tąpadła, ale to był najlepszy Mars jakiego w życiu widziałem. 270x powera non stop i obraz jak żyleta :)

Coś przepięknego.

 

Od około 24-tej zauważyliśmy z Grześkiem, że niebo przestaje być tak ładnie czarne...Gołym okiem nie było to tak widoczne jak w Naglerze 31 - dziwne, bo nic nie wskazywało na chmury

 

Po powrocie zauważyłem informację o uderzeniu CME... czyżby aż taki wzrost SkyGlow ?

 

 

Podsumowujac: Saturn, Kruk, Warkocz, M3 przywitane, M42 i Orionik pożegnane... jednym słowem udane 3 godzinki ;)

 

A Mars... eehhh

 

 

p.s. pozdrowienia dla sympatycznych panów Policjantów udających się na poszukiwania zbłąkanych zdobywców "dolnośląskiego Olimpu". Wszak dojrzeli na Marsie kontynenty :) więc misja edukacyjna też się powiodla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety ostatnio stale w rozjazdach więc nie mogłem dołaczyć

za to podziwiałem znakomitą przejrzystość powietrza, która była na całym Dolnym Śląsku

gdybym wiedział, że będą takie dobre warunki inaczej ułożyłbym wyjazdy i dołączył do Was

 

do zobaczenia następnym razem

 

PS

Iro, kiedy fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety ostatnio stale w rozjazdach więc nie mogłem dołaczyć

za to podziwiałem znakomitą przejrzystość powietrza, która była na całym Dolnym Śląsku

gdybym wiedział, że będą takie dobre warunki inaczej ułożyłbym wyjazdy i dołączył do Was

 

do zobaczenia następnym razem

 

PS

Iro, kiedy fotki?

 

Co do przejrzystości... widzieliście kiedyś Merkurego uchwyconego tak nisko nad horyzontem ?? fotka z wczoraj - okolice oczyszczalni ścieków we Wrocławiu... polowałem, czy Uran się załapie, ale nie udało mi się go złapać ;(

P-J-M-V-M-2012-02-26s.jpg

 

A tutaj Zbyszku załapał się ISS o którym powiedziałeś mi 5 min. przed przez telefon ;) (Merkurego też można wyłuskać :) )

J-M-V-M-ISS-2012-02-26-a.jpg

 

innych fotek na razie nie robię na wyjazdach, do puki nie zredukuje okablowania w swoim zestawie...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merkury to ta kropka tuż nad drzewami? :notworthy:

wyżej piękne zbliżenie Wenus, Księżyca i Jowisza. Podziwiałem ten widok przez lornetkę :astronom:

na ISS-a się nie załapałem bo w laptoku mam ustawione przeloty nad miejscówką we Wrocławiu, a byłem w Zgorzelcu więc przelot był nieco wcześniej :Boink:

jako rekompensatę miałem piękne widoki na Sudety

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba najwyższy czas ,by zamiast pisemnie deklarować chęci, zrobić małe spotkanie w realu pod rozgwieżdżonem niebem w nadchodzący łykend lub poniedziałek lub wtorek(czasami wypadają imieniny u cioci).

Od czasu gdy grono zdefiniowano jako Dolny Śląsk, "odnalazło" się paru nowych chętnych. Myślę, że tutaj, tak jakby, spada "odpowiedzialność" na bardziej doświadczonych wyjadaczy.

 

Może w tym roku pogoda dopisze, zrobi się ruch w interesie i głośno o Dolnym Śląsku...

 

Ha! A ja wczoraj chyba widział czapę na Marsie, albo tylko bardzo chciałem...Kapitalne!

Połknąłem bakcyla.Żona nic nie rozumie, więc to pewnie dobry znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pogoda nas nie rozpieszczała więc wypadów nie było

jeśli będzie bezchmurnie w okolicach nowiu to na pewno pojedziemy ... niezależnie od dnia tygodnia

jest pewna szansa w nocy z piątku na sobotę ale na razie za wcześnie na zbiórkę

jeśli będziecie śledzić ten wątek na pewno nie przegapicie wyjazdu :astronom:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.