Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


Rekomendowane odpowiedzi

a ja dopiero teraz dotarłem do domu więc z wypadu nici :swear:

spróbuję powalczyć z Wrocławia ale duża wilgotność spowodowała, że niebo jest buraczkowe ... pozostaje chyba tylko Jowisz

może chociaż seeing będzie przyzwoity ... choć ten porywisty wiatr nic dobrego nie wróży

eeeech ... nie pamiętam żadnego wyjazdu na przełomie października i listopada, a dzisiaj była dobra okazja ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem na Tąpadłą przed 21. Niebo wydawało się dość ciemne. Powoli rozłożyłem sprzęt i na pierwszy ogień poszedł Jowisz. Bez trudu można było zobaczyć dwa pasy oraz blisko przechodzące Io i Callisto. Z DS'ami nie było już tak ciekawie, chociaż M31 bez trudu można było zobaczyć gołym okiem. Tak samo Hihoty.

Było już dość zimno. Coraz większa mgła utrudniała obserwacje wyciągając miejską łunę znacznie wyżej niż zwykle. Soczewki także parowały. Grzałka potrzebna od zaraz! <_< Pod koniec obserwacji było już bardzo jasno. Skończyłem ok 1:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ciepło ;)

Jestem nowy na forum, nowo upieczonym sympatykiem astro i posiadaczem synty 8" na dobsonie, oczywiście z wrocka, Jeśli można i nie będzie to problemem z przyjemnością dołączyłbym do tego zacnego grona obserwatorów nocnego nieba :notworthy: . W miarę możliwości czasowych...( rodzina, trójka dzieci, psy koty i takie tam...)

Nie mniej jednak z powodu mojej niewielkiej wiedzy na temat zagadnień astronomicznych, jak i doboru różnego rodzaju dodatków do teleskopu,- jestem dosyć mocno zmotywowany na wyjazdy i pogłębianie wiedzy w praktyce :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także się cieszę, że jest jeszcze jeden chętny z Wrocka. Zgłosiłem akces kawał czasu temu, w nadziei, iż nauczę się czegoś od mądrzejszych ode mnie.

 

Jednak ostatnie dwa miesiące były chyba rekordowe, jeżeli chodzi o wizual. Niebo szczelnie zakitowane. Mój telep pokrył się kurzem. To niesłychane!

 

Mam nadzieję, że już wkrótce się spotkamy w większym gronie i razem będziemy podziwiać to co nad nami.

 

Czekam na sygnał i liczę, że nic mi nie przeszkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawienia z dalekiego ,a może nie tak bardzo Opola.

Po długim milczeniu - nie wytrzymałem i .....

pojechałbym z Wami !!!

Na razie jednak korzystając z pogody cos looknę ze strychu ( tak teraz mam strych)

Swoją drogą warunki zapowiadają się super. Tylko żeby Łysy się nie rozchulał

 

pozdrawia

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak długo można wytrzymać na takim mrozie? Ja Wy to robicie? Grzejecie się w autach? Bo przecież nie przy ognisku... Ja nawet myślałem o tym, by zaciągnąć moją przyczepkę kempingową. Ten tydzień jednak wykluczam, no i musi być łykend bez wyjazów na narty. Za dużo tych koników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.