Skocz do zawartości

Astropolis 2010 - Start wersji testowej portalu 16.04.2010


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trochę za poważnie do tego podchodzisz ;) Sejm?

 

Jest jedna społeczność, będzie jedna platforma. Dzięki temu rozwijam jeden projekt w 100% zaangażowania mentalnego i technologicznego. Wcześniej było albo jedno, albo drugie. Człowiek jest tylko człowiekiem i nie daje rady robić 50 rzeczy na raz. Kolejne połączenie z całym systemem czeka Celestia.pl. Przez to że projekt jest poza strukturą i bazą AP jest trochę niedoceniany, mimo że wiedza znajdująca się tam jest ogromna. Jestem przekonany, że po integracji z AP Celestia odżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia techniczna.

 

Koniecznie (IMHO) trzeba zmienić czcionkę tekstu głównego wiadomości na AP. Jest zbyt szara i mało kontrastowa. Cholernie ciężko mi się to czyta i szybko męczy mi się wzrok, choćbym nie wiem jak żonglował ustawieniami monitora (a nie będę go przecie optymalizował pod jedną stronę). Ja rozumiem, że są wymogi "designu", ale w tym wypadku uważam, że nie ma co udziwniać, bo najważniejsza jest "usability" (kurde, jak ja nie cierpię tych terminów).

zrzut_ekranu-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu przemilutki wykop w nas ?

ale ale

 

te zdjęcia z Hubble'a to dziś spopularyzowały astronomie na najdziwniejszych forach

(jakie ja osobiście omijam z daleka - tak samo jak dyskoteki czy inne nowoczesne dziwactwa)

 

od córki - co astronomią nie interesuje się wcale a wcale - dostałem nagle taki link! :)

 

http://www.joemonster.org/art/13940/Niesamowite_zdjecia_wszechswiata

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak dodaję wiadomość i klikam na taki malutki obrazek (dodaj link czy może URL) to należy się liczyć z tym, że skomplikowane adresy skopiowane z edita adresowego przeglądarek moga źle sie "wkleić".

 

I w związku z tym czy zachodzić by mogło/może jedno z :

 

1) Warto je otaczać znakami podwójnego cudzysłowu

 

2) istnieje możliwość "zatestowania" jakoś czy podany/wpisany/wklejony link poprawnie działa (podgląd działania linka) przed POSTNIĘCIEM ostatecznym

 

3) istnieje mozliwość SKASOWANIA całego swojego postu dopóki jest w poczekalni

 

4) istnieje możliwość poprawiania linka/url

 

dotyczyć to może byc może adresu o takiego:

 

"http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=a-large-lump-of-coal"

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maciupki problemik na Astropolis. Miga mi, że mam jedną nową wiadomość, przy czym w rzeczywistości nie mam żadnej wiadomości. Powiadomienie miga cały czas nawet po usunięciu wszystkich PW.

Jak to rozwiązać? Czyszczenie cookies nie pomogło.

pozdrawiam

 

P.S: Mega portal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczną sytuację jak wimmer!

Co do samego kombajnu, to oczywiście ładnie to wygląda, ale czyż nie miało tak być? Napiszę swoje dwa słowa o całym przedsięwzięciu...

Mega portal, tak wimmer ładnie i dosadnie to ujął. Mnie jednak to wszystko przytłacza...nie wiem, może jestem niedzisiejszy, może nie idę z duchem czasu. Ciężko mi jakoś odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości:). Wydaje mi się czasem, że niedobrym pomysłem było łączenie portalu czysto informacyjnego z ogromnym, zrzeszającym wiele osób forum, takim "drugim" domem. Takie to modne teraz, takie cool, takie nowoczesne...

To całe zamieszanie doprowadziło do tego, że niezbyt już chętnie odwiedzam to...hmm...nie wiem...no sami widzicie, że się gubię.

Nazwa również trochę mnie szokuje, kojarzy mi się z jakimś miejscem kultu? Sam już nie wiem, muszę chyba trochę popracować nad sobą i jakoś się przekonać. Niewątpliwie widać tutaj ilość przeogromnej pracy włożonej w cały projekt, to naprawdę robi wrażenie.

Pozdrawiam

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież nigdy nic na siłę,

wystarczy dodać w ulubionych (albo w tych nienawidzonych ;)) link: http://forum.astropolis.pl

i nie będziecie musieli oglądać tego, czego sobie nie życzycie

 

i szuu to nieprawda, że integracja zatrzymała się w pół drogi, non stop trwają prace, choć często zupełnie niezauważalne, ale że projekt jest ogromny i zupełnie unikalny, więc jakoś musicie to jeszcze trochę wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisałem zabrzmiało bardziej krytycznie niż chciałem :stop:

 

z punktu widzenia użytkownika integracja stanęła w miejscu, i nawet jeżeli gdzieś za kulisami ktoś całymi dniami orze to my i tak widzimy tylko ten niedokończony twór.

może dobrym pomysłem byłaby odrobina komunikacji i ujawnienie na czym będą polegały dalsze zmiany, pokazywanie od czasu do czasu jakichś obrazków, może nawet spytanie użytkowników jak im się podoba ten czy inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to i ja proszę, żebyś nie odbierał mojej riposty jako jakiegoś zarzutu, po prostu były dwie opcje, albo wyłączyć forum i pracować na niedostępnej dla ogółu kopii bazy, albo robić zmiany na żywym działającym forum, pierwsze było nie do przyjęcia, a drugie, to tak jak remonty na naszych polskich drogach - wkurzają każdego, ale już lepiej tak, niż nic nie robić i czekać, aż w końcu wszystko stanie

a co do komunikacji, heh to znowu w zasadzie te same opcje, albo zamknąć i od czasu do czasu odkrywać płachtę i czekać na ochy i achy, albo na be i me, albo codziennie starać się dostrzegać jakieś niuanse, noś nowego, coś innego i bez żadnej kurtyny i bez żadnej pompy

zresztą Jesion niechętnie odkrywa niespodzianki, które nam szykuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że odkrywam niespodzianki niechętnie. Niestety - to co się wydaje, a jak jest w istocie, to dwie różne kwestie. A fakt jest taki, że ilekroć w tych moich 16 latach pracy w Internecie nie wytrzymałem i zdradziłem pomysł/niespodziankę to płaciłem dużą cenę. Czasami nawet najwyższą, nawet tu, w astro środowisku. Niech wspomnę SkyScope... Ale były też inne "prezentacje" pomysłów przed ich wdrożeniem, każda kończyła się awanturą - w najlepszym razie między użytkownikami. Poza tym, największym problemem pomysłów jest to, że ich wartość można oszacować dopiero po realizacji. Dyskusja na etapie projektów jest totalną stratą czasu. Uwierzcie na słowo, że nigdy to nie działa - NIGDY! A mam kilka portali i wszędzie jest tak samo.

 

Nie oceniam tego w negatywnym kontekście. Po prostu tak jest i nawet nie chce wnikać, dlaczego. Podstawą realizacji rozbudowanych projektów jest utrzymanie ich w ryzach tajemnicy. I absolutnie nie chodzi tu o potencjalne ryzyko zarąbania pomysłu, bo to nie jest w tym wypadku problem.

 

Powiem więcej, gdybym zdradził ideę astropolis zanim powstała, to na 100% jestem przekonany, że dzisiaj tego portalu by nie było w ogóle. Choćby dlatego, że użytkownicy naprawdę potrafią zdemotywować, w szczególności z innych for ;) A jak jest już coś gotowe, to sobie mogą "gadać". Jest już po fakcie :P

 

Ale specjalnie dla Ciebie podam Ci mój roadmap na 2010 dla AP:

 

1. Wdrożenie nowych rozwiązań w części newsowej (tak, już są nowe koncepcję i rozwiązania wynikające z obserwacji tego, co działa)

2. Wdrożenie systemu profilowego (każdy będzie miał swój home page wokół którego będzie sobie budował swoją tożsamość)

3. Wdrożenie systemu monitorowania i prezentacji aktywności w innych miejscach poza AP (fora, serwisy, etc.)

4. Wdrożenie nowego silnika forum, całkowicie autorskiego opartego o moją wizję (komunikacja live)

5. no i najważniejszy hit, wg mnie - galeria. Totalnie inne podejście do tematu, zmiana przepływu informacji i samych zdjęć (te całkowicie wyemigrują poza forum)

6. na koniec sprzęt :P - nie proś mnie o więcej informacji w tej kategorii, bo nie powiem.

7. monitoring atmosfery - tu też nie mogę nic zdradzić

8. alerty... jak wyżej

 

Podsumowując - AP będzie wyglądać docelowo tak, że forum zostanie jako system komunikacji, rozmów, lekkiej rozrywki. Natomiast te bardziej merytoryczne aspekty byłego A-F migrować będą do dedykowanych narzędzi, którymi otoczona będzie społeczność Astropolis (sprzęt, zdjęcia, meteo, aplikacje, wiadomości. etc.). Rdzeniem serwisu będą profile użytkowników, zaś samo forum zostanie zdecentralizowane. De facto każdy będzie miał swoje forum i widział to, co jego, lub jego znajomych interesuje. Każda treść publikowana może mieć zasięg globalny (widzi ją każdy) lub być oznaczona jako prywatna (dla grupy znajomych, konkretnych osóB). Dodatkowo opracowaliśmy system awansu treści, tzn. jeżeli coś jest DOBRE to może migrować w górę zasięgu (znajomi>grupa tematyczna>wszyscy>promocja na głównej). Każdy będzie kształtował AP po swojemu i u nikogo nie będzie ten serwis taki sam.

 

Chcę to mieć do końca roku. Chyba że zbankrutuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów krytyki z Francji. Jestem nowy tutaj i nie znam obyczaji i historii tego forum, więc będę pisać to, co myślę odnośnie całokształtu serwisu jak i jego forum. Po pierwsze. Nazwa serwisu Astropolis nie wydaje mi się być trafioną. O ile przedrostek astro jest jak najbardziej adekwatny, to mam na prawdę problem ze znalezieniem sensownego związku pomiędzy grecim polis, a społeczeństwem ludzi kochających astro. Jak mi się czyta to astropolis, to tak naprawdę niewiele to oznacza dla mnie.

 

Przejdźmy do serwisu, do strony głównej. Jest ona dla mnie nieczytelna, nie za bardzo wiem, za co się złapać i jak to ogarnąć. Menu, pod-menu, gdzie indziej jakieś inne menu, kolumny, pod-kolumny, na prawo, lewo, i jeszcze jedna na lewo, zdjęcia większe, mniejsze, w kolumnach i nie, ikony, ikoneczki, graficzki, tutuły, podtytuły, pogrubione i nie, kolorowanki wszędzie, wycinanki. I już zaraz zwariuję.

 

Prosty przykład, przejdźmy do seksji artykuły. I weźmy przykład jednego artykułu. Patrz miniatura. Co mamy ? Tytuł, "więcej", link chyba źdródło, pierwszy paragraf, "zobacz więcej", mini-awatarek autora, autor, X dni temu, "dodaj komentarz", opcje z rozwijanymy opcjami, jakiś krzaczek #, polecili, lista osób, zobacz wszystkie komentarze, potem jakieś komentarze z mini-awatarkami, nazwami autorów, treścią czasami też skróconą i zakończoną na ..., linkami, "zobacz więcej", X dni temu, jakąś łapką do góry i do dołu, jakąś cyferką pomiędzy tymi rączkami, poza tym obrazek do artykułu, a z lewej "poleć" z inną rączką, jakąś cyferką. Wszystko wykolorowane. I ja już zwariowałem. Co najdziwniejsze, przestrzeń komentarzy jest dwukrotnie większa od przestrzeni zajmowanej przez fragment artykułu ! Ja bym chciał tytuł, pierwszy paragraf, więcej, X komentarzy i X osób lubi to. I kropka. Reszta do wyświetlenia jak już wejdziemy do artykułu. Aktualnie mamy niezle targowisko (bazar to lepsze słowo) na stronie głównej.

 

Mogę jeszcze marudzić, ale może lepiej jak zmienię temat. Wchodzę do forum. Wchodzę tam kilka razy w ciągu dnia. I co widzę ? Ciągle to samo, to znaczy lista kategorii, a to co mnie interesuje, czyli np. pierwszy aktualny i najnowszy wątek jest przedstawiony w sposbób skrócony, że prawie nic nie rozumiem. Patrz miniaturka. Ja bym rozszerzył tą kolumnę, żeby chociaz ta jedna nazwa jednego pierwszego wątku cała się wyświetliła.

 

Co to korzystania z portalu. Stwarzacie wrażenie bardzo nieufnego portalu. Gdziekolwiek się przemieszczam, dodaję posty, korzystam z opcji szukaj, zmieniam ustawienia forum itd ciągle jakieś ograniczenia, mogę zrobić tylko to i to dzisiaj, i tak jeszcze przez x czasu. Mam wrażenię, że wybraliście nieadekwatną broń. Celujecie z armaty do zwykłych użytkowników. Forum i portal to nie jest siedziba FBI. Zapewniam was, że choćby partale internetowe LeMonde, Figaro, Onet, Gazeta, strony banków potrzebują być naprawdę strzeżone, i też mają całe systemy forum i komentarzy ale jakoś korzystanie z portalu nie jest uciążliwe i irrytujące. Nie ma tam napisów "orgraniczenia" tu i tam, "tego zrobić nie możesz", a jednak wszystko działa jak trzeba. Wszystko jest dobrze wkomponowane, otrzeżenie zakamuflowane. Natomiast na tym forum, czytając ciągle o tych ograniczeniach, czuję się zirytowany lekko mówiąc. Do tego stopnia, że ja już nie wiem, czy fakt, że nie mogę zmienić loginu (nicku) wynika z tego, że jest jakieś ograniczenie, czy też tak jest po prostu. W pomocy forum jest napisane po angielsku, że powinienem mieć taką opcję. Ale jest też napisane, że trzeba mieć pewne pozwolenia, tylko że w tym miejscu już nie informujecie, kiedy, "za ile postów" tą opcję będę mieć aktywną. Patrz miniatura. Ostatnia kwestia, jaka jest różnica pomiędzy zdjęciem a awatarem ? Ustawiłem sobie zdjęcie, ale jest ono nigdzie nie widoczne, mimo że jest napisane, że będzie ono widoczne dla innych użytkowników forum. Nie wiem, muszę jeszcze załadować to samo zdjęcie jako awatar, żeby się widzieć ?

 

Kończąc, serwis i forum są super, są dobrze zbudowane, liczba opcji imponująca i widzę, że włożyliście niesamowity ogrom pracy i czasu, żeby to wszystko trzymało się całości (praca przez lata, się domyślam), ale czasami nie warto wszystko wyeksponować na pierwszą stronę, nie w takiej ilości. Poza tym, widząc liczbę postów, astrofanów i wiedzy, jaka znajduje się w tym serwicie, mogę tylko powiedzieć, że nawet kartą MasterCard tego nie da się kupić, to jest po prostu bezcenne.

 

Bon courage w dalszym rozwoju serwisu! :rolleyes:

Marcin

post-18773-127280249982_thumb.jpg

post-18773-127280251209_thumb.jpg

post-18773-127280252977_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mi przykro przez Twoją krytykę, jest mi przykro z niemocy - tzn. że nie mam milion $ na zatrudnienie kolejnych 2 zespołów, które mogłyby zajmować się tylko takimi ewolucjami warstwy wyświetlania. Moja checklista jest tak długa, że akurat tego typu uwagi są na niej bardzo daleko, choć mogę się z nimi zgodzić.

 

Nad Astropolis pracuje tylko 1 zespół i pochłania go to w 100%, czyli full time 8h dziennie. Pracujemy od stycznia, więc to co widzisz to produkt zaledwie kilku miesięcy.

 

W tej chwili moim priorytetem jest takie połączenie wszystkiego, żeby stanowiło jeden komplementarny system. To wymaga napisania silnika forum prawie od nowa. Przypominam, że portale z którymi mnie porównujesz zatrudniają dziesiątki, a niektóre setki programistów.

 

Puentując: Ty widzisz słuszne wady, ja zaś z mojej perspektywy widzę CUD. Kilkuosobowym zespołem wdrażamy rozwiązania, które na rynku powstają w zespołach 10x większych. Daj nam więcej czasu.

 

Wcześniej działaliśmy na gotowym silniku (komercyjnym - licencja roczna). Dzisiaj, żeby iść dalej musimy tworzyć własne rozwiązania dedykowane AP. Tak jak już pisałem, to pierwsze wdrożenie, do tego testowe. Takie aplikacje pisze się latami i mimo to, zawsze można usiąść i wypisać 200 wad i pomysłów, jakbym to "ja sam" lepiej zrobił.

 

Nie jest mi łatwo odpowiadać na takie posty i powiem szczerze, nawet nie wiem, czy powinienem. Zawsze jest ryzyko, że ktoś poczuje się urażony. Na koniec dnia zawsze rozchodzi się o pieniądze. Zdaję sobie sprawę, że przeciętnemu internaucie wydaje się, że w Interencie wszystko jest za darmo. Nic bardzo mylnego i dzisiaj wdrożenia internetowe na większą skalę są kosztowniejsze niż biznesy tradycyjne. Żeby realizować swoje plany w tempie takim, które by mnie satysfakcjonowało, potrzebowałbym co najmniej 5 programistów i 2 grafików. To koszt roczny min pół miliona zł. - nie licząc innych kosztów operacyjnych.

 

No chyba, że chciałbyś pracować jako programista za 1000 zł miesięcznie. To z radością powitam w firmie :) A może masz pomysł, jak to sfinansować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie Was rozumiem, ja tylko chciałem dopisać się do listy życzeń. I widząc nakład pracy, efekty, jak i możliwości personalne i finansowe, o których piszesz, to rzeczywiście powinienem się uciszyć i cieszyć się z tego cudeńka, które jest dziś :huh:

 

Życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

De facto każdy będzie miał swoje forum i widział to, co jego, lub jego znajomych interesuje. Każda treść publikowana może mieć zasięg globalny (widzi ją każdy) lub być oznaczona jako prywatna (dla grupy znajomych, konkretnych osóB). Dodatkowo opracowaliśmy system awansu treści, tzn. jeżeli coś jest DOBRE to może migrować w górę zasięgu (znajomi>grupa tematyczna>wszyscy>promocja na głównej). Każdy będzie kształtował AP po swojemu i u nikogo nie będzie ten serwis taki sam.

 

Chcę to mieć do końca roku. Chyba że zbankrutuję ;)

 

witam

imo dotychczasowy sukces astro-forum.org zawdziecza min. jednosci wsrod jego uzytkownikow

nowy uzytkownik w zasadzie z marszu mogł uczestniczyc w powaznych dyskusjach

to co proponujesz kojarzy mi sie ze szczeblami kariery

dlaczego chcesz rozbijac nasza społecznosc na grupki wzajemnej adoracji?

nie obawiasz sie powstania zwalczajacych sie nawzajem grup?

znajomi=wszyscy :) czy to nie byłoby prostsze?

dlaczego jak nacisne tabulator to znika mi polowa napisanego tekstu?

 

uprzedzam, iz nie probuje Ci podcinac skrzydeł tylko dziele sie z Toba moimi myslami

pozdro

Edytowane przez prototype79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze, to to co napisał prototype79 też trochę mnie nie zaniepokoiło. na tym polega chyba idea astrospołecznosći na AP by wszystko było ogólnodostępne? a jak stworzą się grupki, to dzielenie się informacjami będzie mocno ograniczone. jaka jest więc idea publikowania prywatnej treści dla wybranych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego nie przepadam za dyskusjami, bo nie sposób napisać wszystkiego, a rodzą się nieporozumienia. Stara forma pozostanie na wsze czasy, tzn. takie dyskusje, jakie są - będą. Tu chodzi o coś zupełnie innego. Może nie jesteście świadomi, ale takie grupki, o których piszecie, powstają i będą powstawać coraz częściej. Problem w tym, że nie ma dla nich zbytnio narzędzi i możliwości. Nie każdy ma ochotę i możliwość pisania wszystkiego na forum, gdzie mogą przeczytać to dziesiątki tysięcy osób. Nowe narzędzia mają po części zastąpić konieczność używania grup zewnętrznych, czy maili/pw/gg/skype.

 

Tak samo, jeżeli ty zechcesz mieć swoje forum, na którym będziesz prowadził dyskusje mniej oficjalne, to nie będziesz musiał opuszczać społeczności AP, ale po prostu założysz sobie grupę i wątki prywatne. Od Ciebie będzie zależeć, kto ma mieć do tego dostęp.

 

To dodatek, nie zamiana.

 

PS. Sam mam czasami ochotę napisać coś więcej, mniej oficjalnie, nie jako właściciel forum, etc. Niestety - publicznie nie mogę, dlatego z chęcią zacznę się produkować o głupotach dla tych, którzy będą chcieli to czytać ;) Paradoksalnie, to powinno ożywić forum, a nie jest zdusić. To takie trochę rozszerzenie idei PW, ale z dostępem dla wielu osób i w formule forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobisz jak uwazasz

zewnetrznych komunikatorow nie zastapisz, no chyba, ze u kogos wszyscy znajomi sa zarejestrowani na AP

jestem swiadomy powstawania grupek dobrych znajomych na forum, ale po zmianach beda one (imo) bardziej hermetyczne

nie uwazasz, ze takie rozwarstwienie doprowadzi do mniejszej aktywnosci co poniektorych w ogolnych dyskusjach?

oczywiscie, ze kazdy chetniej bedzie gadal z ludzmi ktorych zna od jakiegos czasu i z ktorymi dobrze sie rozumie

tyle, ze to moze doprowadzic do sytuacji w ktorej ludzi beda rezygnowac z zakladania watkow dostepnych wszystkim

to sie nijak ma do jednej z idei forum ktora mowi o dzieleniu sie wiedza z jak najwieksza liczba osob

co z wymiana pogladow kiedy dana grupka wyznaje tylko jeden słuszny poglad?

ok chcesz cos napisac do Hansa czy Sumasa ale nie chcesz aby widzial to Wimmer (to tylko przyklad)

czy Wimer w takim razie nie jest Twoim znajomym, czy jest znajomym ale nie do konca zaufanym?

normalnie wiekszosc bedzie chciala miec Ciebie w znajomych wiec co? bedzisz segregowal ludzi

ile bedziesz mial podgrup w grupie powiedzmy 2000 znajomych?

odmowisz nowemu uzytkownikowi jesli zechce byc Twoim znajomym?

 

qrde sam juz nie wiem czy dobrze rozumiem zmiany jakie chcesz wprowadzic

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do segregacji to tu chyba troche daleko.

 

Dam Ci przykład. Prowadzę rozmowy z japońskim MISAO projekt. Jest do zrobienia kilka technikaliów zanim materiały i formalne propozycje będą dostępne na forum. Za wcześnie jest na publikacje czegokolwiek na obecnym etapie. Trzeba to dograć i skoordynować. Obecnie wszystko rozgrywa się pomiędzy kilkoma osobami via Skype, pw, maile. Część korespondencji jest po angielsku. Czy kontaktując się z Seiichim lub E.erim wykluczam nieszczęsnego Wimmera (którego wyciągnąłeś na tapetę) z grona znajomych? Czy zawężenie grona odbiorców może mieć przyczynę tylko w chęci, aby pan X czegoś nie przeczytał? Mam katować newbiesów technikaliami projektowymi w dodatku nie po polsku?

 

Co ma to wspólnego z segregacją, bo ja coś nie follow.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.