Skocz do zawartości

Astropolis 2010 - Start wersji testowej portalu 16.04.2010


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam katować newbiesów technikaliami projektowymi w dodatku nie po polsku?

 

Co ma to wspólnego z segregacją, bo ja coś nie follow.

 

Pozdrawiam.

 

nie sadzisz, ze ktos kiedys moze skorzystałby z tych technikaliow?

moze opis całosci jakiegos procesu moze sie do czegos przydac?

chcesz publikowac tylke efekty?

 

Czy zawężenie grona odbiorców może mieć przyczynę tylko w chęci, aby pan X czegoś nie przeczytał?

 

no wlasnie nie "tylko"

czasami "też" w tym

a jeszcze w innym przypadku cos do kogos nie dotrze przez pomyłke

 

ok ja tez co podam przyklad

powiedzmy, ze bedzie grupa astroamatorow z wojewodztwa łódzkiego (Franek, Zenek i Kazik)

wszyscy mieszkaja powiedzmy blisko granicy z wojewodztwem śląskim

jest tez Arek mieszkajacy w slaskim i bedacy w grupie slaskiej

cała czworka dobrze sie zna

pewnego czasu Zenek wpada na pomysł lokalnego zlotu, o czym informuje grupe łódzka czyli wiadomosc bedzie widoczna tylko dla Franka i Kazika

jak bedzie sie czuł Arek ktory tez miał ochote na zlot, a o ktorym zapomniano

dotychczas na astro-forum byl tylko jeden sposob aby poinformowac o zlocie

i kazdy zainteresowany lub nie wiedzial o tym

zainteresowany spytał czy moze przyjechac i przyjechal

niezainteresowany nie zajrzał do watku

 

cały czas sie produkuje aby uzmysłowic autorom zmian, ze jakas dwuznaczna sytuacja moze sie zdarzyc ale nie musi

jesli po zastanowieniu sie nadal bedziecie chcieli wporowadzic proponowane zmiany to bardzo dobrze

nie chce zastopowac zmian tylko chce, aby zmiany słuzyły integracji a nie podziałowi

decyzje podejmuje ten kto płaci

ktos moze wykorzystac zmiany prawidlowo lub tez do niecnych celow (reklama, agitacja polityczna)

widoczne dla wszystkich oznacza do wiadomosci kazdego i cenzurowane przez wszystkich

jesli kogos cos ominie to tylko przez jego wlasna gapowatosc

 

 

PS przepraszam wszystkich ktorych wyciaglem na tapete bez zapytania czy maja na to ochote

Edytowane przez prototype79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie mi (jak mi) ale i tu-nowicjuszom co znaczy pojawiające się tu i tam na Astropolis słowo IMHO

I - przy okazji - Czy - w poniższym tekście - ja je prawidłowo używam ?

 

Nie jest mi przykro przez Twoją krytykę, jest mi przykro z niemocy - tzn. że nie mam milion $ na zatrudnienie kolejnych 2 zespołów, które mogłyby zajmować się tylko takimi ewolucjami warstwy wyświetlania. Moja checklista jest tak długa, że akurat tego typu uwagi są na niej bardzo daleko, choć mogę się z nimi zgodzić.

 

Nad Astropolis pracuje tylko 1 zespół i pochłania go to w 100%, czyli full time 8h dziennie. Pracujemy od stycznia, więc to co widzisz to produkt zaledwie kilku miesięcy.

 

Nie jest mi łatwo odpowiadać na takie posty i powiem szczerze, nawet nie wiem, czy powinienem. Zawsze jest ryzyko, że ktoś poczuje się urażony. Na koniec dnia zawsze rozchodzi się o pieniądze. Zdaję sobie sprawę, że przeciętnemu internaucie wydaje się, że w Interencie wszystko jest za darmo. Nic bardzo mylnego i dzisiaj wdrożenia internetowe na większą skalę są kosztowniejsze niż biznesy tradycyjne. Żeby realizować swoje plany w tempie takim, które by mnie satysfakcjonowało, potrzebowałbym co najmniej 5 programistów i 2 grafików. To koszt roczny min pół miliona zł. - nie licząc innych kosztów operacyjnych.

 

No chyba, że chciałbyś pracować jako programista za 1000 zł miesięcznie. To z radością powitam w firmie :) A może masz pomysł, jak to sfinansować?

 

Na pewnej wyższej uczelni technicznej onegdaj (COBOL, początki C - uwaga - mnie tam nie było - ale znam uczestnika) pracował człowiek, który bardzo długo nie robił doktoratu mimo, że formalnie lub nieformalnie tacy mu podlegali. Był on bowiem głównym projektantem i węzłowym programistą wszystkich ważniejszych systemów realizowanych gwoli obsługi tejże uczelni. Miał charakter! Kiedyś powstał problem kto ma wnieść zakupioną szafę pancerną na wysokie piętro. Stała se i czekała by pewnie dobę. Ale późnym popołudniem onże sam wtachał ją na górę. Któregos dnia podczas zebrania całego szerokiego zespołu ktoś rzucił uwagę, że może za mało czytamy litertury światowej, może zamówić różne publikacje. Po skończonym zebraniu - w zdecydowanie mniejszym gronie - omawiany człowiek powiedział:

 

To oni będą sobie k---- książki czytali, a ja będę za--------ł :D

 

 

IMHO dzięki, że nie robisz doktoratu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google twoim przyjacielem:

 

IMHO - In My Humble Opinion

 

Reszty twojego postu nie rozumiem Ekologu, sorry. Powsciągnij moce wielowatkowości twego umysłu jeśli chcesz być rozumianym.

 

 

 

Prototype79, poczekaj na nadchodzącą zmianę. Jak ludzie zaczną używać nowej funkcjonalności, będzie jasne czy jest OK, czy wymaga dalszych modyfikacji. :) Bedzie dobrze.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostrożnie poruszam się po internecie bo (szefostwo dajmy na to) za wirusa i formatowanie mi nie płaci a wręcz przeciwnie dlatego (jak pisałem raz na statusie - telpy za kredyt kupowałem)

 

Może to masakryczne, ale naprawdę - jak Córkę Kocham - myślałem że jest to taki internetowy polski skrót. zgadywałem, że oznacza on

Inaczej Mówiąc cHodzi O

 

jest mi nieco przykro, ze nie czytasz mojego statusu - kilka dni temu napisałem na nim, że Wzruszyłem i Zawstydziłem się rozmową Adama z Theo

 

że my (i ja) mu tu takie niekatastrofalne drobiazgi (krytyczne o działaniu AP) wypisujemy, a On tak Cieżko i gratis walczy z ogromną praca na naszą rzecz!!!

 

tym postem chciałem mu po prostu - tylko i wyłącznie - BARDZO PODZIĘKOWAĆ (porównując go z wybitnycm człowiekiem, którego znałem)

 

EDIT(1):

Przy założeniu, że znałem znaczenie IMHO Twój post Hans wydaje mi się (teraz) całkiem słuszny. Za kilka dni sam miałbym wątpliwości co mój znaczy :Beer:

{chyba wolisz piwo od kwiatka;

aaa i nikt mi tego nie podpowiedział na PW; sam wpadłem :) }

p.s.

żeby post nie pozostał w tonie dramatycznym (tym bardziej, że nie wszyscy pamietają, ze ja sie w ogóle nie obrażam :) ) to dodam - dla tych tu-nowicjuszy, że dowiedziałem się od znajomego który przysłal mi PW, że "IMHO" oznacza "moim skromnym zdaniem".

Sprawdziłem, na wszelki wypadek, w papierowym słowniku, który tu posiadam.

a swoja drogą wchodzi ten angielski w nasze pisactwo szybciej niż sie spodziewałem, no bo, tak na zdrowy rozum (Janko - co ty na to IMHO) , to niby piszemy tu z zasady po polsku :D (nie znaczy to, że natychmiast proponuję - tu u nas - bardziej POLSKI - "MSZ" - chyba że Janko mnie/nam zaaprobuje :))

 

EDIT(2):

całe zamieszanie wzieło sie z

warunki potrzebne do rozwoju życia też nie mogą być dowolne bo gdyby tak było to życie powstałoby na Księżycu, Marsie czy Wenus. Jakieś więc ograniczenia muszą być i życie nie powstanie w każdych warunkach a jedynie w sprzyjających. Dość trudno je precyzyjnie określić ale jakieś ograniczenia na pewno istnieją. IMHO życie jest naturalną konsekwencją ewolucji Wszechświata i powstało w zgodzie z jego prawami i powstanie prędzej czy później w każdych dogodnych warunkach

To IMHO mnie się najbardziej rzuciło w oczy i .... nie doceniłem skromności Zbyt-a :compress:

//myślałem, że jego wypowiedź jest w konwencji wykładu, a wykładowca przecież "moim skromnym zdaniem" powinien unikać (żeby studenci nie musili wykreślać z zeszytów "nieważnych" zdań odruchowo zapisanych :D )

 

Skróty myślowe zawsze są niejasne. Myślałem, że to jest oczywiste, że on nie robił doktoratu bo nie miał czasu. A podlegali mu faktycznie WSZYSCY. Był równy z / i traktowany jak czołowi Profesorowie wydziału, w którego instytucie pracował.

Przypomniała mi się mikro anegdota o tym człowieku (podsłuchne przez mojego kolegę) . Kiedyś przypadkowy człowiek pyta go - w jego budynku - gdzie jest pokój numer - powiedzmy - 456. Odpowiedź: "nie wiem, ale pierwsza cyfra oznacza zwykle numer piętra" {domyślacie się, że zajmował się głównie przetwarzaniem danych}

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekolog - dziękuję za miłe słowa. Nie przeceniaj mnie zbytnio, ja to robię dla wszystkich - także dla siebie. Robię co lubię, żyć bez tego nie potrafię. Ot - całe moje życie, więc nie rozczulaj się nad mą złą wolą ;) Mimo to - naprawdę - dziękuję!!!

 

Co do reszty wypowiedzi - naprawdę, nie da się tego wszystkiego wytłumaczyć. Weźcie jednak na to jedną logiczną poprawkę i zapytajcie swoją logikę - czy jeżeli dostrzegę możliwość degradacji naszej społeczności tymi pomysłami, to czy będę przy nich trwał? Sam sobie przecież nie będę obgryzał rąk... Dlatego spokojnie - jedne pomysły będą się pojawiać i działać ku pomocy wszystkich, inne zaś będą szybciej znikać, niż się pojawiały.

 

Wychodzę z założenia, że każdy pomysł można ocenić dopiero po tym, jak się go wdroży. Szkoda energii na krytykę rozwiązań, które jeszcze nigdy w naszych środowiskach nie zostały wdrożone. Ja jestem ich pewny, ale to nie znaczy, że nie popełnię błędu.

 

Swoją drogą, jeżeli miałbym taką możliwość, to wolałbym poczytać o tym, czego tak naprawdę oczekujecie, jakiś narzędzi, etc. Może to lepsza droga, niż weryfikowanie moich pomysłów? Mówię zupełnie serio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w Dziale "Mój pierwszy teleskop" pierwszy (polecany) wątek "Baza wiedzy" ... strasznie trudno kieruje do czegokolwiek!

 

Jak klikam pierwszy link ("Pamiętacie Bazę Wiedzy Forum ? Część z Was na pewno, a jeżeli nie to podaje linka KLIK.") w pierwszym poście i znowu link w nowo zobaczonym poście to w koncu jest błąd. Ale nie to mnie się wydaje najprzedziwniejsze.

 

Tylko to, że ktoś kto wszedł na forum i na "mój pierwszy teleskop" i (całkiem słusznie) kliknął "polecany" wątek, to nagle widzi jakies roważania o rozwoju AP/C i pojęcia - a powinien (chyba) zobaczyć w NAJpierwszym zdaniu:

 

Uporządkowane informacje dla początkującego - o sprzęcie i obserwacjach - znajdziesz pod tym linkiem.

 

A teraz to przedziera się i przedziera ... :(

p.s.

może przemilczałbym to (wiadomo - rozwój) ale żal mi tych nowych bo w dodaku Dział a z nim pod-dział "Mój pierwszy teleskop" jest teraz widoczny dopiero po przewinięciu troche strony.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Dziale "Mój pierwszy teleskop" pierwszy (polecany) wątek "Baza wiedzy" ... strasznie trudno kieruje do czegokolwiek!

 

Na samym początku dodałem bezpośrednie linki do artykułów, powinny pomóc w nawigacji.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za zareagowanie na moje spostrzeżenia. Niemniej nadal jest CIENKO ale potem bo ...

 

klikam pierwszy klik; potem w Celestii jeden z linkow i znowu klik i ZAWSZE ląduję na

AP/HOME i widze dzisiejszy artykuł dajmy na to.

 

ale (że linki przpadły to trudno - wiadomo - wymiana silnika) niepokoi mnie coś jeszcze

 

jak sie weszło tam KLIK-iem obok "pierwszy teelskop" to Menu nie stwarza szansy zobaczenia linków nie do postów ale do znanych - zacnych - tamtejszych artykułów typu

"teleskop za jak najmniej" czy "... na balkon" czy "... do Ds-ów"

 

ups - może TO stwarzał punkt: "opracowania dla kupujących pierwszy teleskop" tylko wskażnik z nim związany też przepadł (też wrzuca na AP/HOME) :D

 

p.s.

piszę "zacnych" bo już im prawie wybaczyłem, że - co prawda WBREW tytułom artykułów - ALE zgodnie z przeczuciem przydatności - autorzy owi - w działach o teleskopach TANICH I INNYCH{a nawet o niektórych obserwacjach} NIEZWYKLE SKĄPO I PÓŁGĘBKIEM WSPOMINAJĄ o czerwonym świetle. Prostego wyjśnienia jego znaczenia oraz praktycznego opisu nie ma - pomijając jedno z opracowań o szkicach - autora z Wrocławia :)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to nie działa {po drodze z mój pierwszy teleskop / polecany wątek / Pierwszy link-Klik}

ten link

co go widać na załączonym obrazku (otoczony czerwoną linią)

 

Przy okazji (pewnie było w różnych miejscach ale jak ktoś wie i z palca mi tu strzeli to chetnię się dowiem)

jakie/czego silniki AP+Celestia na jakie(inne{nazwy}) wymieniamy ?

//no chyba, że to tajemnica kuchni ;)

linkbad.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam taki problem, bo gdy udało mi się zalogować na forum, nie mogłem nic napisać w tym chacie "O czym myślisz". Wpisywałem tekst i gdy naciskałem ikonkę do wysłania nic się nie działo. Mówię, że "gdy udało mi się" bo teraz nie mogę się w ogóle na forum zalogować. Wyskakuje mi Sorry, we could not locate the page you are requesting to view. Please click here to return back to the forum's home 5 razy próbowałem.

Problemy zaczęły się gdy forum przeszło na jakąś nowszą wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leżał w tym, że od bardzo dawna miałem tą samą zakładkę astro-forum. Kiedy starą usunąłem, i wszedłem przez stronę www na astro-forum i utworzyłem nową to wszystko zaczęło działać jak dawniej. Działa mi już nawet funkcja "Zapamiętaj mnie"

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info dla administratorów.

Dzisiaj podczas pisania odpowiedzi na PW, po kliknięciu "Podgląd wiadomości", cały tekst został "ułożony" w jednej linijce, czyli wszystkie spacje i akapity po prostu zniknęły, został jeden ciąg wyrazów.

Przy pisaniu postów wszystko jest ok.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z logowaniem się na domowym komputerze - w pracy on nie występuje ( dzięki Bogu ;) )

 

Podczas logowania, po wklepaniu loginu i hasła wyświetla się komunikat, że strona nie istnieje.

Jeżeli natomiast otworzę okno odpowiedzi jako gość, mogę zalogować się bez problemów i zostaję przeniesiony do okna odpowiedzi jako User.

Dodatkowo forum nie pamięta mojego zalogowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę dodawać komentarzy w tym chacie "What's on your mind?". Albo nie wiem jak to zrobić?

Jak kliknę w add comment to strona mi się przewija do góry i nic się nie dzieje. Jak wejdę w profil użytkownika, który coś napisał i nacisnę tam add comment to też nic się nie dzieje.

Chyba, że to się jeszcze inaczej jakoś robi? :(

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie troche zminilo obecnie ale koncepcja widzeze jest wciaz ta sama.

MAm taki problem ze jak wejde na kogos profil ( wezmy moj dla przyklad) i chcialbym wyszukac wszystkie zalozone przeze mnie tematy to pokazuja sie tylko te z ostatniego roku (365 dni).

Czy tak to zostalo zakodowane ze starsze niz rok nie pojawia sie na liscie wynikow ?

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam w Intenret Explorer zawsze wielką białą plamę i musze przewijac w dół

 

HOME of AP

 

Wspominam bo KILKA dni czekałem z "marudzeniem" ;) ale dalej to samo widzę

 

 

nawet przez moment myślałem, że to taki świadomy zabieg - żeby zachęcić do pisania - bo nic nie ma - I BYŁO BY SIĘ PIERWSZYM! :D :D :D

 

 

 

przy okazji

na forum znowu jest link [regulamin]

a w nim jest zwrot "astro-forum.org" i inne "astro-forum..."

czemu nie "astropolis" ?

 

CZY MOŻE JEST TAK, ŻE TO "TESTOWY" REGULAMIN i na razie nie należy go zbyt dokładnie czytać ?

 

niemniej poczytałem i boje sie teraz polecać teleskopy i mikroskopy na

http://www.delxxxxxxxxx.PL

czy słusznie sie boję ?

 

 

I JESZCZE bardzo poważna sprawa !!

link [zobacz nową treść] działa tylko raz - jak się wchodzi jako zarejestrowany uzytkownik

a potem juz nie pokazje NIC i nie ma jak kliknąć dawne [dzisiaj]

a człowiek za jedną wizytą nie ma czasu przepatrzeć wszystkie nowinki

dlatego potem to najrozsądniej w ogle sie nie logowac bo nie zalogowanym [zobacz nową treść] działa "spolegliwiej"

To jest kiepski schemat od strony projektowo-społecznościowej - moim zdaniem! (=IMHO)

 

to znaczy ma to swój cel ale potem mozna by wyświetlac malutki button [dzisiaj] jak juz sie zobaczylo że nie ma prawie nic nowego od ostatniej wizyty.

Zważcie, że ludzie niekiedy musza czasem zamykac internet - bo komp słuzy do roznych celów i rózni sie ludzie pętają obok {szefunio, tatuś} ;)

ajajaj.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to tylko u mnie, ale chyba u wszystkich pojawiają się dziwności. Otóż moja wiadomość na Astropolis wisiała od ok. 24 godz. A tu patrzę :astronom: o ona znowu okupuje poczekalnię!. Niby ok poczekać może, ale na głównej wisiała jeszcze przez jakiś czas jako zdjęcie najnowsze z 5 plusikami.

Hmm coś się porzestawiało

:icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.