Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj tuż po 16 nad lublinieckim niebem przelatywał nisko nietypowy gość, wielkość i głośny hałas nie pasowała do zazwyczaj latających Wizzarów i Rayanów. Szybka kontrola na flightradar wyjaśniła wszystko. Reszta informacji na http://kontakt24.tvn.pl/temat,giganty-w-katowicach,114993.html?grupa=polska mówi nam że wczoraj mieliśmy nie lada gratkę na Pyrzowickim lotnisku - obecność Jumbo Jet'a. Przynajmniej go widziałem, szkoda że nie miałem ze sobą aparatu, szkoda że wogóle takie informacje pojawiają się już po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to były dwa 747 :)

 

Oj były były ;)

Kilka moich fotek:

 

747-446 Reg:N459MC:

100_3122_HDR.jpg

 

747 i 737-8BK Air Italy:

100_3126stitch_crop_HDR.jpg

 

747 i A320-214 Air Cairo:

100_3159_HDR.jpg

 

747 i 737-86N Midwest:

100_3175_HDR.jpg

 

747 i 737-8AS Ryanair:

100_3220_HDR.jpg

 

747 i A320-232 Wizz Air:

100_3234_HDR.jpg

 

Start pierwszego 747 na 09:

100_3263_HDR.jpg

 

100_3265_HDR.jpg

 

Lądowanie drugiego 747 Reg:N458MC na 27:

100_3312_HDR.jpg

 

100_3313_HDR.jpg

 

100_3314_HDR.jpg

 

100_3315_HDR.JPG

 

100_3316_HDR.jpg

 

Więcej: https://picasaweb.go...owicePyrzowice#

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne ujęcia, rozumiem że się przygotowałeś do tej wizyty jumbojetów, tzn że wiedziałeś o ich przylocie. Mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy z kąd? :rolleyes:

Jak widać na jednym zdjęciu w albumie nie tylko ja się przygotowałem ;)

Informacje podano z wyprzedzeniem na stronie lotniska ale i na fejsbuku. A jeśli ktoś nie wie gdzie szukać to zawsze takie info ktoś wrzuci na forum lotnictwo.net.pl ;)

Także żadna tajemnica, każdy mógł to zobaczyć ;) Co innego Ci którzy są w stowarzyszeniach spoterskich działających przy EPKT i mieli w ten niezwykły dzień wjazd na płytę.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z Warszawy wylatywał Boeing 737 Travel Service, we Flightradar 24 jest wpisany jako lot do Mombasy przez Katowice. Czy to miało związek z 747 w Katowicach? 737 bez międzylądowania by raczej do Kenii nie doleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z Warszawy wylatywał Boeing 737 Travel Service, we Flightradar 24 jest wpisany jako lot do Mombasy przez Katowice. Czy to miało związek z 747 w Katowicach? 737 bez międzylądowania by raczej do Kenii nie doleciał.

Nie, dlaczego lot 737 z 747 miałby mieć jakiś związek ? Te dwa Jumbo amerykańskich linii Atlas Air wyczarterowało warszawskie biuro Chapman Freeborn dla polskiego biura Raben Sea & Air. Przyleciały z Azerbejdżanu, załadowano na EPKT i z międzylądowaniem w Dakarze poleciały do Buenos Aires.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlaczego lot 737 z 747 miałby mieć jakiś związek ? Te dwa Jumbo amerykańskich linii Atlas Air wyczarterowało warszawskie biuro Chapman Freeborn dla polskiego biura Raben Sea & Air. Przyleciały z Azerbejdżanu, załadowano na EPKT i z międzylądowaniem w Dakarze poleciały do Buenos Aires.

 

Myślałem, że wylecieli z Warszawy i mieli przesiadkę na 747 w Katowicach. Dzięki za wyjaśnienie.

Ja za to na Okęciu spotkałem latający zabytek:

20110619dsc0725.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się :)

 

Wczoraj byłem na plenerze na Okęciu - wygrałem wejściówkę na Warsaw Photo Day, który tym razem był na lotnisku. Fotografowałem z końca pasa 33, drogi kołowania obok cargo, krzyżówki pasów, strażnicy i płyty postojowej (miejsce 37 o ile pamiętam)

 

Zdjęcia na Picasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 czerwca do Warszawy przyleci Boeing 787 Dreamliner. Będzie prawdopodobnie w malowaniu fabrycznym Boeinga. Przyleci się zaprezentować jako że LOT jest pierwszą linią w Europie która go odbierze. Ma to nastąpić w kwietniu przyszłego roku. Samolot przyleci prosto z targów lotniczych pod Paryżem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 czerwca do Warszawy przyleci Boeing 787 Dreamliner. Będzie prawdopodobnie w malowaniu fabrycznym Boeinga. Przyleci się zaprezentować jako że LOT jest pierwszą linią w Europie która go odbierze. Ma to nastąpić w kwietniu przyszłego roku. Samolot przyleci prosto z targów lotniczych pod Paryżem.

Oczywiście że jadę - niestety nie udało mi się wygrać wejsciówek na teren lotniska ani tym bardziej na pokład Dreamlinera. Może by tak wyjazd w ramach DO zrobić? Ja będę wcześnie rano, może się jeszcze na MD-11 załapę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twmichal >> niektóre zdjęcia są doprawdy niesamowite! niczym z jakiegoś Flight Symulatora ;) Miałeś farta - światło typu Live HDR ;)

 

a co do Foto Day:

 

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, zarządzające Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach pragnie Was zaprosić do udziału w VI edycji „Dnia spottera”. W trakcie tego dnia pasjonaci fotografii lotniczej będą mieć możliwość fotografowania w strefie airside pyrzowickiego lotniska.

Szósta edycja zaplanowana została na 29 czerwca(środa) w godzinach od 16.00 do 22.00. Zgłoszenia przyjmujemy do środy 22 czerwca do godziny 12.00 na adres email dzienspottera@gtl.com.pl

Uwaga przed przesłaniem zgłoszenia prosimy zapoznać się z regulaminem

Spośród przesłanych zgłoszeń wylosujemy 12 uczestników. Listę wylosowanych osób podamy najpóźniej w poniedziałek 27 czerwca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnisko Chopina oficjalnie podało, że Dreamliner przyleci w piątek o 10, natomiast odleci w sobotę w godzinach rannych.

Ja będę tylko na przylocie (w piątek). Może uda mi się jeszcze na porannego MD-11 zdążyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chciałby więcej zdjeć z lądowania Dreamlinera zobaczyć - zapraszam

 

Nie wiem, z jakiej to okazji, ale rejestracja tego samolotu bardzo mnie zaciekawiła:

disco.jpg

 

EDIT - a już niedługo impreza lotnicza w Krakowie! W związku z tym, że nie było w tym roku pikniku lotniczego imprezę zorganizują na lotnisku w Pobiedniku Wielkim (trzeba wyjechać z Krakowa "trasą sandomierską" - DK 79)

Będzie można się też przelecieć samolotem, ale jak piszą tutaj za przelot trzeba będzie zapłacić min. 40zł

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze z Siewierskiej:

ładny niski przelot helikopterka. Chyba jakiś prywatny.

IMGP0013.JPG

jakaś mała maszyna. Zrobiła dwa kółka nad lotniskiem ( ustąpiła komuś większemy startu) po czym wylądowała

IMGP0004.JPG

tu słabo ale widać że były całkiem niedaleko od siebie:

IMGP0021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.