Skocz do zawartości

Centrum Nauki Kopernik - opinie, sugestie, wrażenia


LechMankiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem z rejestracją polegał na tym, że chcę otrzymać nie jedną a 4 wejściówki. Chyba nie ma takiej opcji.

W związku z tym w rubryce 'nazwisko' wpisałem, że chce 4 wejściówki. Ciekawe co z tego wyniknie...?

Wejdę sam?

Frugosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na tvn24.pl o 19:30 miała się zacząć bezpośrednia transmisja z otwarcia,

niestety polityka znowu wygrała z nauką, czy może raczej ze sztuką ;)

 

na tvn24.pl niestety serwer siada i też nic się nie da obejrzeć: http://www.tvn24.pl/12690,1680989,0,1,wielki-wybuch-otworzy-kopernika,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak z 15 minutowym opóźnieniem tvn24 pokazało ten spektakl

 

taka mała zajawka znaleziona na YT:

dziwne, zakręcone, a jednak potrafiło przyciągnąć, przykuć, zadumać..

Greenaway w całej okazałości :)

 

no i forum "trochę" padło, ale już wróciło z zaświatów :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Roczne bilety do CNK: właśnie wypróbowałem roczne bilety do CNK. Bilety są imienne, przy zakupie trzeba podać datę urodzenia i adres (!), ale na tym kończą się uciążliwości. Są dość tanie, 66 zł dla dorosłych i 39 zł dla dzieci, ważne rok od momentu zakupu na dowolną ilość wejść, a najlepsze jest to, że z takim biletem wchodzi się bez kolejki. Dla nas to praktycznie jedyna opcja, nigdy nie damy rady wybrać się tam w ciągu tygodnia, a w soboty i niedziele kolejki są i po 2 godziny stania.

 

Taki bilet najlepiej kupić urwawszy się z pracy w ciągu tygodnia, bo wtedy kolejki są małe :).

 

Zaznaczam, że nie jestem na procencie od ilości sprzedanych biletów w CNK i w ogóle nie łączą mnie z tą firmą żadne biznesowe związki, choć nie ukrywam że jestem zdania że to super pomysł i świetnie, że wreszcie i u nas mamy takie "interaktywne muzeum nauki" :).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem dziś w tym CNK i szczerze to myślałem że będzie tam coś ciekawszego, dobre jest to dla dzieci ale raczej tych mniejszych oraz duża cześć urządzeń już nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz określić ile to jest "duża część" w procentach?

 

Pewien czas po otwarciu, Newsweek napisał o CMK artykuł. W nim się dowiedziałem, że zwiedzający mają odczucie, że większość sprzętu jest uszkodzona już wtedy, gdy nie funkcjonuje "zaledwie" około 10% sprzętu :) A to dlatego, że polskie dzieciaki są bardziej pomysłowe i niektórym udaje się przechytrzyć jakąś zagadkę, np. tę z wyciąganiem piłeczki spomiędzy luster, albo czegoś w tym guście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Odświeżam stary temat, ale potrzebuję opinii :)

 

Wybieram się za kilka dni do stolicy i w planach mam odwiedzenie tytułowego przybytku. Jednak ilością wolnego czasu nie grzeszę. Co jest najbardziej warte obejrzenia? Co sobie można odpuścić? Bardziej skupić się na wystawach czy planetarium? Wszelkie opinie i wskazówki mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest warte obejrzenia. Moim zdaniem, jeśli nie masz 4-5 godzin wolnego czasu, to nie warto wchodzić na "wystawy-eksperymenty". Po prostu szkoda to wszystko "przebiec", nie mając czasu się pobawić. A jest czym. Przy niektórych zaszło mi nawet 20-30 minut :) Zwyczajnie wszystkiego chce się dotknąć i poeksperymentować. A do tego dochodzi jeszcze planetarium :)
Więc jak będziesz miał krucho z czasem to polecam planetarium.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

W takim razie wystawę sobie odpuszczę. Zarówno na piątek jak i sobotę jedyna godzina, która jest dostępna to 17:40 (gdzie godziny zamknięcia to 18:00(!) w piątek i 19 w sobotę) - wszystkie godziny według strony Kopernika.

Chyba wybiorę Czarne Dziury w sobotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "techniczne" do tych, którzy odwiedzili CNK. Biletu zakupionego on-line nie trzeba drukować ? Wystarczy we właściwym okienku podać numer rezerwacji ? Nie wożę ze sobą drukarki. Wiem, że tak wynika z opisu, ale wolę się upewnić, aby nie było rozczarowania (bo np. do Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich karzą przyjść z wydrukowanym biletem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.