Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze takie coś

 

S - SIMPLE

U - USEFUL <-------------- oczywiście to jest skrót i cała nazwa

T - TELESCOPE

 

lub np. Seria teleskopów : window to the sky a pierwszy model by mógł się nazywać starter

Edytowane przez majkii2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne moje pomysły:

NiV lub NiVe - od Night View... hmmm, choć ten drugi coś za blisko do kremów ma :g:

SkyVe - Sky View

SkyVis - Sky Vision

viSKY - vision of SKY. Choć pewnie przy tym skojarzenia będą wysokoprocentowe ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof K Twoje propozycje z wyrazem traveller raczej nie beda uniwersalne, gdyz beda sie raczej kojarzyc z sprzetem przenosnym, to jest teleskopami z mala aperatura. Zas nazwa ma sie tyczyc raczej teleskopow wszystkich typow i rozmiarow. To taka mala uwaga ode mnie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy wyzej podani koledzy, wasze propozycje w mojej opinii sa troche za dlugie i malo oryginalne i nie bierzcie tego jako prowokacje z mojej strony tylko jako subiektywna ocene komentatora ;)

 

Zawsze można przecież nazwać X lub +,jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz nazwanie takiego pierwszego Waszego teleskopu to nie jest prosta sprawa :D ciężko w kilku literach, skierowanych w sumie do odbiorców nie tylko z kraju ująć, astronomie, astrofotografie, i w ogóle jeszcze żeby to ładnie brzmiało. No bo jakby nie było Panowie nie oszukujmy się, ta nazwa ma brzmieć jeśli ktoś ma to kupić. Cóż pierwsze co mi do głowy przyszło ( Solar i Uranus) wydawało mi się, że to 2 krótkie nazwy odnoszące się do astronomii, ale po czasie pomyślałem że może lepiej wymyślić coś odnoszącego się bardziej do ogółu. No bo to kojarzy się głównie z układem słonecznym, a może by coś bardziej uniwersalnego ? Jakieś takie pojęcie na tyle uniwersalne, odnoszące się do każdego obserwatora nie zależnie od tego co obserwuje. No i wpadł mi do głowy pomysł ( nie wiem czy mniej czy bardziej spodoba się autorowi tematu). ŚWIATŁO. Tak to jest to co łączy po części nas wszystkich. Każdy teleskop zbiera światło, mniej czy więcej, odbite od obiektów które oglądamy. I każdemu z nas zależy żeby było go jak najwięcej ;) Może więc ten kierunek i skupienie nazwy na czymś takim ( chodź może być też coś innego, może i nawet bardziej uniwersalnego jeśli ktoś wymyśli) to byłby dobry pomysł. Taka mała wskazówka ;)) No bo w sumie można by było wymyślić jakąś dobrze brzmiącą nazwe, ale że to Wasz pierwszy teleskop to może coś takiego z leksza unikatowego ?

 

więc do pierwszych propozycji, Solar i Uranus dorzuce jeszcze:

 

LIGHTBRINGER - nazwy chyba nie trzeba tłumaczyć :)

 

Trudno mi jest ocenić czy to dobrze brzmi, aczkolwiek w sumie kupiłbym takie cacko gdyby było w sklepie i w dobrej cenie ;) daje fajne skojarzenia, i nie tylko do astronomii ale też astrofotografii. Pomyśle jeszcze może wpadnie coś do głowy.

 

pozdrawiam

 

Wpadł mi jeszcze do głowy TWILIGHT, w nazwie jest light a słowo znaczy 'zmierzch", po zmierzchu przecież obserwujemy ;)

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIGHTBRINGER rzeczywiscie daje pozytywne skojarzenia, ale jest to chyba spowodowane wypromowana juz marka LIGHTBRIDGE, kecz swoja droga taki tok rozumowania jest bardzo ciekawy, zas sama nazwa godna uwagi.

Co do propozycji kolegi majkii2001 z tym ARMAGEDONEM to chyba lekkie przegiecie ;) no bo niby w jaki sposob ma to cos wspolnego z marka teleskopow? Nazwa jak najbardziej dobra co najwyzej dla filmu katastroficznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIGHTBRINGER rzeczywiscie daje pozytywne skojarzenia, ale jest to chyba spowodowane wypromowana juz marka LIGHTBRIDGE, kecz swoja droga taki tok rozumowania jest bardzo ciekawy, zas sama nazwa godna uwagi.

Co do propozycji kolegi majkii2001 z tym ARMAGEDONEM to chyba lekkie przegiecie ;) no bo niby w jaki sposob ma to cos wspolnego z marka teleskopow? Nazwa jak najbardziej dobra co najwyzej dla filmu katastroficznego :)

 

 

armagedon kojarzy się z czymś co rozwali wszystko a ja wpadłem na taki pomysł że teleskop będzie tak dobry że wszystkie inne marki poupadają *(w sensie że nikt ich nie będzie chciał :szczerbaty: ) tak to też można rozumieć :) WŁĄCZ WYOBRAŹNIE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIGHTBRINGER rzeczywiscie daje pozytywne skojarzenia, ale jest to chyba spowodowane wypromowana juz marka LIGHTBRIDGE, kecz swoja droga taki tok rozumowania jest bardzo ciekawy, zas sama nazwa godna uwagi.

Co do propozycji kolegi majkii2001 z tym ARMAGEDONEM to chyba lekkie przegiecie ;) no bo niby w jaki sposob ma to cos wspolnego z marka teleskopow? Nazwa jak najbardziej dobra co najwyzej dla filmu katastroficznego :)

 

 

No w sumie teraz się skapłem, można wymyślić coś podobnego a bardziej w tym kierunku. Ale patrząc inaczej mamy sky watchery na przykład, a ile padało tu sky viewerów i skyronów heh. Ale z drugiej strony to ma być nazwa pierwszego teleskopu, czy już całej marki i ta nazwa zostanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna moja propozycja: NELM :) Odwieczna i bardzo ważna dla nas sprawa, "naked eye limiting magnitude". Taka nazwa odzwierciedlałaby jedną z najważniejszych rzeczy. Czyli wysoki NELM.

W ogóle kojarzyć by się mogła z czymś upragnionym. :)

 

Ewentualnie "okiem uzbrojonym" EELM (equipped eye...), AELM (armed eye...) ;)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky-Mirror

Star-Mirror

StarDust

Night-Mirror

Vision-Mirror

Tele-Mirror

Scope-Mirror

Eternally

Sky Imagination

Sun Shine

SkyMiracle

Miracle

Marvel

Scope4all

Scope4u

Scope4you

Star-Focus

Sky-Focus

Focus

Edytowane przez Gozdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.