Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest wielką tajemnicą, że od jakiegoś czasu pracujemy nad własnym, polskim sprzętem astro. Marzą nam się narodowo-patriotyczne teleskopy ;) Dużymi krokami zbliżamy się do premiery pierwszego prototypu, ale już teraz fabryka potrzebuje logotyp, a więc i nazwę.

 

Z założenia ma to być sprzęt bliski oczekiwaniom społeczności astronomicznych, spełniający jej współczesne wymagania, dlatego wymyśliłem, że dobrze by było, gdyby marka w swojej podstawie, czyli nazwie, wychodziła z naszych serc i żeby każdy czuł, że ma w niej jakiś wkład.

 

Niniejszym ogłaszam mini-konkurs na nazwę marki teleskopów. Oto krótki brief, który pomoże Wam w myśleniu:

1. Marka musi być uniwersalna językowo - skierowana jest do potencjalnych odbiorców z całego świata.

2. Nazwa musi być możliwie krótka i unikatowa

3. Najlepiej jeżeli uda się wymyślić nazwę w 100% własną (nie rodzajową) - nawet dowolne zestawienie liter

4. Powinna dawać skojarzenia z astronomią, astrofotografią, wstrzelić się w klimat społecznościowy

5. Komunikujemy nowoczesność, innowację, zaawansowane technologie, wysoką jakość

6. Musi spodobać się właścicielom (mnie i Jazzowi)

7... pewnie coś jeszcze, o czym w tej chwili nie pamiętam.

 

Termin - 2 tygodnie od tej chwili. Po tym czasie, razem z Jackiem, wybierzemy nazwę sugerując się waszymi typami i entuzjazmem. Z osobą, której uda się wstrzelić ze swoją propozycją, podpiszemy stosowną umowę oraz wręczymy nagrodę-niespodziankę: TS APO65Q o wartości blisko 2,5 tys. złotych.

 

Ponieważ ta inwestycja jest dla nas bardzo ważna (życiowo) zastrzegamy sobie możliwość nie wybrania żadnej opcji. Nie mniej - zależy nam bardzo, żeby nazwa pochodziła od społeczności i była wynikiem jej oczekiwań. Po to organizujemy tę akcję.

 

Kandydatury składajcie w tym wątku. Obserwatorów prosimy o klikanie "Lubię ten post!", żebyśmy mogli ocenić monitorować wasze reakcje. Nie wahajcie się komentować.

 

Dla najbardziej aktywnych komentatorów i oceniających także przewidzieliśmy niespodzianki. Ale o nich dopiero za 2 tyg. :P

Powodzenia!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!! Proponuję nazwę pochodząca od pierwszych liter określenia "AStronomiczny Hit", czyli po prostu A S H.

Na dodatek " ASH" to "jesion" po angielsku, wg mnie będzie to dobre skojarzenie z Pana nazwiskiem.

 

Pozdrawiam :astronomer2: ELLA

 

Cześć!!! Proponuję nazwę pochodząca od pierwszych liter określenia "AStronomiczny Hit", czyli po prostu A S H.

Na dodatek " ASH" to "jesion" po angielsku, wg mnie będzie to dobre skojarzenie z Pana nazwiskiem.

 

Pozdrawiam :astronomer2: ELLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich propozycji, bo nie sposób zapamiętać tak dużej liczby nazw, skojarzeń i haseł. Moja propozycja powstała ze skojarzenia trzech rzeczy: nieba (sky), teleskopu (tel) i deklarowanej wysokiej jakości (lux). Z tych trzech elementów powstała nazwa - SKYTELUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie 3 propozycje, oto one:

 

1. AstroPiazzi - na cześć http://pl.wikipedia.org/wiki/Giuseppe_Piazzi

 

2. Maestro - Ktoś, lub w tym wypadku coś doskonałego, z czego możemy czerpać wiedzę.

 

3. MyAstro - W wymowie angielskiej bardzo podobne do Maestro.

 

 

Może jeszcze na coś wpadnę :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kosciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro padają propozycje coraz bardziej odległe od oczekiwań autorów konkursu to i ja mam coś trochę odjechanego

SpaceFlavor

SpaceFlavour

 

przeczytałem cały wątek i widzę, że zabawa jest przednia :dobrze:

prosimy więcej takich konkursów :rolleyes:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej zostało powiedziane, trzymałbym się znanej już w świadku Polskim 'marki' Astropolis' i jej pochodnym. Dla sprzętu np. mogłoby to byc AstroPolisH (APH), AstroPolis Telescopes (APT), AstroPolis Set (APS), AstroPolis Observer (APO), i szkoda tylko że APOD zajęte, bo mogłoby byc AstroPolis Observer Device :P

 

Moim zdaniem póki co najlepsze podane wcześniej to AstroPolis Instruments.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było, ale myśle, że dobrym pomysłem byłoby nazwanie teleskopu od jednej z muz, jak np.

Kalliope

Erato

 

Eutrepe

 

Talia

czy oczywiście Urania muza astronomii

 

Może być równierz Moira bogini losu, czy też przeznaczenie

 

Aurora

Selene bogini księżyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stardust, Startube, AstroTube.pl, Astrotube, WhiteRed, Galaxo, Galaxy, Shutter, Lens, NovaPL, Crane, AstroBird, BlackBird, SkyBird, SkyLight, DarkSphere, pioneer, SpaceRock, SpaceTube, NightTube, SpaceStone, SpaceFire, Fireball.

Edytowane przez harryLH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Owl (sowa wielkie oczy aktywna nocą)

2. Panthera (nie wiem czemu)

3. Sword

4. Terra Felix

5. Vertigo

6. Black Bird

7. Rinho

8. Lynx (od Rysia)

9. NightFalcon

10. Hornet

11. SIRIoUS

12. Stormbringer

13. 13/Thirteen Optics

14. Alienation

15. Salvator

16. Eclat

17. NoName

18. Tosca

19. Equalizer

20. Halo

21. Revontulet

22. Cassini

23. Ritchey–Chrétien (genialna nazwa...)

Edytowane przez Gil-Galad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs konkursem ale zabawa jest przednia :yahoo:

 

... tak więc bawmy się dalej - nigdy nie wiadomo co komu przypadnie do gustu...

 

SPAW NTT - Społeczeństwo Polskich Astroamatorów Wymyśliło Nazwę Tego Teleskopu

SPATTO - Społeczeństwo Polskich Astroamatorów Ten Teleskop Ochrzciło

 

...lub krótko...

NTT - Nazwaliśmy Ten Teleskop ;)

 

MANITU - Myśl Amatorska Nadała Imię Temu Urządzeniu

 

... i angielska wersja:

MANITOU - identycznie jak powyżej z tym że O - Optycznemu

 

a może :

M111 ?

Edytowane przez pladal
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.