Skocz do zawartości

Mars 2011/2012


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Waldi, jeszcze parę takich fotek i będziesz musiał dołożyć się do mojej nowej szczęki bo z opadania się rozleci całkiem.

Na Hubble'u masz jakieś układy czy co?

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mars sprzed kilku godzin, trafił się super seeing choć na krótko niestety...

C-11 po dokładnej kolimacji :) i czyszczeniu, miałem wymieniać rurkę na big newtona,

ale po tej sesji... :g:

 

To ostatni Mars przynajmniej z tego setupu, planetka chowa się już za sąsiednie budynki.

 

Pozdrawiam.

MARS150312 copy.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars dzisiaj falował jakbym patrzył w jego odbicie na jeziorze

w dodatku na tarczy nie było ciemniejszych obszarów ułatwiających ostrzenie

Mak127 i kamerka internetowa MS oraz Barlow Vixen 2x

 

mars 2012-03-16 00_19_17.jpg

 

mars 2012-03-16 01_13_05_castr.jpg

 

pozdrawiam

 

PS

filmowanie tą kamerką Microsoftu to prawdziwy horror. Niewielkie możliwości kontroli parametrów, a nawet jak uda się coś ustawić to kamerka sama to zmienia. Cud, że cokolwiek widać

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem się skusić dzisiaj Marsowi przy okazji zainstalowania sprzętu na balkonie w innych celach. Warunki miałem przeciętne, ale nakręciłem kilka avików ku pamięci i tak pierwszy z brzegu. SCT10" barlow 2X, DBK 21 OU04 color. z filtrem IR BLOCK. stara wersja kamerki.

video 12-03-16 22-25-48x.JPG

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche spóźniony Mars z 27.02

Newton 12" DMK 21

Życzę wszystkim bezchmurnego nieba na nadchodzące dni.

 

Waldek.

 

Waldi... kupę lat, cieszę się, że jesteś z nami!

Ale niestety, nie możesz już publikować swoich fotek... bo siejesz depresję i powodujesz, że się pół nocy spędza na kolimowaniu sprzętu by było choć troszkę jak u ciebie :astronom:

A teraz pytanie, na czym wisi ten Newton i co to za tuba. Pytam jako rychły użytkownik podobnego zestawu.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja ;)

mnie też coś takiego wychodzi :blink:

niestety seeing jak na tę porę roku jest tragiczny ... zwykle w marcu robiłem najlepsze fotki, a teraz masakra. Nawet jesienią było duuuuużo lepiej

ale niektórzy mimo to po prostu wymiatają ... a tego to już zupełnie nie rozumiem :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NJP a jaką nośność fabryczną ma ten montaż ? Myślałem o podobnym telepku na NEQ6 :blink:

 

Producent podaje 30kg, ale jest jeszcze problem sił skrętnych przy długich tubusach.

Gdzieś w sieci widziałem takie GSO na HEQ6 i gość trzepał super zdjęcia planet, ale to już hardcore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.