Skocz do zawartości

Olimpiada - Londyn 2012


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj byl dobry dzień. 2 złota i jeden brąz, może szczęscie się zacznie do nas bardziej uśmiechać.

powrócę jeszcze do Radwańskiej i sposób jaki potraktowała turniej olimpijski. do tej pory lubiłem dziewczynę, ale po lekceważących wypowiedziach po ostatniej przegranej walce, wydaje mi się, że dla niej nic poza kasą się nie liczy. zero narodowej dumy i patriotyzmu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrócę jeszcze do Radwańskiej i sposób jaki potraktowała turniej olimpijski. do tej pory lubiłem dziewczynę, ale po lekceważących wypowiedziach po ostatniej przegranej walce, wydaje mi się, że dla niej nic poza kasą się nie liczy. zero narodowej dumy i patriotyzmu... :(

Nie słyszałem tej wypowiedzi. A z chęcią bym jej wysłuchał. Może jednak to co powiedziała miało swoje podłoże w znacznym rozczarowaniu postawą w grach. Pomijam już słaby występ w singlu, ale nawet w deblu momentami szło jej marnie i często ciężar gry brała na siebie młodsza Urszula. Agnieszka wciąż ma różne momenty w grze (pamiętny mecz z Sereną Williams). Tam po pierwszym secie ocena jej gry była całkiem inna od oceny po drugim secie.

 

Może masz dużo racji, ale ja byłbym ostrożny w stawianiu skrajnych opinii typu "zero narodowej dumy i patriotyzmu". Gdyby tak było w rzeczywistości odmówiłaby (a uczynił to inny sportowiec) bycia chorążym reprezentacji. Kto śledzi jej karierę wie, że nie jest ideałem i potrafi stroić fochy. Ale ciekawe jakie byłyby opinie o niej, gdyby to teraz na olimpiadzie zajęła drugie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie kończyć sprawą Radwańskiej (rozczarowaniem) dodam jeszcze kilka zdań na temat wczorajszych medalistów.

 

Wspaniałe były nie tylko medale, ale także obserwowanie tego jak przyjęli je nasi reprezentanci. Radość Zielińskiego w szatni (wciąż młodego zawodnika), nieco rubaszny, ale jakże wspaniały śmiech Majewskiego, gdy już na dobre doszło do niego, że ponownie jest mistrzem olimpijskim, a przede wszystkim łzy radości naszej wioślarki. Dziewczyny choć zdobyły "tylko" brąz zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Gdyby tak walczyli nasi piłkarze na Euro na pewno wyszliby z grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwańska wypowiedziała się skandalicznie. Lekko mówiąc olała igrrzyska i stwierdziła, że to żaden turniej bo liczą się wielkie szlame a ona i takjedzie teraz na turnieje do "wioski Kanada".

 

Federer pokazał jej jak należy profesjonalnie podchodzić do sportu. Ja już jej nie będę kibicował. Wystarczy tych wpadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Damian Janikowski - brąz ! - zapasy

 

6. Bartłomiej Bonk - brąz ! - podnoszenie ciężarów

 

 

Bardzo ładnie zaprezentowała się wczoraj nasza para siatkarzy plażowych. Przegrali z Brazylijczykami po wyrównanym meczu (mieli nawet piłkę meczową).

 

I ta fatalna wpadka Marcina Dołęgi :( Tak nie można tracić szans medalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian Janikowskie brązowy medal w zapasach.

Bartłomiej Bonk również brązowy w podnoszeniu ciężarów.

 

ten pierwszy zrobił to w robiącym wrażenie stylu.

w zasadzie to mało brakowało a brałby udział w finale i walczył o złoto, a to jego olimpijski debiut. ma dopiero 23 lata.

 

brawo!

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian Janikowskie brązowy medal w zapasach.

...

ten pierwszy zrobił to w robiącym wrażenie stylu.

w zasadzie to mało brakowało a brałby udział w finale i walczył o złoto, a to jego olimpijski debiut. ma dopiero 23 lata.

 

brawo!

To było prawdziwe zwycięstwo, nie tylko wygrana. Rzucił ponad osiemdziesięciokilowym siłaczem i unieruchomił go, mogąc z nim zrobić cokolwiek by chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było prawdziwe zwycięstwo, nie tylko wygrana. Rzucił ponad osiemdziesięciokilowym siłaczem i unieruchomił go, mogąc z nim zrobić cokolwiek by chciał.

 

 

Najlepsza walka była w ćwierćfinale jak przeciwnika położył na łopatki.

 

W sumie to wydawało już się, ze ten dzień to bedzie pasmo klęsk. Po kompromitującej porazce siatkarzy z Australią, przegranej siatkarzy plazowych, gdy już mieli rywali na widelcu, spalonym boju wielkiego faworyta Marcina Dołęgi w ciezarach i fatalnych skokach Anny Rogowskiej już miałem wyłączyć telewizor. Janikowski tymczasem mile zaskoczył, bo już myślałem że przegra ta walkę o brąz i warto było oglądać jeszcze dalej podnoszenie cięzarów bo miłą niespodziankę sprawił Bartłomiej Bonk.

 

Dzisiaj też dobrze, już jest medal kolejny tym razem w żeglarstwie, jest nadzieja, ze przebijemy 10 medali na koniec.

 

Edit: mamy już 2 medale w żeglarstwie ;). Brawo dla Przemysława Miarczyńskiego i Zofii Klepackiej.

Edytowane przez ABC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy medaliści muszą być w tym wątku wyróżnieni :) , więc:

 

 

9. Beata Mikołajczyk, Karolina Naja - brąz ! - kajakarstwo

 

 

A swoją drogą, gdyby dzień wcześniej czwórka przyjęła podobną taktykę to prawdopodobnie byłby jeszcze jeden medal. Wczoraj goniły i nie dogoniły.

 

Myślałem, że w wątku pojawią się komentarze odnośnie naszych siatkarzy, a tu cisza. W takim razie ja też pominę milczeniem to co wydarzyło się wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy już 9 medali czyli poziom przy którym POlitycy odtrąbią sukces i zaraz się dowiemy, że to wszystko dzięki naszej ministrze Musze.

medali nie ma - źle

medale są - jeszcze gorzej

ważne, że zawsze można komuś dokopać

pisiorstwo w narodzie rozkwita :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas większość faworytów się pali psychicznie na igrzyskach - nagle wychodzi, ze z 90% naszych medalistów MŚ i ME którzy sa faworytami do medali nagle zawodzi.

 

Już się raczej kończą faworyci, małe szanse na 11 medali na koniec.

 

 

Już chyba ostatnia realna szansa medalowa to Anita Włodarczyk w rzucie młotem. Albo zostanie 9, albo będzie znowu 10.

 

edit: no w zasadzie 2 szanse, bo jeszcze jest 1 kajakarka w finale jutro. To mooooooże jeszcze będzie 11.

Edytowane przez ABC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no cóż, u południowych sąsiadów Czechów 2 PUBLICZNE stacje nadają praktycznie non-stop olimpiadę, wysłano ok.20 sprawozdawców, którzy znają się na rzeczy, urządzili sobie "czeski dom", w którym wywiady, przeglądy dnia, analizy...

 

A u nas ? Wprawdzie wysiadła mi cyfrowa dwójka, ale wyobrażam sobie: skakanie z jedynki na dwójkę i z powrotem no i pampersy, sponsorzy, nieśmiertelne "...zagraża życiu lub zdrowiu" i temu podobne bzdety. ( Ciekawe, ale w Czechach b. mało reklam lekarstw - a już margines w publicznej, gdzie wogóle ograniczono do minimum reklamy, spełniając przyrzeczenie, że po niewielkim podniesieniu opłat w zamian obniży się czas reklamowy ).

 

Szczyt ( wg mnie ) nieszanowania obywatela to np. kompletne kretyństwo i kabotynizm serweru onet.pl Takich serwerów tutaj nie znajdziecie, wierzcie mi ! A w sferze sportowej podawanie błędnych danych, pisanie o rzucie kulą, gdy wspominano o szansach Włodarczyk. Potem poprawiono "sensacyjny" tytuł, ale nie pofatygowano się, by sprawdzić tekst - no i ten rzut kulą został...

 

Dlatego nie rozumiem, co miałaby z tym mieć wspólnego PO czy PiS ? Nieporozumienie !

 

Dbamy przede wszystkim o swoje własne podwórka, a pojęcie pro publico bono jest dość egzotyczne. Władzę mamy taką, na jaką zasłużyliśmy itp itd., media też. Wybryk Wojewódzkiego czy innych geniuszy intelektu też jest symptomatyczny... Polak potrafi...

 

Absolutnie nie mam pretensji do zawodników, żyją i trenują w takim a nie innym otoczeniu. A z innej beczki: żal d... ściska, gdy Ruch dostaje takie lanie...

 

Nie chciałbym być koślawo zrozumiany: kibicuję przedewszystkim naszym, nie "glajszlachtuję" nacji - ale wciąż za mało w niej zrozumienia dla pojęcia dobra wspólnego. I tu mam pretensje do polityków wszystkich orientacji: schlebiają, " możemy być dumni" i inne tego typu frazezy. Mniej takich wypowiedzi i takiej aury - a uporczywe zmaganie się z przywarami !

 

I tu dla mnie przykładem jest ś.p. Vaclav Havel, wielokrotnie wytykający rodakom tzw. "czechaczkostwo" czy skłonność do grania sobie na własnym "piseczku" ... No, ale Havel nie rozmienił sią na drobne, jak inni ...

 

Będzie złoty medal Włodarczyk i przeskoczymy w tabeli przyjaciół Czechów ! :Beer:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszym sportem jest krucho od wielu lat. To wie każdy. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. I wielu ministrów przyłożyło do tego rękę.

 

Nasza obecna pani ministra przed olimpiadą powiedziała, że nasze szanse medalowe są bardzo skromne i najprawdopodobniej zdobędziemy 5-6 medali. Dwa dni temu twierdziła już, że 5-6 medali to był plan minimum. Co powie po olimpiadzie, zobaczymy.

 

Pokazywanie sportu w telewizji to kolejny temat rzeka. Brak znajomości tematu przez sprawozdawców, kaleczenie języka polskiego, częste pomyłki itd.

 

 

Ale to nie ten wątek. Ten dotyczy występów naszych reprezentantów na igrzyskach :)

 

Mam nadzieję, że będzie jeszcze jakiś medal i oczywiście najbardziej liczę na nasze panie: Włodarczyk i Walczykiewicz.

 

Na podsumowania przyjdzie czas w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.