Skocz do zawartości

10 lat Astropolis - 1. września 2013.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Może ja odpowiem - 21 maja zmiana z października na wrzesień.

Post Adama o X leciu Astropolis pokazał się 20 maja....

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to chodziło o to że te zloty plus zlot Delty są weekend po weekendzie...

 

I niechże będą. Znaczy, że astronomia popularniejsza się staje :)

Uczestnicy pojadą na ten, na który będzie im pasowało.

I to jest ta "kolizja"?

Jak tak, to jest to naturalny stan rzeczy. Wszystko ze sobą ciągle koliduje, począwszy od atomów, skończywszy na galaktykach.

 

:)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Odpowiadam.

Na Twoim forum. Tutaj:

 

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=2842.msg33140#msg33140

 

Jeśli zmiana równa się dacie edycji posta, to zmieniłeś ją 21 maja.

 

Tak, czy inaczej nie rozumiem nadal sprawy "kolizji".

 

Czyli nie pokusiłeś się o przeczytanie całości tamtego wątku na FA? To może wystarczy Ci wypowiedź Marasa na forum na którym moderujesz???Czy on byłby skłonny, skłamać na moją korzyść z czystej sympatii jak myślisz?

http://astropolis.pl/topic/40969-czy-jest-moliwy-astro-zlot-wszystkich-for/page-2

ps. Screena zrobiłem jak co!

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Tak sobie czytam o tych kolidujących zlotach... Czytam... I nic nie rozumiem. Niech każdy jedzie tam, gdzie bardziej mu pasuje.

Ignisdei - jedziesz do Zatomia? Życzę szerokiej drogi oraz ciemnych i bezchmurnych nocy. Przy okazji: Przestań mieszać w zlocie Astropolis

Jesion - pasuje Ci jako organizatorowi termin 5-8 września? Rób zlot i nie zwracaj uwagi na inne. Przy okazji: Przestań się wreszcie tłumaczyć i przepraszać. Po prostu rób swoje.

 

Mi tam rybka, możemy napisać wyraźnie tu i teraz publicznie, że społeczności ustalają terminy zlotów bez zwracania uwagi na wcześniejsze ustalania konkurencji i będzie gites majonez! Dla mnie też ta sytuacja będzie o tyle komfortowa, że nie będę musiał się z nikim kopać.

 

A niech sobie przypomnę 2007 ?

Zlot w Czarnkowie 13-15.07. - Maraton Messiera

 

Wtedy ta dowolność jakoś dziwnie nie funkcjonowała? Tylko Wehu cięgi zbierał, ciekawe za co !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie pokusiłeś się o przeczytanie całości tamtego wątku na FA? To może wystarczy Ci wypowiedź Marasa na forum na którym moderujesz???Czy on byłby skłonny, skłamać na moją korzyść z czystej sympatii jak myślisz?

http://astropolis.pl/topic/40969-czy-jest-moliwy-astro-zlot-wszystkich-for/page-2

ps. Screena zrobiłem jak co!

 

Nutka agresji nie jest potrzebna. A i jeden pytajnik również wystarczy. (zboldowane)

Przyjmij też moją skromną radę, jeśli chcesz: Nie powołuj się na kogoś innego (podkreślone) w dyskusji "twarzą w twarz", czyli pomiędzy mną i Tobą. Powoływanie się na czyjeś cechy w rozmowie, w której ta osoba nie bierze udziału może być czasem kłopotliwe dla owej osoby. A czasem może i nie do końca taktowne.

 

Odpowiadam: Myślę, że nie. Nie kłamałby.

I faktycznie, nie zadałem sobie trudu przeczytania całego wątku na FA.

I faktycznie - nie jak sobie to wyobrażasz - (choć podejrzewam jak, bo znam Twoje cechy i sposoby wypowiadania się na forach) - nie staram się skierować wątku na taki tor, jakobyś to Ty celowo "mieszał terminami" żeby kogoś zirytować, czy podkopać jego własny termin.

Staram się tylko dojść i zrozumieć, skąd faktycznie wzięło się "mieszanie terminami".

 

Już wcześniej, zarówno ja, Wessel, jak i Sawes, zwróciliśmy uwagę na to, że jako uczestnicy pojedziemy na ten zlot, na który będziemy mieli ochotę. Każdy uczestnik każdego zlotu pojedzie własnie tam, gdzie będzie miał ochotę. Dlatego po raz trzeci piszę: Nie rozumiem sprawy "kolizji" (tej kolizji, bo inne rozumiem).

 

pozdrawiam

 

P.S: Jako uczestnik czuję się zakłopotany, ponieważ ja jedynie chciałbym pojechać na zlot, a średnio mnie dotyczy i interesuje, że jeden organizator drugiemu zabiera termin. Zapewne gdybym był organizatorem, to interesowałoby mnie to bardziej, sprawiało mi kłopot, stresowało i może irytowało, gdyż nie jest to łatwa sprawa zorganizować dobry zlot. Ale tej myśli wolałbym nie rozwijać... Chyba, że ktoś mnie sprowokuje ;)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Wam coś pomoże, chronologia zdarzeń jest taka, jak opisuje Ignis.

Zostałem już zacytowany wcześniej, ale nie zaszkodzi zacytować samego siebie - z korespondencji do Adama z dnia 16 maja:

 

Cześć Adamie,

czy klaruje się Tobie lokalizacja i termin jesiennego zlotu?

Czy bierzesz pod uwagę termin 5-8 września (pokrywałby się ze zlotem w Zatomiu) czy nie?

Nowie wypadają 5 września i 4/5 października.

 

pozdrawiam,

M.

 

Zatem jeśli Was pamięć zawodzi - wrześniowa data zlotu w Zatomiu wypłynęła wcześniej niż padło pierwsze słowo na forum o jesiennym zlocie AP w 2013 (nie później niż 16 maja była już pewność, że zlot w Zatomiu będzie 5-8 września).

Modyfikacja postu Ignisa nastąpiła po to, żeby było klarowne jaki jest termin zlotu (wtedy wisiała tam jeszcze stara, nieaktualna data). Nie będę szukał (nie mam czasu na takie pierdoły) wątku na Forum Astronomicznym, kiedy dokładnie krystalizuje się data wrześniowa w miejsce październikowej, ale spinkę na Ignisa o zmianę terminu zatomskiego wobec podania informacji o Jodłowie 2013 możecie odpuścić.

 

I przestańcie się już kopać, do cholery...

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignisdei, weż się trochę ogarnij, dobrze? Ja do Zatomia z PEWNOŚCIĄ!!!!! nie pojadę i w związku z tym, iż Ty masz w tym czasie tam zlot, Jesion ma przenieść swój? Tak? To znaczy ja i dziesiątki innych mamy mieć gówniane warunki obserwacyjne (tydzień później już Księżyc wisi) albo jechać w październiku i marznąć?????? Dziękuję. Postoję. Jak już powiedziałem: Jedź do Zatomia, a Jesion niech robi swój zlot w tym samym czasie. Ciebie na nim i tak by nie było, więc czemu tak gardłujesz?????

 

Edit:

Zauważyłem, że w każdym wątku w którym się pojawiasz robi się ostra dyskusja. Jeśli jesteś człowiekiem, który żywi się emocjami (taki wampir energetyczny) to skocz sobie na jakieś forum o polityce czy religii. A pisanie, że ktoś miał nieprzyjemności w 2007 roku przypomina mi argument mojej żony, który kiedyś z lubością wywlekała podczas kłótni: "A na ślubie to prawie płakałam przez twojego wujka". Ożeniłem się w 1989r.

Edytowane przez sawes1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to w tym samym terminie może być 100 zlotów bo ja i tak wybieram się tylko na jeden więc nic mi nie koliduje

nawet jeśli jest jedna czy dwie osoby, które chciałyby zaliczyć kilka zlotów pod rząd to dla nich nie ma co zmieniać terminów

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

i dajcie już obie spokój bo zaraz założę forum i zarezerwuję wszystkie terminy do 2153 roku włącznie

Edytowane przez ZbyT
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

i dajcie już obie spokój bo zaraz założę forum i zarezerwuję wszystkie terminy do 2153 roku włącznie

 

Podoba mi się ten pomysł!

Jakby co jestem z Tobą :)

 

P.S. Kurde, z tego można by napisać doktorat :)

 

--> ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Screena zrobiłem jak co!

 

 

Ignisdei, Ty naprawdę chcesz przegiąć? Jak chcesz to chętnie z Tobą podyskutuję na temat celowości Twojego istnienia na Astropolis. Przejrzałem Twoje wątki i przyznam szczerze, że merytorycznie to niewiele wniosłeś do społeczności. Za to "politykowania" tyle, że połowę userów bym obdzielił.

 

Wyjaśnij mi proszę jedną kwestię. Co Ty tutaj robisz mając swoje forum? Patrzę na innych: Janusz koncentruje się na swoim forum, ekipa z astronomia.pl też buduje wartość forum po prostu na nim pisząc. Ty natomiast przyjąłeś strategię jak sam nie umiem zbudować to skorzystam z cudzego. Czy ja linkuje zlot Astroparty na Twoim forum (a propos, nazwę też musiałeś pożyczyć???), czy ja dyskutuje z Tobą na temat dat, miejsc czy innych aspektów organizacyjnych. Ja wiem, że to wszystko w "trosce" o miłośników astronomii ale widzisz ja już za stary jestem żeby nie odróżnić kiepskiego politykowania od prawdziwej i szczerej chęci niesienia pomocy.

Dla przykładu podam Ci małą niespójność w Twoich przekazach.

Na informację o zlocie 1 września wzniosłeś postulat o przesunięcie terminów i zmiany lokalizacji bo przecież Ty tydzień po nas też robisz zlot i że będzie to kłopot dla ludzi, itp, itd, bla, bla... Padło chyba nawet stwierdzenie, że przecież my zawsze robiliśmy około połowy września i w innej części kraju a tu nagle chcemy zrobić niestandardowo 1 września - pewnie na złość Tobie....

Konkluzja jest prosta: Astropolis zawsze robi około połowy września więc Ty zrobisz 7 września (tydzień lub powiedzmy dwa tygodnie przed naszym zlotem) i to jest OK, ale gdyby miałoby być odwrotnie (najpierw zlot Astropolis a później Twój) to nie, bo wtedy jest już wroga polityka i rozwalanie społeczności astronomicznej... Tia... chcesz coś dodać?

 

W podsumowaniu zgodzę się ze ZbyT-em - każdy jedzie gdzie chce, kiedy chce i do kogo chce. Niestety wiosna i jesień występuje w ciągu roku tylko po razie. Dodatkowo wrzesień i maj są atrakcyjne jeśli chodzi o termin zlotu. Nów też kurcze mamy tylko raz w miesiącu - ale pech.

 

Pozdr

Jazz

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Ignisdei, weż się trochę ogarnij, dobrze? Ja do Zatomia z PEWNOŚCIĄ!!!!! nie pojadę i w związku z tym, iż Ty masz w tym czasie tam zlot, Jesion ma przenieść swój? Tak? To znaczy ja i dziesiątki innych mamy mieć gówniane warunki obserwacyjne (tydzień później już Księżyc wisi) albo jechać w październiku i marznąć?????? Dziękuję. Postoję. Jak już powiedziałem: Jedź do Zatomia, a Jesion niech robi swój zlot w tym samym czasie. Ciebie na nim i tak by nie było, więc czemu tak gardłujesz?????

 

Edit:

Zauważyłem, że w każdym wątku w którym się pojawiasz robi się ostra dyskusja. Jeśli jesteś człowiekiem, który żywi się emocjami (taki wampir energetyczny) to skocz sobie na jakieś forum o polityce czy religii. A pisanie, że ktoś miał nieprzyjemności w 2007 roku przypomina mi argument mojej żony, który kiedyś z lubością wywlekała podczas kłótni: "A na ślubie to prawie płakałam przez twojego wujka". Ożeniłem się w 1989r.

 

Ależ przyganiał kocioł garnkowi, teraz to Ty dałeś przepiękny pokaz niekontrolowanej agresji jeśli ja jestem wampirem energetycznym to Ty się na mnie właśnie rozładowałeś jak jakiś wirtualny mega-kondensator!

Wszystkie sprawy mają dwie twarze, nie bez kozery przytoczyłem 2007 r....bo tu wtedy szalały niesamowite utarczki tylko to nie Astro-forum wtedy weszło komuś w zlot ale wręcz odwrotnie! I jechano po gościu za to jak po psie! Choć ten zrobił zlot w zupełnie innej części Polski! Jak wiedzą starsi czytelnicy skończyło się to wtedy strasznymi podziałami, których echa jeszcze teraz odczuwamy w tym temacie...

Jak napisałem jeśli przyznaliście głośno - że ż jest dowolność w ustalaniu terminów (Wy rdzeń moralny AP) i netykieta już nie obowiązuje ja umywam ręce. Ale proszę nie wytykajcie mi, że to jak rozpoczynałem wojnę o terminy -bo precedens pochodzi właśnie stąd!

 

Moja kariera chyba na tym forum się kończy właśnie - zatem udanego zlotu życzę ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście! zamieszczę więc na forum "w pigułce" wszystko co konieczne: o zlocie

 

 

Wizytówka miejsca zlotu

http://www.pyrlandia.net/

 

Koszty zlotowe

 

Pakiety 2 -3 dobowe

 

1) 3x 35zł nocleg +3x50zł wyżywienie = 255zł (full serwis) 22-25 marca 2012

lub

2) Opcja ekonomiczna: 2x 35zł nocleg +2x50zł wyżywienie = 170zł w przypadku pakietu 2 dobowego 23-25 marca

 

Szczegóły:

http://www.forumastr...?topic=1521.135

 

Menu zlotowe

http://www.forumastr...hp?topic=1729.0

 

 

Program zlotowy zostanie dopiero ustalony

 

 

Aktualna lista chętnych uczestników

 

1) Ignisdei (+3 osoby)

2) Sothis

3) Alien7101

4-5) Jacek2+1osoba

6) piotrkusiu

7) Gregohr

8 ) kenny

9) Heniek

10) JacekErbel

11) sagi

12) Charon_X

13-14) Bandros + 1 osoba (ojciec)

15) statek

16) Jajak

17) zibii

18) Allano ( razem z zibii'm)

19) qbanos

20) rybi

21) Zwierzak Grubas

22) MaciekM - wciąż czekam na łaskawca z okolic Krosna co by mnie zgarnął.

23) darius

24) M.Rudy

25) Rogalx

26) Sławko

27) Felcia97 cool.gif

28) toffi84

29) maquu

30) krzysiekk24

31) szdom1

32-33) GoJacekGo + 1 osoba

34) Tutko (+ ? osócool.gif - opcja 2 doby

 

 

Do nabycia ponadto koszulka zlotowa (nie jest w pakiecie) 35zł

http://www.forumastr...hp?topic=1738.0

 

 

Pozdrawiam Serdecznie!

...a i jeszcze jedno. Rozumiem, że w przyszłości wszyscy organizatorzy zlotów będą mogli na Twoim forum umieszczać takie posty jak powyżej (twój post z zeszłego roku na Astropolis) - bez względu na miejsce i termin zlotu? Zakładam że swobodna dyskusja w wątku o zlocie w Zatomiu na temat jego zasadności w danym terminie i lokalizacji też będzie mile widziana...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
...a i jeszcze jedno. Rozumiem, że w przyszłości wszyscy organizatorzy zlotów będą mogli na Twoim forum umieszczać takie posty jak powyżej (twój post z zeszłego roku na Astropolis) - bez względu na miejsce i termin zlotu? Zakładam że swobodna dyskusja w wątku o zlocie w Zatomiu na temat jego zasadności w danym terminie i lokalizacji też będzie mile widziana...?

 

NIE MA PROBLEMU! Właśnie ruszamy z reklamą zlotu Toruńskiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Tylko straszysz czy tak na poważnie??? Ostatnio wzniosłe pożegnania są w modzie :Loveit: .

 

Z Tobą mogę rozmawiać o usunięciu konta czy mam do Jesiona pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o tych kolidujących zlotach... Czytam... I nic nie rozumiem. Niech każdy jedzie tam, gdzie bardziej mu pasuje.

Ignisdei - jedziesz do Zatomia? Życzę szerokiej drogi oraz ciemnych i bezchmurnych nocy. Przy okazji: Przestań mieszać w zlocie Astropolis

Jesion - pasuje Ci jako organizatorowi termin 5-8 września? Rób zlot i nie zwracaj uwagi na inne. Przy okazji: Przestań się wreszcie tłumaczyć i przepraszać. Po prostu rób swoje.

 

Czy ja mam do Ciebie numer, bo wyglądasz mi na dobrego doradcę? ;) Czasami kilka dosadnych słów naprawdę rozświetla sprawę.

 

Trzeba będzie faktycznie przestać się oglądać na interesy innych (konkurencyjnych for), bo one jakoś o nasze się nie martwią, wręcz przeciwnie. Niby proste, wręcz trywialne, a jednak jakiś "niesmak" w takiej strategii pozostaje. W dzisiejszych czasach "admin" powinien być ch... Wtedy byłby na pewno skuteczny ;)

 

W temacie emocji związanych ze zlotem powiedziałem wszystko (głownie, jak to odbieram i co czuję). Dlatego tym razem powstrzymam wodze przy ciele i nie wezmę udziału w dyskusji z Ignisem i zwolennikami. Załóżmy, że każdy ma rację - moją, najmojszą, czyli - jak zawsze. Niech więc każdy pielęgnuje tę rację i robi, co do niego należy.

 

Szykuje się pogoda. Trzeba ją wykorzystać.

 

PS. Pragnę zauważyć, że w żadnym, nawet najczarniejszym scenariuszu, nie było opcji, żeby zlot się nie odbył. Opcja minimum to po prostu przyjaciele i uczestnicy tej społeczności, którzy z zasady trafią na listę zaproszeń. Opcji maksimum na pewno nie będzie (tej, o której wspominałem). Nie będziemy łączyć konferencji/targów ze zlotem. Zostawimy to sobie na osobny event, który odbędzie się w przyszłości - w Warszawie (jednodniowy). Miejsce już jest :D.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to wszystko i coraz szerzej mi się kaprawe oczy otwierają..

Czyż astronomia amatorska nie jest to hobby które ma sprawiać przyjemność ( o definicję przyjemności się nie pokuszę, ale wygląda na to że nie wszyscy tak samo to słowo rozumieją )?

Dlaczego więc jest tak że zamiast zajmować się tym czym astronomowie amatorzy się zajmują niektórzy rozwalają to co inni budują? Czy to forum ma wyłącznie służyć przyjemności bluzgania jednego czy drugiego pana dbającego o jakieś niewyjaśnione interesy czy strefy wpływów?

Ignis, gówno mnie obchodzą Twoje frustracje i sposoby rozładowania emocji , ale weź pod uwagę że na tym forum mamy takich starych pierdzieli jak ja, ale też młodych po kilkanaście lat. I nie psuj im przyjemności bycia członkiem jakiejś społeczności. Nie ucz ich tego, czego sam nie możesz opanować - agresji.

Aby być do końca precyzyjnym- ile razy widzę Twoje posty to nigdy nic przyjemnego w nich nie czytam. Nigdy cię nie zastanowiło dlaczego tyle osób tak negatywnie Ciebie odbiera?

Acha i jeszcze jedno- nie podpinaj mnie proszę pod Jesiona, pod Adamo czy kogokolwiek innego- jestem samodzielny, samofinansujący i samostanowiący i mam w dupie koterie. Ale możesz być pewny że do Zatomia nie pojadę ( chociaż niedawno napisałem temat - gdzie jechać ) - bo TY tam będziesz. A to niczego sympatycznego nie rokuje.

Przykro mi, ale sam sobie zapracowałeś na taką ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zloty nie powinny ze sobą kolidować. Nie piszę nawet o tych konkretnych ale ogólnie i taka kwestia powinna być raczej kwestią dobrej woli, zwyczajnej rozmowy, uzgodnienia planów odpowiednio wcześnie. Są ludzie, którzy chcieliby uczestniczyć w obu...Ja nie lubię wybierać między 2 rzeczami, które chciałbym mając świadomość, że nie brakuje tak wiele do braku przymusu wyboru.Czasem padają wzniosłe hasła o pogodzeniu się w imię wspólnego dobra i takie tam...

 

P.S. Pewnie zabrzmi to jak obrona Ignisdei'a, ale ta kłótnia zaczęła się od kompletnej bzdury, jaką było fałszywe oskarżenie przez Wimmera o manipulowanie terminem.

Edytowane przez paether
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ta zadymka to końcówka emocji po innym wątku. Astropolis powstało 1 września X lat temu. Zlot/impreza z tej okazji 1 września był nieuchronny.

Urodzin nie przesuwa się dalej niż do niedzieli. Ktoś pochwalił sie swoim "super" zlotem i napomknął o "kolizji". Było to takie sobie nie genialne IMHO ;)

Teraz zebralismy ostnie odpryski tamtej zadymy. Proponuję znowu wydzielić ten podwątek i zamknąć może nawet.

Wimmer sie pomylił. I co z tego. To jeden człowiek. Nie jest doskonały - patrz jego spory ze mną i plusowania przeciwko mnie :)

 

 

Pozdrawiam.

p.s.

To Jesiona był problem jeśli "ryzykował" zlot z okazji X lecia w terminie Zatomia. Jego ocena sytuacji jego strata.

Tylko ostatni naiwny musiałby mu o tym przypominać, że ludzie bywają w Zatomiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Pewnie zabrzmi to jak obrona Ignisdei'a, ale ta kłótnia zaczęła się od kompletnej bzdury, jaką było fałszywe oskarżenie przez Wimmera o manipulowanie terminem.

 

Ogarnij się.

Wskaż w którym miejscu napisałem, że ktoś manipuluje terminem.

Kilka razy napisałem, że nie rozumiem sprawy kolidowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.