Skocz do zawartości

10 lat Astropolis - 1. września 2013.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Doprecyzuję.

 

Ignis to sprytny chłopak. Jego zabawny Telemost sam w sobie był niby ok.

 

Ale nie można traktować nas jak ludzi bez pamięci.

Ten telemost w oczywisty sposób nawiązywał do niepotrzebnej - swego czasu - awanturki o "kolizję".

 

I w tym sensie Ignis (dla mnie) postapił jak "ostatni naiwny".

Znowu "ruszył"/przypomniał fakt wspólnego terminu.

 

No nie rusza się dwa razy tego samego ciężkiego tematu (X urodzin konkurencyjnego forum innego Admina)

- sorry Winettou. :(

 

Porszę uprzejmie o zastanowienie się nad wydzieleniem tych postów (włącznie z telemostem) w osobny wątek

 

Żeby zlot na X lat AP wreszcie żył spokojnym życiem :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się.

Wskaż w którym miejscu napisałem, że ktoś manipuluje terminem.

 

Skoro pamięć krótka:

Aha, nurtuje mnie jedna rzecz. Jeśli już poruszyliśmy temat kolidowania ze sobą zlotów...

Zaproponowany przez Adama termin 1 września, jak pisze Adam powyżej, spotkał się ze sprzeciwem. Adam proponuje termin 5-8 września. Zajrzałem na sąsiednie forum, a tam termin zlotu zmieniony właśnie na 5-8 września. Dlaczego?

 

Zasugerowałeś teorię spiskową, że Ignis zmienił termin zlotu w Zatomiu, po tym, jak Adam zaproponował 5-8 na zlot Astropolis co jest kompletną nieprawdą.

Ogarnij się.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej zadziałałeś jak kolejna osoba, która nie czyta, tego co ktoś pisze. Tylko wysuwa od razu swoją teorię.

Nie przypinaj mi łatki, że knuje teorie spiskowe.

 

Gdzie w powyższym zdaniu kogoś o coś oskarżam?

 

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie słowo "dlaczego" oznacza pytanie, na które chciałbym uzyskać odpowiedź. Uzyskałem.

I nie wiem jak u Ciebie, ale w moim poście jest kontynuacja:

 

 

Jeśli termin 1 września był "kolidujący - zabierający uczestników", a teraz okazuje się, że termin 5-8 września jest "kolidujący - zabierający uczestników", to czy termin 1 września nadal jest "kolidujący - zabierający uczestników"? I czy na przykład termin 12-15 września też stałby się nagle "kolidujący - zabierający uczestników"?

 

I nawet "kolidowanie i zabieranie uczestników" jest w cudzysłowie ;)

I napisałem to też później. Nie obchodzi mnie kto zmienił termin, kiedy, na jaki, i który koliduje z którym, bo taka kolizja nie istnieje. Uczestnicy zlotów jeżdżą tam, gdzie chcą, więc nawet jak wyjdą 3 zloty w jednym terminie to nie rozumiem kolizji.

 

Nie miałem zamiaru rozbić z Ignisa "złodzieja terminów". Wyjaśnił mi to na swój sposób. Następnie wyjaśnił to Maras.
Tym bardziej mam rację, że spinanie się i jakieś znów kolizje, znów niby skłócenia przez społeczność, bo organizatorzy nie chcą lub nie mogą dojść do porozumienia jest bezcelowe, i na darmo.

http://astropolis.pl/topic/40956-10-lat-astropolis-1-wrzenia-2013/?p=498644
Przycinki i tradycyjne docinki, które zaczął w tym poście jakoś mnie nie ruszyły, bo to normalny sposób Ignisa, ale skłoniły mnie do tego, żeby pociągnąć temat kto i dlaczego zmienia termin, i myśli, że kolidują ze sobą zloty, organizatorzy... albo lepiej SPOŁECZNOŚCI KOLIDUJĄ!!! (TAAAAAK, POWIADAM CI, SPOŁECZNOŚCI TOCZĄ WOJNĘ i TOCZY ICH RAK ZAWIŚCIIIII!! TAAAAK POWIADAM CI JA...) i kto toczy pianę BEZ POWODU.

 

--edit--

 

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe.

Pointa: Od wielu lat zdarza się, że ten czy tamten, czy inny zlot zazębia się z terminem tego czy tamtego, albo jest przed nim, i "zabiera ludzi" (<-- cudzysłów ;) ). Podkreślam: od lat, od zawsze. Zatem kto, i dlaczego nie może tego zdzierżyć? Dlaczego nie chce, albo nie może, albo pokazuje, że nie może zdzierżyć, skoro ood lat nie miało to jakiegoś większego znaczenia?
Kto i dlaczego chce wchodzić w potyczki słowne na forum, skoro różni ludzie jeżdżą na różne zloty i są zadowoleni?
Wyciągnij, proszę wnioski Paether, zanim kolejny raz napiszesz, że knuję teorie spiskowe.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba z dobrą informacją. Jest ostateczna decyzja zarówno w sprawie daty, miejsca, jak i formy imprezy jubileuszowej. Wieczorem założę dla Nadii specjalny wątek organizacyjny, gdzie wszyscy dowiemy się szczegółów.

 

Data zlotu: 29 sierpnia - 1 września, czyli pierwotna. Po zastanowieniu się nad tą kwestią doszliśmy do wniosku, że żaden outsider nie będzie Astropolis dyktował, kiedy ma obchodzić swoje X-lecie.

 

Przyjęliśmy też formę tradycyjnego zlotu społecznościowego, a więc nie będzie targów/konferencji - w rozumieniu komercyjnym. Ograniczamy też ilość miejsc, poza listą "oficjalną" do sprzedaży przekażemy max 30 ticketów. Sadzę, że warto będzie się pośpieszyć z rezerwacją.

 

Miejsce - genialne, najwyższy standard, niebo czarne. Szczegóły wieczorem :)

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku zauważyłem ogromną troskę o osoby, które chciałyby pojechać na obydwa zloty, ale nie mogą z powodu kolidujących terminów. Na zlot Astropolis przyjeżdża ok. 100 osób. Ile z nich chciałoby pojechać również do Zatomia? Może niech się wypowiedzą. Jeśli będzie ich mniej niż 50 to zgodnie z prawami demokracji, która zdaje mi się panuje w naszym kraju, po prostu niech się dostosują do większości. No chyba że będzie to jakaś krzykliwa grupa pod wodzą nieodżałowanego ignisdeia, coś na kszałt polskiego lobby gejowskiego. Wtedy Jesion niestety będzie musiał zmienić termin, gdyż zostanie oskarżony o nietolerancję.

 

Edit:

W czasie pisania postu Adam wrzucił swój. Jak widzę grupa okazała się wyjątkowo głośna i skuteczna.

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze! Niech każdemu się wydaje, że coś znaczy, cośkolwiek go uwzględniono.

Zawsze walczyłem, żeby urodziny były w urodziny, imieniny w imieniny, a lobby ...

w Sejmie ! :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej zadziałałeś jak kolejna osoba, która nie czyta, tego co ktoś pisze. Tylko wysuwa od razu swoją teorię.

Nie przypinaj mi łatki, że knuje teorie spiskowe.

Gdzie w powyższym zdaniu kogoś o coś oskarżam?

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie słowo "dlaczego" oznacza pytanie, na które chciałbym uzyskać odpowiedź. Uzyskałem.

I nie wiem jak u Ciebie, ale w moim poście jest kontynuacja:

Forma pytania ze słowem dlaczego niczego nie wyklucza.

Macierewicz: Dlaczego na Tupolevie znaleziono ślady trotylu? Dlaczego Rosjanie, nie dopuścili polskich ekspertów?

Sporo teorii spiskowych opiera się na takich pytaniach, a w sytuacji narastającego konfliktu takie pytania częściej się interpretuje właśnie jako takiej natury. Powinieneś zrozumieć mój punkt widzenia.

Pytanie "dlaczego Ignis (niby) przesunął datę zlotu na dokładni taki jaki podał Jesion?" właśnie wygląda jak czekanie na odpowiedź, że zrobił to specjalnie czy coś w tym stylu. Zwłaszcza, że padło w takich a nie innych okolicznościach.

Ale mniejsza z tym. Skoro twierdzisz, że źle interpretuję to widocznie tak jest ;) No offence.

 

Cieszę się, że urodziny są w urodziny, tak jak miały być. Ustalanie terminów nigdy nie powinno być przedmiotem sporów. Powtórzę się, ale terminy nie powinny ze sobą kolidować ale nie z powodu kłótni ale jako efekt wzajemnego szacunku i dobrej woli wszystkich stron. Jak tu się jednoczyć, gdzie wystarczy byle pierdoła i robi się hałas ;)

Jednak jeśli porozumienia nie ma, to nikt nie powinien dyktować kiedy organizować a kiedy nie.

 

Sawes, ja chciałbym być na obu, pewnie Pablito z ekipą, Panas?, M-A-X? Nawet jeśli to tylko kilka osób, to jeśli można tak to zorganizować, żeby uszczęśliwić więcej osób, nic przy tym nie tracąc, to dlaczego tego nie robić? Jeśli jest to z jakiegoś powodu niemożliwe czy nieopłacalne to oczywiście nie ma co sobie d**y zawracać, ale tu jest inna sytuacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że będzie to jakaś krzykliwa grupa pod wodzą nieodżałowanego ignisdeia, coś na kszałt polskiego lobby gejowskiego.

trochę żenada... to pewnie też zaraz okaże się "niezamierzonym i absolutnie niczego nie sugerującym porównaniem"...dodatkowo- piszesz o grupie krzykaczy- a gdzie ona jest? przecież ostatnie parę stron wątku to Ignis vs. reszta- więc z której strony jest grupa?

 

PS. swoją drogą znane są przypadki w historii, że najwięksi antygejowscy krzykacze sami okazywali się gejami...

Edytowane przez gregohr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma pytania ze słowem dlaczego niczego nie wyklucza.

Macierewicz: Dlaczego na Tupolevie znaleziono ślady trotylu? Dlaczego Rosjanie, nie dopuścili polskich ekspertów?

Sporo teorii spiskowych opiera się na takich pytaniach, a w sytuacji narastającego konfliktu takie pytania częściej się interpretuje właśnie jako takiej natury. Powinieneś zrozumieć mój punkt widzenia.

 

Faktycznie nie powinienem drążyć tematu... ale... to powyższe (pogrubione)... dżizas...

Właśnie się przyznałeś, że nie "takie pytania częściej się interpretuje właśnie jako takiej natury", tylko chyba Ty "takie pytania interpretujesz interpretujesz jako takiej natury". Serio staram się zrozumieć Twój punkt widzenia, ale przy tych argumentach - wymiękam :D

Ja od kiedy się urodziłem zadaje pytanie po to, aby uzyskać odpowiedź. Nie wiem, może jestem jakiś inny, że zawsze uważałem, że pytanie stawia się dla uzyskania odpowiedzi. W tym przypadku również tak było.

Nazwisko Macierewicz, polityczne komedie, słynna historia Tupolewa w tym wątki i w Twojej wypowiedzi jest tak nie trafiona i tak słaba, że wybacz, szkoda mi czasu na klepanie w klawiaturę. Sorry ale jak takich argumentów chcesz użyć w dyskusji, to przepraszam, kończę ją.

Pozostawmy to do czasu gdy się znów spotkamy. Wtedy pogadamy i wyjaśnimy co kto miał na myśli, bo pisanie takie czegoś jest poniżej wszelkiego sensu.

Tak będzie zdecydowanie lepiej niż żeby zrobiła się z tego nie farsa, nie nawet porażka, tylko zwyczajny obornik; obornik słabych lotów a silnych zapachów.

 

Pozdrawiam i do zobaczyska.

W razie czego PW jak najbardziej.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy się urodziłem zadaje pytanie po to, aby uzyskać odpowiedź. Nie wiem, może jestem jakiś inny, że zawsze uważałem, że pytanie stawia się dla uzyskania odpowiedzi.

 

No to jesteśmy inni bo ja uważam, że pytanie może spełniać inne role. Czasem lubię użyć czegoś takiego jak "pytanie retoryczne", fajne dobrodziejstwo języka, polecam :)

 

Podałem przykład, nazwiska są mniej ważne. Chodzi mi o to, że w różnej "atmosferze" rozmowy, pytanie może być interpretowane różnie. Pewnie na żywo nie byłoby takiego problemu, po raz kolejny wychodzą niedostatki jakie wiążą się z konwersacją na forum. Jeśli w atmosferze "wojenki" zadajesz pytanie, które może w jedną stronę uderzyć (dlaczego przesunąłeś termin zlotu, na termin który wcześniej druga strona podała?), to nie dziw się, że jest interpretowane (jak widzę nie tylko przeze mnie) jako "ofensywne", a nie jako neutralna ciekawość. Może nie miałeś takiego zamiaru, ale tak to wygląda, a i w innych bardziej pokojowych okolicznościach pewnie inaczej by to wyglądało.

 

Masz rację, na żywo znacznie szybciej się dogadamy ;) Ode mnie tyle. Jest znacznie więcej ciekawszych i bardziej pozytywnych kwestii do omówienia w tym wątku :D

Edytowane przez paether
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje legenda, że kiedyś ktoś zrozumiał w pełni wszystkie posty i wszystkie dyskusje na pewnym forum :)

 

--edit--

P.S: W gorących dyskusjach forumowych nie ma co ryzykować pytań retorycznych, przenośni, skrótów myślowych, hiperboli, oksymoronów i innych bardziej skomplikowanych zabiegów językowych bo dowiedziono naukowo i laboratoryjnie, że te spotykają się tylko z niezrozumieniem :)

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ile postów w tym wątku jest o zlocie? Czy kogoś w ogóle obchodzi ten zlot? Co na nim będzie? Odnoszę wrażenie, że sprawy zlotu są tu zupełnie pięciorzędne. A szkoda.

 

No, szczegóły zlotu miały być wieczorem! (jest wieczór)

Czekamy, czekamy :)

Zagrzewamy tylko dyskusję, robimy odpowiednie pole pod faktyczny wątek :) A co myślałeś? :D

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś w ogóle obchodzi ten zlot? Co na nim będzie? Odnoszę wrażenie, że sprawy zlotu są tu zupełnie pięciorzędne. A szkoda.

 

Adam, mylisz się...

 

Dawaj szczegóły bo od trzech godzin odświeżam Astropolis co 15 minut żeby nie przegapić info o zlocie :)

Skoro ma być tak mało miejscówek to trzeba być czujnym ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ile postów w tym wątku jest o zlocie? Czy kogoś w ogóle obchodzi ten zlot? Co na nim będzie? Odnoszę wrażenie, że sprawy zlotu są tu zupełnie pięciorzędne. A szkoda.

 

No właśnie Adamie. Nie możemy się już doczekać konkretów ;) Także o zainteresowanych nie ma co się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.