Skocz do zawartości

Fajnych reklam się doczekaliśmy


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli gdym ja np. odciął ludzi z adblockiem, to zapewne oni odcięli by także AP z bookmarków ;)

 

teraz może się wydawać że masz jakiś wybór, bo prawie nikt tego nie stosuje :)

jeżeli/gdy strony z reklamamy zaczęłyby masowo blokować takich odwiedzających to byłaby motywacja do takiego ulepszenia blokerów że nie dałoby się już wykryć że coś jest zablokowane :P

(pozostałby chyba tylko drastyczny sposób: przed wejściem na stronę pojawia sie pytanie o czym była reklama i trzeba ją opisać żeby udowodnić że się ją widziało. w sumie może to ciekawa alternatywa dla płatnych stron, gwarantująca znacznie lepszą odglądalność ^_^)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych adblocków nie instaluję. Reklamy na astropolis nie przeszkadzają mi wcale. Prawie ich nie zauważam. Może nawet komuś jakaś się przyda, czy to z grzybicą penisa, czy kwaterą na Teneryfie :-) W każdym bądź razie fajnie, że pomagam finansowo forum praktycznie nic nie robiąc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz może się wydawać że masz jakiś wybór, bo prawie nikt tego nie stosuje :)

jeżeli/gdy strony z reklamamy zaczęłyby masowo blokować takich odwiedzających to byłaby motywacja do takiego ulepszenia blokerów że nie dałoby się już wykryć że coś jest zablokowane :P

(pozostałby chyba tylko drastyczny sposób: przed wejściem na stronę pojawia sie pytanie o czym była reklama i trzeba ją opisać żeby udowodnić że się ją widziało. w sumie może to ciekawa alternatywa dla płatnych stron, gwarantująca znacznie lepszą odglądalność ^_^)

 

Adblock powoduje, że w ogóle nie dochodzi do zassania np. kodu reklamowego, czyli serwer wie, że ściągnąłeś kod strony (html, php, requesty do bazy danych, etc.), ale kod strony po twojej stronie nie wywołał innego kodu (reklamy). Inaczej mówiąc, po stronie serwera wiadomo, czy ty tą reklamę ściągnąłeś, czy nie. Nie da się tego sfejkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można by tego prosto oszukać tak, żeby adblock pozwolił na ściągnięcie reklamy, a jedynie nie pozwolił jej wyświetlić przeglądarce? Tylko przeglądarka musi takie kontrolowanie umożliwiać. Co by nie było, ale skoro w dzisiejszych czasach wirusy potrafią wszystko, to czemu adblock nie mógłby oszukiwać Googla? Myślę, że po prostu jego twórcy nie widzą potrzeby takiej modyfikacji.

W każdym razie dla dobra społeczności, ja również wyłączyłem adblocka na Astropolis, bo mi te reklamy nie przeszkadzają, a forum na tym skorzysta. A kto wie, może będą za niedługo przyznawane rabaty w Astromrakecie za wyłączenie adblocka? :)

Mi natomiast najczęściej się wyświetlają reklamy konkurencji, tj DeltaOptical :)

 

Czy dobrze zrozumiałem Adamie, że Google płaci za ilość kliknięć na reklamę, a ilość jej załadowania na stronie (wyświetlenia) nie ma znaczenia? Jeśli tak, to chyba moja dezaktywacja adblocka niczego nie zmieni, bo i tak nie planuję klikać na reklamy. A może by tak zrobić taką akcję raz do roku: "Całe Astropolis klika reklamy!" :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adblock powoduje, że w ogóle nie dochodzi do zassania np. kodu reklamowego, czyli serwer wie, że ściągnąłeś kod strony (html, php, requesty do bazy danych, etc.), ale kod strony po twojej stronie nie wywołał innego kodu (reklamy). Inaczej mówiąc, po stronie serwera wiadomo, czy ty tą reklamę ściągnąłeś, czy nie. Nie da się tego sfejkować.

Krótko - da się - wyobraź sobie "adblocka", który ściągnie wszystko co chcesz - wykona w "piaskownicy" i... nie wyświetli tego co uważa za reklamę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adblock powoduje, że w ogóle nie dochodzi do zassania np. kodu reklamowego, czyli serwer wie, że ściągnąłeś kod strony (html, php, requesty do bazy danych, etc.), ale kod strony po twojej stronie nie wywołał innego kodu (reklamy). Inaczej mówiąc, po stronie serwera wiadomo, czy ty tą reklamę ściągnąłeś, czy nie. Nie da się tego sfejkować.

Czytaj uważnie - teraz to działa w najprostszy możliwy sposób bo nie ma motywacji żeby stosować bardziej wyszukane triki. Gdyby adblokowiczów powszechnie odcinano od treści to blokady staną się niewykrywalne bo będzie się to opłacało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wtyczki NoScropt, rewelacyjna sprawa. Na Astropolis nie blokuję reklam bo sa małe, nie sa agresywne i generalnie nie przeszkadzają. Natomiast niech ktoś spróbuje na stronę Wirtulanej Polski wejść bez żadnego blokowania reklam. :mega_shok: Okno raklamy na 3/4 monitora, albo i więcej, które nie da się wyłączyć, bo ma atrapę przyciku wyłączania, a sam przycisk znajduje się bóg wie gdzie. Denerwująca treść reklam jak ta z tą grzybicą to jedno a sposób wyświetlania i zachowania baneru reklamowego to już inna sprawa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.