Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy Jowisz. Jednak okazało się, że moim "błędem" było korzystanie z czerwonego filtra GSO. Do kamerki dochodziło zdecydowanie mniej szczegółów. Zastosowałem żółty filtr TS. Sami zobaczcie poprawę jakości fotki. Seeing taki sobie. Wkleiłem również film, żeby pokazać z jakiego aviku jest ta fotka. Z tym filtrem Jowisz był trochę mleczny. Zastanawiam się czy przy pomarańczowym lub jasno-czerwonym będzie bardziej kontrastowy?

 

Jedna fotka to 80%, druga 100%.

 

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, TS Optics Light Yellow Filter 1.25",

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, Astra Image 3.0 Pro, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

Jup_20140212_231244-80%.jpg

Jup_20140212_231244.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Jowisz. Jednak okazało się, że moim "błędem" było korzystanie z czerwonego filtra GSO. Do kamerki dochodziło zdecydowanie mniej szczegółów. Zastosowałem żółty filtr TS. Sami zobaczcie poprawę jakości fotki. Seeing taki sobie. Wkleiłem również film, żeby pokazać z jakiego aviku jest ta fotka. Z tym filtrem Jowisz był trochę mleczny. Zastanawiam się czy przy pomarańczowym lub jasno-czerwonym będzie bardziej kontrastowy?

 

Jedna fotka to 80%, druga 100%.

 

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, TS Optics Yellow Filter 1.25",

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, Astra Image 3.0 Pro, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

Piękny detal rysuje ten filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro był poruszony temat filtrów, to też mam pytanie. Czy jest sens stosowania czerwonego filtra z kolorową kamerką do avikowania Księżyca?

 

Tak, Riklaunim wspominał o tym na swojej stronie (albo na forum) kiedyś. Filtr czerwony przepuszcza też bliską podczerwień, która jest widziana mniej lub bardziej przez wszystkie piksele (bo przecieka przez kolorowe filterki bayerowskie). Wypróbowałem to tylko raz z LifeCamem (potem już miałem Chameleona), efekt dobry:

 

get.jpg

 

 

 

Z ciekawości powtórzę z kolorową BlackFly, jak będzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie. Wyszło mdłe. Jednak lekkie wyostrzenie podczas stackowania ułatwia trochę (?) dalszą obróbkę w Astra Image 3.0 Pro. Poniżej fotka zrobiona w AS2! z 75% wyostrzeniem i dalsza obróbka jak zawsze. Trochę mocniej wyostrzyłem, żeby detal wyciągnąć.

 

 

 

 

conv_Jup_20140212_231244.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna obróbka ostatniego materiału.

Starałem się uwzględnić uwagi kolegów czyli generalnie softowo :)

Starałem się trochę oddać Jupitera "klimatycznie" a mniej "technicznie" ;)

 

Materiał ok. 2 tys. klatek.

 

Jest dużo naturalniej , myślę że musisz wypośrodkować , coś pomiędzy poprzednią obróbką a obecną i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz nie obyło się bez problemów przebieg sesji tutaj opisałem . Ciekawych zapraszam do lektury smile.png

W rurze/tubie teleskopu mam specjalną szczelinę nawiewową dla suszarki bo robiąc DS Newtonem to bardzo popularny problem i prewencyjnie między np. 30 min ekspozycjami robić musze chwilę nawiewu, odczekuje na stabilizacje temp ok 2-3 min i dopiero wtedy jadę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.