Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Yui: fajny Twój Jowisz, ale trochę blady na moje oko.

Dla mnie lepszy nieco przyciemniony (dwie wersje, jedna rozjaśniona przez autokolor):

 

przyciemniony0.jpg

 

przyciemniony.jpg

 

Oczywiście to kwestia gustu :)

 

 

 

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yui: tak właśnie było :) Mimo wszytko ten ruchomy gif też jest na mój gust trochę za jasny. Szczególnie przy brzegach, przez co Jowisz traci na przestrzenności. Ten z postu #184 był w porządku. Wiele wyciągasz z webkamerki i to przy 8". Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek_P czy nie porównałeś czasem miniaturki nieudanej próby wgrania gif'a ? rzuć okiem na wczorajsze fotki z postu #184, jestem ciekaw opinii i własnych koncepcji użytkowników forum na temat moich prac :)

Hej yui1

Fajne masz Jowiszki

 

Spróbowałem coś zrobić suwaczkami z Twoim Jowiszkiem. Co prawda nie za bardzo lubię grzebać w kogoś wypocinach bo można zmienić koncepcje autora i wręcz pogorszyć wynikową. Jeżeli poszedłem w nie tą stronę to przepraszam .

 

Pierwsza fota org

druga moja korekta

jow2014-02-06 20_03_28_castr_g4_b3_ap122.jpg

jow2014-02-06 20_03_28_castr_g4_b3_ap122 korekta.jpg

Edytowane przez pmamot
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam nowego materiału, bawię się dotychczasowym plikami.

 

Gwoli obróbki - jestem ciekaw która wersja wydaje się Wam lepsza - ze sporym rozmyciem czy

sharp z nieco już widocznymi artefaktami?

 

Wrzucam mocno przeskalowane obrazki w celu lepszego odniesienia.

 

Untitled-3.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Piotr że sporo czasu musiałeś poświęcić na obróbkę . Ja z jedną fotką walczę minimum 1h a czasem powracam do tego samego materiału parokrotnie. Kawał dobrej roboty odwaliłeś.

 

A tu jeszcze jeden tym razem z 05.02.2014 21:26 UT

 

SW300/1500

ASI120MM

Barlowx3

GSO RGB

Przemek, w sumie to bardzo nie wiele Ci brakuje do tego Pana. Tą fotę robił C14 i ASI120MM

 

http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=109887

 

2014-02-02-2338.6-DP.jpg

Edytowane przez satlan
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie zaśmiecić wątek nieco gorszym materiałem, ale mam "parcie na szkło" :D

 

SW Mak 182/2700, DBK 21. EM-200, avik 30 FPS, 760/1500.

Ok. 18:30 dziś. Po lewej stronie Io.

 

 

j2700c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki Przemek:) Tylko na moje oko za bardzo przyciemniasz brzegi planety (staje się taka niewyraźna)

Wiem że tak robię nie wiem jak zrobić żeby brzegi były ostre przy zachowaniu tego wynikowego kontrastu. Z czasem pewnie znajdę sposób.

 

Taki bonusik mapa Jowisza z 05.02.2014 z dwóch obrazów

2014-02-05-1901.0-przemo-RGB do mapy.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, w sumie to bardzo nie wiele Ci brakuje do tego Pana. Tą fotę robił C14 i ASI120MM

 

Doścignąć fotki Damiana będzie ekstremalnie trudno, więc nie ma co to się rozpisywać jak "niewiele" brakuje ;) Damian potrafi osiągnąć bardzo duże i zarazem czyste zdjęcia - a to pierwsze utrudnia zazwyczaj osiągnięcie tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wstawia Igor fotki z większym Formatem ?. A co do fotek Damiana to nigdy tego poziomu raczej nikt nie uzyska robiąc fotki w Polsce. Dobry Seeing nie lubi Polski

 

Przemo, po prostu wklejasz link do zdjecia po naciśnięciu ikonki "grafika"

 

Doścignąć fotki Damiana będzie ekstremalnie trudno, więc nie ma co to się rozpisywać jak "niewiele" brakuje ;) Damian potrafi osiągnąć bardzo duże i zarazem czyste zdjęcia - a to pierwsze utrudnia zazwyczaj osiągnięcie tego drugiego.

 

A ja Piotrze myślę, że obaj z Przemkiem możecie osiągnąć ten poziom. Damian wykonuje te fotki z południowego wybrzeża Anglii i nie sądzę żeby miał seeing znacznie lepszy jak tutaj. Podejrzewam, że po prostu znacznie więcej czasu spędza nad obróbką w programach graficznych i tu jest klucz do sukcesu. Mówienie, że nigdy się tego efektu nie osiągnie jest niewłaściwe, on też zaczynał od podstaw kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.