Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał sprzed 2 dni - 8 marca. Drugie zdjęcie powiększone pierścieniem barlowa baadera 2.25x, którego zazwyczaj nie używam, ale tym razem wkręciłem testowo bo warunki były niezłe.

J1.jpg

J2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem do stackowania 111 avi od nowa. Tym razem nie załadowałem wszystkich avi od razu do AutoStakkert ale podzieliłem proces na cztery grupy po kilkadziesiąt avi. Różnica jest ogromna. Nie wiem z czego to może wynikać, może jakiś jeden punkt wyostrzania się gubił i psuł stacki? Poniżej fotka o czym mówię. Więc animacja będzie z zakryciem księżyców :).

conv_Jup_20150309_222629.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę, na razie wersja 150% obrabiana z minimum wysiłku. Na początku jest trochę przeskok bo miałem problem z wieszającym się programem do avikowania. Pierwszy klip o 18:30, a ostatni o 23:17.

jowisz.gif

 

 

Edytowane przez DarX86
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj były dobre warunki seeingowe, tak do 21-ej, przynajmniej u mnie wyjazdowo (rejon Pułtuska).

Mam kilka avików naprawdę fajnej jakości. Jutro postaram sie coś wrzucić z dzisiejszej sesji a teraz lulu.

Niestety praca + astronomia = kolizja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem z avikowania bez jednego filmu. O 21:40 rozstawiłem teleskop, podłączyłem całą elektronikę, zaczekałem 30 minut by jako tako wystudziło się lustro i.... przyszły chmury :icon_mad: Tak dziś zakończyło się moje avikowanie.

 

Dobrze, że jesteś ze Szczecina, bo ja (śląskie) dopiero będę się rozstawiał. Choć pobudka o 5.50:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem z avikowania bez jednego filmu. O 21:40 rozstawiłem teleskop, podłączyłem całą elektronikę, zaczekałem 30 minut by jako tako wystudziło się lustro i.... przyszły chmury :icon_mad: Tak dziś zakończyło się moje avikowanie.

W tej chwili jest piękne przejrzyste niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piątego marca , seeing był na tyle dobry że zrobiłem eksperyment z Barlowem 5x .

 

Seeing niestety jak to w Polsce szybko się popsuł ale nakręciłem kilka avi , szkoda że nie zacząłem od tego Barlowa.

 

Mam jeszcze z Barlowem 3x .

 

3x to już jest jazda po bandzie a co dopiero mówić 5x , ale to tak pierwszy raz w życiu robię bo uważam że to przegięcie ;) ps. nie mówcie Łysemu - plis :)

 

Taki rozmiar kocham , zabrakło tylko teleskopu o metrowej średnicy , ale może kiedyś :icon_rolleyes:

 

Pojedyncza najlepsza klatka z programu Auto Stakkert 2 , będzie jeszcze kolor .

 

Obiecany kolor, należy oglądać z 2 metrów.

 

Taki rozmiar Jowisza jest dla mnie najfajniejszy - prosze nie bić chodziło tylko o rozmiar :)

2015-03-05-2207_4-RGB.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar, rozmiarem ale tutaj niestety kompletnie nic nie widać nawet z 3 metrów :(. Janusz dawaj mniejsze ale ostrzejsze. Ja zdecydowanie wolę takie małe Jowisze jak moje ale z obrazem ostrym jak żyleta. Przeskalowując mocno Jowisza niestety nie wyciągnie się więcej detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post 628 *Wojtek* detal animacji wymiata, inne tez nie gorsze, ja się chyba poobrabiam dopiero w weekend.

 

Ale chciałem o czym innym. Wczoraj siedziałem od 18 do 1 i choć trwało to 7h to zleciało mi niczym 10 min, gdybym miał taki czas czekać gdzieś w kolejce to by mnie chyba szlag trafił a tu pyk i pierwsza. Pomijam już fakt że seeing zaczął się dopiero ok 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam! Mam SCT 8" na EQ5 z jednym napędem, nową kamerkę ASI120 MC-S i stary laptop do niej :) USB 3.0 podpiąłem pod gniazdo pcmcia. Dzięki temu jest znacząco szybciej niż na USB 2.0. Jak kiedyś kupię nowego laptopa, to w pełni wykorzystam moc kamerki, ale i tak jestem z tego co mam bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany kolor, należy oglądać z 2 metrów.


Taki rozmiar Jowisza jest dla mnie najfajniejszy - prosze nie bić chodziło tylko o rozmiar :)


__________________________________________________________________________


No i masz jak na dłoni efekty przeogniskowania układu, ta fotka nie zawiera w zasadzie nic oprócz mglistych zarysów,


pojedyńcze klatki z 8" bywają znacznie lepsze...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Wojtek! Świetne animacje. Na tej z 9 marca widać nawet detal na Ganimedesie.

 

Czy programujesz sesje automatycznie czy czuwasz nad sprzętem podczas avikowania?

 

Pytam, bo żałuję jedynie, że te animacje nie są dłuższe. Byłoby rewelacyjnie gdybyś w trakcie 2-3 pogonych następujących po sobie nocy nagrał pełen obrót Jowisza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas stoję na baczność przed laptopem i w dodatku nie mam dokładnie montażu na polarną, więc po nagraniu jednego avi trzeba korygować ustawienie. Może to wydawać się dziwne ale do tej pory nie chciało mi się ustawiać dokładnie montażu, pewnie też dlatego, że z mojego obserwatorium nie widać Gwiazdy Polarnej, trzeba by to robić z pomocą kompasu. Co do dłuższych animacji, chęci są i nawet czas wolny ale brak pogody. Rok temu zrobiłem animację na ponad 200 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.