Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

To jest np, zrobione ASI120 MC.

Tylko jak doczytałem ma tam filtry LRGB, więc chyba to jest z mono, a złą nazwę kamerki wpisał ?

 

Źródło: http://www.astrobin.com/78520/

 

 

Strasznie tą fotkę zmasakrował aż powychodziły artefakty , podejrzewam że ostrzył na maxa a potem nieco zblurował j to wygląda jak namalowane a nie zdjęcie.

 

Ja wolę już takie zdjęcia .

 

jpiter19220131928.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pogody zachęcił mnie do testów WinJuposa. Rok temu z spc900 niewiele dało się z WJ uzyskać więc sobie odpuściłem. Z nową kamerką różnica jest bardzo wyraźna. Derotowałem 4 zdjęcia z ostatniej sesji. Każde powstało z 3 min. avi, na tej samej ostrości kręcone, jedno po drugim. Na zdjęciu po lewej najlepsze z nich przy normalnej - indywidualnej obróbce. Było wśród trzech, które prezentowałem niedawno w tym wątku. Wniosek mam jeden - warto derotować :)

10.03_WJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarX86, 5 godzin to już sporo, ile klatek ? Animacja fajna.

Dzięki Adam, te bardziej mi się podobają :).

Arek_P,na przykładzie Twojego zdjęcia, widać bardzo wyraźnie, że warto derotować. Kiedy będę mieć swoje kolorowe fotki, to też spróbuję tej derotacji jeszcze raz. Kiedyś już się w to bawiłem ale efekty mnie nie zadowalały i temat zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarX86, 5 godzin to już sporo, ile klatek ? Animacja fajna.

Klatek nie tak dużo jak Ty robisz:) Wyszło mi 66 klatek, trochę żałuję że nie zdecydowałem się dłużej siedzieć, aż miejsca na dysku by brakło. Ale może innym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich wynikach będę od następnej sesji zbierał materiał z nastawieniem na derotowanie. Szczęśliwie trafił mi się materiał, który się nadawał, ale to był przypadek. Jak przejdziesz na kolor to ja przynajmniej bardzo się ucieszę. Już widzę te kolorowe animacje.. :) W B&W zrobiłeś już chyba wszystko co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mono to chyba tak. Chociaż wcześniej miałem już trzy kolorowe kamerki. Zaczynałem od Celestrona NexImage, potem miałem QHY IMGOH i na końcu ASI 120 MC. Teraz czekam na UI-1240LE-C-HQ, to ten model co mam teraz w mono. Zobaczymy co ta kamerka potrafi w kolorze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Lysy a kiedy animacja ?

Nie wiem czy w ogóle da się z mojego materiału coś zrobić. Mam rotację, różnej długości aviki oraz zmiany parametrów w każdym avi...coś tam sklecę, softowo nie jest to skomplikowane. Ale jednak

fajna animacja wymaga po prostu specjalnej sesji, powtarzalności ustawień i tych samych interwałów pomiędzy avikami. Muszą też być trochę krótsze aby zachować płynność ruchu. W sumie uczę się na błędach, ale zawsze jedno doświadczenie więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze jak jestem z telepem na dworze nie omieszkam złapać Jowisza.

Z moją kamerką i barlowem x2,5 wychodzi coś takiego.

Z tym teleskopem nie będę miał chyba możliwości zrobienia lepiej (bliżej, lepszego detalu)

 

to jest stack z 15s filmu

Capture 2015-03-09T21_11_04_copy.jpg

conv_Capture 2015-03-09T21_11_04_castr_g4_b3_ap13 copy.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal i co z tego. Jeżeli masz być chory przez astrofoto, to może lepiej co innego robić ;)? Tak na poważnie, to ja swoich prac nie porównuję do prac Innych. Owszem zachwycam się jeżeli są ładne, itp. Gdybym miał swoje porównywać do tych najlepszych prac, to jaki jest sens tego wszystkiego? Zresztą Peach to pewnie łapie doła kiedy patrzy na fotki z Hubble’a ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, że jak był trochę lepszy seeing to i zrobiliśmy lepsze fotki. Ja w astrofoto Planet aktywnie jestem tylko niecałe trzy lata, więc mogę wypowiadać się tylko o tym okresie i nie czuję, że jestem w tyle itp. Nie podchodzę tak krytycznie do tematu jak Ty. Jeżeli chcesz robić lepsze foty, to zapraszam na Barbados lub podobne miejsca ;). A tak w ogóle, to jakąś depresję masz czy co, nie masz się czego czepiać ;)?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing .

 

Trzeba polować , ja poluję cały czas od wielu lat parę razy było nieźle ale wówczas miałem gorszą kamerkę i mały ośmiocalowy teleskop.

 

Jednak 14" to nie 8".

 

Przy ziemi jest najgorzej , wilgoć itd.

 

Dlatego nawet na wysokości dachu jest już lepszy seeing , oczywiście bez dachu który emitował by ciepło , czyli obserwatorium z kopułą.

 

Nie raz widziałem super Jowisza czy Saturna przez 350-tkę z dachu warszawskiego PTMA , a przecież 350 to nie 8" i powinna być kicha a tu taka niespodzianka .

 

W słabszym seeingu można po prostu fotkę zmniejszyć i bardziej wyostrzyć , trochę małe ale ładne.

1.png

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.