Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Hamal, co do tego jak robię animację. To sprawa wygląda tak: aviki stackuję w AutoStakkert. Następnie w RegiStax 6 poprawiam jasność i kontrast, jeżeli materiał jest dobry to również stosuję wavelety. Jeżeli trzeba zmniejszyć rozmiar gotowych klatek, to hurtowo je przycinam w programie XnView. Na sam koniec, gotowe klatki wrzucam do programu PhotoScape. W nim robię gifa. Wrzucam wszystkie klatki, najpierw idące od początku a potem idące od końca. Co do płynności ruchu animacji. Odstępy czasowe w nagrywaniu avi, u mnie, to jest kilka sekund. Montażem też nie trzęsie podczas avikowania. Ale zauważyłem, że nawet jak czasami wiatr rusza teleskopem to nie ma to wpływu na animację. Nic więcej nie robię i nie wiem co jeszcze by napisać? Miałem to szczęście, że ze swoim obecnym sprzętem trafiłem "idealnie", nie tylko na warunki klimatyczne ale i pod programy do obróbki.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie w miarę przyzwoite warunki balkonowe (+10*C, lekki wiatr, obraz dość spokojny) - niedziela, 8 marca br.

MAK 150/1800 z telekonwerterem TK1,8x, ASI 120M z filtrem czerwonym GSO, Registax6 (300/4000 AVI) - gotowy stak przeskalowany do F1800mm (56%). Na zdjęciu obszar na zachód od Wielkiej Czerwonej Plamy, która powinna była się wyłonić dopiero za godzinę.

Charakterystyczny - od niedawna widoczny - biały owal na obszarze Południowej Strefy Umiarkowanej (STeZ) umiejscowiony jest nietypowo, bowiem jemu podobne twory często występują nieco dalej na południe, na obszarze Południowo Południowego Pasa Umiarkowanego (SSTeB).

Jowisz 8.03.2015r_17.46UT_MAK150_TK1,8x_ASI120M_GSORed#23A_resize56%....jpg

Edytowane przez Loxley
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal, co do tego jak robię animację. To sprawa wygląda tak: aviki stackuję w AutoStakkert. Następnie w RegiStax 6 poprawiam jasność i kontrast, jeżeli materiał jest dobry to również stosuję wavelety. Jeżeli trzeba zmniejszyć rozmiar gotowych klatek, to hurtowo je przycinam w programie XnView. Na sam koniec, gotowe klatki wrzucam do programu PhotoScape. W nim robię gifa. Wrzucam wszystkie klatki, najpierw idące od początku a potem idące od końca. Co do płynności ruchu animacji. Odstępy czasowe w nagrywaniu avi, u mnie, to jest kilka sekund. Montażem też nie trzęsie podczas avikowania. Ale zauważyłem, że nawet jak czasami wiatr rusza teleskopem to nie ma to wpływu na animację. Nic więcej nie robię i nie wiem co jeszcze by napisać? Miałem to szczęście, że ze swoim obecnym sprzętem trafiłem "idealnie", nie tylko na warunki klimatyczne ale i pod programy do obróbki.

Pytałem bo masz wyjątkowo płynne i równe animacje, niczym przyspieszony film. Ja sam chyba za leniwy jestem aby aż tyle nakładu pracy poświęcić ^_^ a byłem ciekaw jak to od warsztatu wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyjdzie z Castratora powinno być względem siebie ładnie wyrównane. Płynna animacja będzie jak odstępy czasowe będą w miarę równe. Druga opcja to sfotografowanie "całej" planety w relatywnie krótkim okresie kilku dni i zrobienie mapy-animacji w WinJUPOSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz. Nagrany o godz. 19.42.04. Warunki całkiem dobre. Mam 16 klatek, więc animacja będzie.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x,
iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",
FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6

conv_Jup_20150309_194204.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.