Skocz do zawartości

Premiera HST


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenia są na poziomie mikro. Jak dla mnie Ha jest ok - ładna fotka.

Natomiast w fotce w kolorze - gwiazdki sprawiają wrażenie nieco zbyt mocno skontrastowanych

szczególnie w obszarach w których są widoczne na tle mgławicy. Można je albo przygasić pozbywając się

jednocześnie otoczek albo lepiej - skontrastować nieco samą mgławicę. Generalnie gratuluję fotki, bardzo dobra punktowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kolorystyka, ja zawsze mam z tym problem.

No niestety LP szkodzi nawet w narrowband, choć znacznie słabiej. Tak więc fotki z miasta wyjdą w porządku, ale ze wsi będą znacznie lepsze. Szczególnie, jak bierzesz na cel jakieś bardzo słabe obiekty, to zobaczysz różnicę. Dla jasnych obiektów raczej nie warto wyjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

po zakupie kamery mono naturalną konsekwencją był zakup filtrów wąskopasmowych.

 

Przez trzy kolejne pogodne noce zbierałem materiał.

 

Ha wyszło całkiem nieźle.

 

Następnie zbierałem OIII i SII, pomimo że czytałem o tym, że zbierać trzeba zdecydowanie więcej materiału, przeżyłem szok...ciemność widzę.

 

OIII zbierałem w klatkach 15 min i zebrałem ich 15 a pomimo tego fotografowanych obiekt ledwie majaczył

 

SII zbierałem w klatkach 20 min i tych zebrałem 10.

 

Ha 15 klatek po 15 min (załączam materiał Ha).

 

Wszystko bin 1, ponieważ rozdzielczość mojej kamery (1392x1040) nie pozwala na sensowny bin 2, jeżeli jest inaczej, to wyprowadźcie mnie proszę z błędu.

 

Zaskoczeniem dla mnie był fakt, że na fotkach robionych z wykorzystaniem filtrów Narrowband pojawia się gradient od miejskiej łuny, sądziłem, że filtry tną tak mocno, że gradient nie wystąpi.

 

Mam jeszcze pytanie do forumowiczów doświadczonych w korzystaniu filtrów wąskopasmowych, czy w praktyce ma znaczenie czy fotografujemy z miasta czy nie? Czy efekty będą podobne, czy tak jak w przypadku LRGB, warto wyjeżdżać pod ciemne niebo?

 

Jest to moja premiera, więc proszę o krytyczne uwagi.

 

Ja foce narrowband z miasta i nie mam gradientu z LP przy 900 sekund. Coś masz nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja foce narrowband z miasta i nie mam gradientu z LP przy 900 sekund. Coś masz nie tak.

 

Jak zapewne wiesz dokuczliwość gradientu jest proporcjonalna do rozmiarów kątowych fotografii - Twój zestaw ma dwukrotnie mniejsze pole więc gradient mógł Ci umknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci wyszlo to zdjecie, mnie sie bardzo podba. Ja ciagle walcze z HST i na razie mierne ekfekty. Musze, albo do kogos pojechac i podpatrzec jak, co i gdzie, albo po prostu kogos zaprosić do siebie, by zerknął na moją konfigurację i ustawienia wszystkiego, czy gdzieś nie robię błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.