Skocz do zawartości

Sh2-162


FunkyKoval35

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie potrzebujesz więcej darków wbrew pozorom. Więcej da Ci dobry flat jeśli już coś chciałbyś dorobić.

3 darki dodane do 15 lightów powodują wzrost szumów i całą robota z zebraniem 5h materiału idzie do kosza. Niestety darki wprowadzają swój szum, dlatego powinno ich być dużo, żeby nie było to istotne.

 

Przyznam się, że ja to prawie w ogóle nie robiłem darków :)

Wszystko zależy, jaką masz kamerę i jak się spisuje na długich czasach. Do mojego Atika darki są obowiązkowe, bo inaczej mam sieczkę hotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 darki dodane do 15 lightów powodują wzrost szumów i całą robota z zebraniem 5h materiału idzie do kosza. Niestety darki wprowadzają swój szum, dlatego powinno ich być dużo, żeby nie było to istotne.

 

Wszystko zależy, jaką masz kamerę i jak się spisuje na długich czasach. Do mojego Atika darki są obowiązkowe, bo inaczej mam sieczkę hotów.

 

No wlasnie u mnie darki tez sa obowiazkowe. A moze dac 50 - 60 biasow, a hotpixele osobno usunac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No wlasnie u mnie darki tez sa obowiazkowe. A moze dac 50 - 60 biasow, a hotpixele osobno usunac?

To nie zawsze dobrze wychodzi. Zależy jak skuteczne będzie narzędzie do usuwania hotów. Ja nie znam dobrego. Na pewno zebranie dużo darków 1200s to nie łatwa sprawa :)

 

Zasadniczo jak już są podzielone zdania to warto abyś dorobił dużo więcej darków i porównamy wyniki. Dyskusja będzie miała merytoryczny finał i o to chodzi :)

Może nawet poszukam w moich zobacz jakiś danych do porównania, to obczaimy :) Ale chyba nie ulega wątpliwości, że 3 darki zwiększają szum zdjęcia. Wątpliwości ulega tylko, czy lepiej robić dużo darków, czy nie robić + dithering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche i wyszlo mi takiec cos :

 

MAXBW.jpg

Dozbieralem tez OIII. Niestety duzo za malo, bo tylko 6 x 1200s. Mimo tego pokusilem sie zlozyc kolor - kanal zielony sztucznie wygenerowany w PS. To moje pierwsze kroki w skladaniu palety HST - choc ciezko to tym nazwac, wiec prosze o wyrozumialosc :)

 

MAXCOLFOR.jpg

 

 

 

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli montaż/guide powoduje przesunięcie między klatkami (wystarczy piksel) to mamy taki niezamierzony dithering. Składając takie klatki medianą odrzuceniu ulegają hot i dark piksele.

No ale dithering pozwala usunac hoty, wiec jesli byl (zamierzony czy tez nie) to mediana do tego celu juz nie jest potrzebna. Zatem nie "nawet" a "zwlaszcza jezeli nie bylo" - to o to Ci chodzilo, tak? :uhm::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość wessel

Wracając do dyskusji nad medianą i innymi algorytmami skladania - pelna zgoda jeśli chodzi o usuwanie darków i hotów - jak stosujesz dithering to mediana nie jest konieczna. Ale co ze śladami samolotów i innymi artefaktami pojawiającymi się na pojedynczych klatkach np. mały cirrusik? Bez mediany ani rusz...

A co do zdjęcia... Popracowalbym nad nim jeszcze. W moim subiektywnym odbiorze to jest takie szaro- bure, szczególnie ta czerwień Ha.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.