Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Derotuje całe klipy ale trzeba niestety konwertować na ser. Winjupos nie przyjmuje ciężkich avików.

 

Dzięki za info. A z Twojego doświadczenia.

Jak mam 3 klipy - R,G,B - po 2000 klatek każdy - o długości około 60 sekund każdy.

Opłaca się najpierw derotować avi a później kanały RGB? Czy derotacja tak krótkich avików nie przyniesie raczej żadnej wartości dodanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Przy takich czasach nic lub niewiele to wniesie. Lepiej klasycznie derotować klatki wynikowe L i RGB.

(ja mam najcześciej kanał R jako luminację). W dobrych warunkach ideałem dla L jest filtr Orange, taka

wysokoprzepustowa podczerwień ;)

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie tu widzisz "poszarpany detal"...

Staram sie ostatnio odchodzić od siłowych rozwiązań w eksponowaniu detalu na rzecz większego rozmycia obrazu,

redukcji szumu, i estetycznego wykończenia foty. Zresztą w naszych warunkach seeingowych to raczej standart.

Poza tym widzę (również po swoich fotkach), że część tzw. szczegółów to zwykłe artefaktu powstające głównie

w wyniku przeprocesowania obrazka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej operacji graficznych które dokonały takiej demolki ;)

 

Zrobiłem ciekawe doświadczenie, polecam. Na bladą tarczę Jowisza skopiowaną 20x wkleiłem obręcz (patrz foto poniżej, to jest jpg ale pracowałem na bmp) przesuniętą losowo na każdej klatce o kilka pixeli a potem puściłem to przez RS5, RS6 i AS2 w różnych konfiguracjach. Efekty są ciekawe :)

 

http://vxyz.republika.pl/FRM/01.jpg

http://vxyz.republika.pl/FRM/02.jpg

http://vxyz.republika.pl/FRM/03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCP potrafi zaskoczyć struktury w tym obszarze z dnia na dzień wyglądają różnie . Nie jest to formacja regularna . Andrzeja fotka w doskonałej skali na ten detal . Andrzej w ubiegłych latach faktycznie mocno ostrzył .Ja z resztą również :) . Teraz to już doskonały dobór skali do ostrości.

Panowie prawda jest taka że wystarczy spojrzeć na fotkę i już widać czyje to jest dzieło . Czy to Hamala czy Andrzeja czy Wojtka czy Adama .T itd. Każdy robi to niby tak samo jednak wynikowe są różne . Każdy trafia różne ostrzenia różne setupy i tak dalej. Jednak to co udaje się nam zrobić w naszym klimacie to jest mistrzostwo świata . Nie mamy się czego wstydzić . Raczej mamy powód do dumy . Zrobić obraz z kropki na niebie to jest coś . Lubię tutaj oglądać fotki Jowisza bo jest centrum Jowiszowe w Polsce :)

 

Hamal oglądałem Twoje ostatnie Jowiszki i jeden jest w szczególności ostry popracował bym nad wyciśnięciem z niego jeszcze jakiś soków :) wiem że przy większej derotacji księżyce się rozrzedzającą jednak spróbuj :)

foto hamal.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby popatrzeć z nieco większej odległości to jakby coś było na lewo od plamy - szereg prawie pionowych pasków - choć nie wiadomo czy to kompresja grafiki czy coś innego. Zawirowania za WCP ustawiają się w taki szereg ( zoom na http://jupiter.cstoneind.com/) więc to może być efekt tych zawirowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki Hamala są niezłe, osobiście jedyne czego mi brakuje to znacznie jaśnieszego obrazka i wyeksponowania obrzeży Jowisza.

Trochę za ponuro, za "betonowo" w slangu planetarnym.

Szczegół jest zupełnie dobry jak na nasze warunki.

Tak żeby nie być gołosłownym (mam nadzieję że Hamal się nie obrazi - nie ma pogody więc wątek przerodził się w "techniczny" ;):

Coś w tym kierunku - to jpeg więc chodzi o ideę tylko...;)

 

 

JUP01A.png

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie Planeciarze powiecie na to żebyśmy Sobie zrobili lokalną skalę seeingu . Chodzi mi o to że seeing to nie tylko ostrzenie lecz różne jego składowe. Wówczas podczas prezentacji naszych fotek napiszemy seeing D i będzie można sobie łatwiej wyobrazić co się działo podczas sesji . Czy też seeing B+ E

Na przykład daję wstępną propozycję .

 

A - Doskonały

B - Falowanie tarczy jednak środek w miarę ostry.

C - Przepływające prądy powietrza ( zmienność w histogramie)

D - Widoczne dwa pasy bez szczegółów obłoków równikowych .

E - Chwilowe sekundowe skoki super ostrości.

F - seeing stabilny bez przebłysków dobrego ostrzenia

 

Może fajny pomysł może nie. Jednak jak wprowadzili byśmy jakiś standard wówczas będzie nam może łatwiej oceniać panujące warunki .

 

Rzucam pomysła :) Jak mnie wyśmiejecie nie obrażę się :rofl:

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych informacji nigdy za wiele. Ale jak dla mnie to jest nie istotne. Ja tylko avikuję i jak się coś uda nagrać to ok. Przy swoich prezentacjach zawsze wspominam czy warunki były dobre, czy też nie. Dla mnie to jest wystarczające. Mnie takie rozdrabnianie po prostu męczy. Dla mnie to nie jest praca naukowa ale wyłącznie zabawa. Oczywiście nie mam nic przeciwko, jeżeli Ktoś chce takie coś stosować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje by pisać tylko jak warunki są dobre/bardzo dobre. Tak często można przeczytać o złych warunkach, że jest to męczące i dodatkowo przygnębiające. W naszym położeniu geogr. normą są złe warurnki, wieć po co ciągle pisać o tej normie. Tym bardziej, że ciągłe pisanie o złych warunkach jeszcze nam o tym dodatkowo przypomina. Lepiej cieszyć się i chwalić dobrymi warunkami. Taki "kreatywny optymizm" :)

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.