Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Spędziłem wczoraj 2 godziny kręcąc Jowisza. Niestety nadal nie mogę złapać ostrości. W następnym tygodniu przyjedzie do mnie Moonlite CS2 ale zaczynam się zastanawiać czy problemem jest moja lokalizacja czyli Warszawa Wilanów. Niby jestem na granicy-ostatni blok a potem już pole w kierunku Konstancina. Czy osoby które wstawiają tutaj ostre fotki mogą podać swoje lokalizacje żebym wiedział czy mam jechać w ciemny las czy jednak jakieś problemy ze sprzętem - choć tego raczej nie obstawiam bo moj sprzęt jest nówka sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja przy Jowiszu pod względem ciemności nie ma znaczenia, sam z doświadczenia wiem że często lepsze seeingi można dorwać z balkomu niż z gołej ziemi z pola, zależy tylko w którą stronę wiatr wieje i czy zabiera nam ciepło bloku czy nawiewa więc raczej przyczyny musisz szukać gdzie indziej, lub spodziewasz się na ekranie zobaczyć znacznie więcej niż to ma miejsce, bo wiec, że często zbyt wiele nie widać szczegółów na tarczy a dopiero bo obróbce one wychodzą. Nakręć króciutki (10 sek) filmik i udostępnij gdzieś.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam na dużym osiedlu w Katowicach (gołym okiem widać tylko najjaśniejsze gwiazdy i planety). Od początku robię filmiki z balkonu. Z ostrością nie jest łatwo trafić, ale przy kilku filmikach z różnymi nastawami zawsze coś się udaje. Nie używałem dotąd napędu wyciągu, ale z pewnością ułatwia on szukanie ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem udostępnię kilka nagrań. Na wszystkich strasznie faluje obraz niezależnie czy to Jowisz czy Księżyc i niezależnie czy to ogniskowa 2350 czy 7050. Co do chłodzenia to sprzęt wystawiam na 3 godziny przed rozpoczęciem avikowania.

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to jest źle zorientowana północ, zamiast derotacji wyglada to na hiperrotacje.

W WinJupos przy derotowaniu avi planeta musi byc prawidłowo zaznaczona do pomiaru.

Tak BTW - dzisiaj rewelacyjny seeing przynajmniej u mnie.

Właśnie o tym samym pomyślałem w WinJupos łatwo można to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to jest źle zorientowana północ, zamiast derotacji wyglada to na hiperrotacje.

W WinJupos przy derotowaniu avi planeta musi byc prawidłowo zaznaczona do pomiaru.

Tak BTW - dzisiaj rewelacyjny seeing przynajmniej u mnie.

 

Niestety nie mogę poprawnie wpisać miejsca obserwacji, bo gdy to zrobię nie podświetla mi opcji Automatic detection).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie mogę poprawnie wpisać miejsca obserwacji, bo gdy to zrobię nie podświetla mi opcji Automatic detection).

 

Zobacz ten opis może Ciebie naprowadzi . Zrobiłem opis do derotacji Marsa w WinJupos ale przy okazji pokazałem jak można zmienić kierunek obrotu Planety .

Zastanawia mnie co znaczy wpisanie miejsca obserwacji ? Chyba nikt ego nie wpisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten opis może Ciebie naprowadzi . Zrobiłem opis do derotacji Marsa w WinJupos ale przy okazji pokazałem jak można zmienić kierunek obrotu Planety .

Zastanawia mnie co znaczy wpisanie miejsca obserwacji ? Chyba nikt ego nie wpisuje?

Chyba Observing places jest ważne, skoro jest możliwość wprowadzenia koordynatów położenia. Przy okazji położenie Księżyców zgadza się z CdC.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.