Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Przemo23, ja używam do tej kamerki SharpCap. W przedostatnie focenie zamiast "posłuchać" histogramu też ustawiłem na oko i miałem cebulę na Jowiszu. Możliwe, że czerwony na histogramie będzie przesunięty w prawo w stosunku do reszty. Wtedy zmieniam balans bieli tak, aby barwy się razem zgrały i dopiero ustawiam ekspozycję tak, aby histogram był wypełniony w 90%. Ostatnio to sprawdzałem. Pamiętaj też, że jak napis "exposure" zrobi się czerwony, to trzeba zmniejszyć ekspozycję i skorzystać z gain - w tej kamerce kryje się pod nazwą brightness.

 

Ostatniej nocy nogrywałem Jowisza z wypełnieniem histogramu 90% - i znowu cebula wyłazi - naprawdę już niw wiem co z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimmer, mam nadzieję że się nie pogniewasz. Kliknąłem tylko na funkcję Fade correction w Corel PaintShop Pro. Wyszło tak. Oczywiście to tylko kolor, ale... ;).

 

Ależ skąd!

Łał, jest lepiej! Nie mam Corela PaintShop. A nie wiesz, czy jest podobna opcja w Photoshopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że jest jeszcze lepiej! Ogólnie fotka bardzo fajna. Warto ją dopieścić, jeżeli jest taka możliwość i chęci ;). A to tylko 5" :).

 

Dziękuję. No tak, apertura mnie ogranicza, ale jeszcze coś spróbuję z tego wyciągnąć. Myślę, że dam radę jeszcze nieco wyciągnąć te pociemnienia między pasami i bardziej to wygładzić. Pobawię się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taka aperturkę to bardzo fajnie wyszło.

Apertura zawsze ogranicza :).

Małe teleskopy a aktualnie tez sie bawię mikro apertura maja sporo zalet - uzyakujemy bardzo

szerokie pola, a dobrych warunkach i przy prawidłowej obróbce nawet da się uzyskać sporo szczegółów.

Ta opcja w. PS autokolor - odradzam, fotka sie przypaliła w środkowych partiach. Lepiej to załatwić mieszaniem kolorów.

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza produkcja w większej skali :)

Niestety przed chmurkami zdążyłem złapać tylko dwa aviki.

W WinJupos skorzystałem z derotacji lepszego z dwóch klipów avi.

 

Dorzucam fotkę z materiału z 90%, niestety castrator przycina tak duże klatki.

Za to udało się zarejestrowac jakieś majaczące szczegóły w WCP przy tak śmiesznej

(jak na planetki) aperturze :)

Kto by pomyślał że ten teleskop tyle może :) nieźle !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.