Skocz do zawartości

Guider TS 60/240mm (TSL60D)


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj jestem posiadaczem guidera TS.

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p7073_TS-Deluxe-60-mm-Leitrohr-und-Sucherteleskop-mit-Mikrofokussierung.html

 

Pierwsze co mi sie w nim nie podoba to straszny luz w wyciagu - miejsce zaznaczone na czerwono.

Pomimo przykrecenia sruby blokady nadal wystepuje.

ts.jpg

 

Moje pytanie.

Co to jest za gwint laczacy tube z wyciagiem?

Chce dorobic zlaczke i na stale ustawic ostrosc.

 

 

ts-gwint01.jpg

 

ts-gwint02.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle mierzysz tą suwmiarką więc ten wymiar jest jaki jest wydaje mi się że to może być coś pod fi 28 x 1 albo 0,75. Przesuń aby pomiar był na równej powierzchni a nie na szpicach które mogą wchodzić w rowek gwintu. Tak możesz mierzyć gładki wałek.

Edytowane przez Antoni
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, za przeproszeniem - badziewie i jestem zdegustowany. Leży odłogiem w garażu, luzy okropne. Wszytko się powycierało, rozkręciłem i już nie jestem w stanie skręcić - trzyma się na wcisk - nie używam. Przerzuciłem się na OAG Atik'a i jestem bardzo zadowolony. Poniżej zdjęcie ze szczęśliwej chwili rozpakowania sprzętu z pudełka w zeszłym roku (oczywiście później przerzuciłem TSL60D na barana TSAPO906 bo nie dało się wyważyć, ale to już przeszłość :)

 

http://moje-nocne-niebo.blogspot.com/2015/05/nowy-zestaw-do-dso.html

 

post-23362-0-85714400-1465932133.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wada tego egzemplarza? Mam guiderka TS 60/228 (wg poprzedniego właściciela ma ogniskową 228, ale nie mogę takiego znaleźć w TS'ie, a wygląda bardzo podobnie do Twojego) i wyciąg helikalny chodzi bardzo przyjemnie: oleiście i bez luzów. Może trzeba reklamować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie szczescie?....

 

Oto widok z guidera. Gdzies w DM na tle Łabędzia.

Te halo wokol gwiazd to sa przez lekki cirrus, czy to permanentna wada modelu?

 

Do tego aby ustawic ostrosc brakuje mi wysuwu w wyciagu..... eeehhh...

 

parametry w PHD sa niepoprawne dla tej tuby.

gu.jpg

gu2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - mam identyczne halo w swoim GSO 9x50 jak nie trafiam w focus, nie mam wyciągu helikalnego a jedynia śrubkę dociskającą w przejściówce od Janusza z astrokraka ale to wystarczy i jak trafie z focusem to trzyma a halo znika.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.