Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest nadzieja na brak chmurw - prognoza w zalaczniku. Niestety sniegu na polach tyle, ze nie ma najmniejszych szans na dowiezienie sprzetu na nasze miejscowki. Niemniej zapraszam na moja posesje. Droga odsniezona, a przed poj. latarnia daje sie chowac. Ze sprzetu posiadam ciagle tylko lornetki, garsc okularow i skyluxa OTA. Jak by byl ktos chetny z jakims montazem lub telepem to zapraszam. Od biedy uwalimy sie na lezaczku z lornetami.

 

Mapka do mnie jest na download:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?download=34

i

http://astro-forum.org/Forum/index.php?download=33

 

opis dojazdu na:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=5815

 

Moja posesja to miejscowka nr 2. W sieci jestem do ok. 19.00. Jak sie kto zglosi dam namiary na kom. i bedziemy sie umawiac bezposrednio. W moje okolice wyruszam dzis ok. 21.30. Do lookania bede gotow przed 23.00.

 

prog.JPG

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wonia - daj fotki. Wyszlo Ci cos?

 

Dla zachety innych forumowiczow do podwarsiawskich minizlocikow. Wystartowalismy troche przed 23 klnieciem na czym swiat stoi. Stado barankow zakrylo 100% nieba przez ok. 20min. Potem zaczely puchnac dziury, pokazujac spowrotem ladne niebo. Temp. o 1am. to -18*C (zasnalem ok 3 nad ranem, bo przemarziety paluch, po wskoczeniu pod kocyk uznal, ze sprobuje jednak przywrocic krazenie, a to bylo bolesne) Wojowalismy glownie z Jowiszem i Saturnem MTO Woni. W zwiazku z tym polowy niewielkie (M35, M37, M38, M44, NGC2244, Saturn, Jowisz). Z ciekawostek piekny bolid ok. 23.50 :) (Super) A teraz uwaga. Pierwszy raz lookalem przez NPZ SPL 6,3 mm. Ludzie, z czystym sumieniem polecam. Za niewielka kase dostajemy dobry okular. Zaszokowal nas glownie LER tego malenstwa. Uznalismy, ze jest to powyzej 1,5cm! To jest okularek o ogniskowej 6,3 mm!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

-----------------------

Za niewielka kase dostajemy dobry okular

-----------------------

 

No pod warunkiem że kupimy używany za 80 zł :-)

Nie przeceniaj zbytnio tych krótkich NPZ-tów, bo istnieją dużo lepsze okulary - ortho, no i wystarczą na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wonia - daj fotki. Wyszlo Ci cos?

 

Fotki wyszły, niestety tylko te "naziemne". <_< Ale mam dobrą wiadomość: chyba udało mi się kupić "złączkę" do aparatu - trzeba będzie powalczyć...

 

Mój paluch odtajał dopiero po przyjeździe do mieszkania... :D

 

P.S. Hans podaj swój adres - prześlę komplet fotek.

post-1367-1110625588_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu chmurwy. Czy komuś jeszcze w Warszawie i oklicach udzało się wykorzystać obserwacyjnie tą chwilę względnie dobrej pogody?

 

Tak, mnie, złapałem Hyperiona nieprzerobionym webcamem:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=5455.0

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kto chetny? Jestem w sieci do 19.00. Ok. 21.00 ruszam do domu. W gre wchodzi miejscowka no. 1 i 2. Jak kto chetny to dac tu info to przesle nr. kom. Ew. dolaczyl bym sie do kogos na dalszej miejscowce.

 

Na dzis dysponuje lornetami ze stopki, Skyluxem OTA i Pokreconym Newtonem 150mm, wiec jakby trafil sie kto z montazem...

 

Pozdrawiam.

prog.JPG

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Progozy nie zalaczam bo jest w 100% niebieska :) Nie ma co kombinowac. Lysy daje ostro wiec planetki. Zapraszam do siebie, albo dolacze do kogos na polu. Dysponuje tym co w stopce. Jak kto chetny to dac znac na tym watku. Presle kom. W sieci bede do +- 17.00

 

Zapraszam i pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc niezle. Zapraszam na lookanko. Moge sie tez do kogos dolaczyc w innych rejonach.

 

Gdyby jednak kogos interesowalo poludnie to z okazji roztopow w gre wchodzi moja posesja (miejscowka nr. 2) lub polany oznaczone jako nr. 5 i nr. 6. Zapraszam.

 

Info o miejscowkach ponizej. Mapki dojazdowe sa tez w download forum.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=5815

 

W sieci bede do ok. 19.00. W domu wyladuje od. 22.30. Ze sprzetu moj skladak (w stopce) i lornety (w stopce). Lysy nam wyjdzie wiec raczej planetki.

 

Pozdrawiam.

 

PS. I tak znowu sam bede lookal lenie.

PS. II Mam nowiutenki, pachnacy farba SkyAtlas 2000.0 - cudo :)

PS. III Chetnym, po zgloszeniu na tym watku, dam nr. kom na PW. I ustalimy szczeg.

prog.jpg

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Progozy nie zalaczam bo jest w 100% niebieska. :) Zapraszam do siebie, albo dolacze do kogos na polu. Dysponuje tym co w stopce. Jak kto chetny to dac znac na tym watku. Przesle kom. W sieci bede do +- 21.00 Mapy miejscowek dla Wa-wy poludnie w download.

 

Zapraszam i pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig potwierdzam, ze te drobiazgi ktore namierzylem w Lwie to M105 i M96 :) Pamietasz te gwiazdki namiarowe w ukladzie trojkata? To HIP52775 (8,6), TYC852-796-1 (9,1) I TYC852-1272-1 (8,9) wyraznie jasniejsze od okolicznej drobnicy. Stosunki jasnosci, rozmiarow katowych i pola tez mi sie zgdzaja. Lew rozdziewiczony :)

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Kurde, spodziewalem sie, ze to jednak beda efektowniejsze obiekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.