Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć żadnego sensownego połączenia trójmiasta z Tczewem w środku nocy! Pociungiem jestem albo przed północą, albo koło 5.00 :( Zna ktoś coś lepszego?

 

Niestety, ani SKM, ani PKP nic, sam już szukałem i tylko raczej samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przerywam beznadziejną ciszę na naszym pomorskim forum. To co się dzieje od ostatniego spotkania w Blizinach - tak, tak - to wtedy gdy byliśmy prawie wszyscy (w maju) , to jakaś tragedia. Jedynym przerywnikiem był tranzyt Venus w Tczewie i cudownie, że mieliśmy szansę to zobaczyć. Jak pewnie pamiętacie dziś w nocy będzie zakrycie i później odkrycie Jowisza przez Łysego. Prognozy na skippysky pokazują dziurę w niebie nieco na południe, południowy-wschód od Trójmiasta i tu moje pytanie: czy ktoś będzie ewentualnie się ruszał, aby zobaczyć to rzadkie zjawisko ? Ja zamierzam śledzić tą "dziurę" i podjechać albo A1 gdzieś do Grudziądza, albo 7 do Elbląga - zależnie od wieczornych prognoz. Nie wiem jeszcze ile bym miał ewentualnych miejsc w aucie - wszystko okaże się pod wieczór. Dobrze że jutro niedziela i można pospać, więc raczej tego nie odpuszczę. Piszcie czy macie jakieś plany.

Mrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się chętnie ruszę w poszukiwaniu dziury w chmurach. Wg SkippySky jest jakaś szansa, byśmy mogli zostać na lewym brzegu Wisły, choć faktycznie prawie na bank trzeba będzie się ruszyć na wschód od Trójmiasta.

Marku, jak będziesz miał miejsce, to chętnie się podepnę, a jak nie to dojadę swoim autem.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapewniam niestety transportu ponieważ sam mam chętnych w domu

Ale jak to? Myślałem, że w razie chętnych domowników zawieziesz ich na miejscówkę a potem przyjedziesz drugim kursem po nas... no ale widzę, że nie masz zamiaru wyjść z tego problemu z twarzą... :szczerbaty::ha:

 

Masz jakiś pomysł na miejscówkę? Ze wzniesień na wschód od Trójmiasta przychodzi mi na myśl tylko hałda w Wiślince :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się - stał się cud. Miejscówką - po wielu nerwowych poszukiwaniach i ostatecznej rezygnacji - okazała się stacja Orlenu w Nowym Dworze Gd. Spotkaliśmy się aby zobaczyć chociaż swoje gęby, a tu nagle chmurwy zaczynają się rozrywać i akurat dla nas otwierają okno na Łysego i Jupka. Wychodzenie Jowisza zza "nicości" było ucztą dla oczu. To co się działo dookoła nas na stacji ... to już zupełnie inna historia (czytajcie Dziennik Bałtycki :szczerbaty: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pięknie, ale się obudziłam....

 

W ten sposób przegapisz Nibiru. Trzeba zagladać na forum! :Boink:

Można też sprawdzać wydarzenia samodzielnie - ja od 20 lat korzystam z zestawień przygotowywanych przz Freda Espenaka z GSFC (http://eclipse.gsfc.nasa.gov/eclipse.html). Oprócz zaćmień jest tam SkyCal, taki kalendarzyk astronomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dziś jedzie do Blizin ? Na dwoje babka wróżyła, ale Skippy pokazuje dobre niebo i mega seeing. Ja się nastawiam na tak - chyba, że w czas okaże się, że jednak chmurwy wygrały.

Mój kom: 501 183 671

Oby wyszło - już zapomniałem jak obsługiwać Dobsona :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.