Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jako że od dłuszego czasu nasz grupa nie znalazła sie na zlocie (Główny powód zima ) tak wiec postanowiłem troche ożywić nasz dział i podzielić sie swoimi obserwacjami.

W zimie miałem ich kilka , ja przedstawie ostatnią.

Zachecam tagże innych członków TG do napisania co oglądali w zimie, wkońcu że nie było zlotów to znaczy że nic sie nie działo:)

Moje lukanie jest opisane w blogu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?aut...howentry&eid=85

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że od dłuszego czasu nasz grupa nie znalazła sie na zlocie (Główny powód zima ) tak wiec postanowiłem troche ożywić nasz dział i podzielić sie swoimi obserwacjami.

W zimie miałem ich kilka , ja przedstawie ostatnią.

Zachecam tagże innych członków TG do napisania co oglądali w zimie, wkońcu że nie było zlotów to znaczy że nic sie nie działo:)

Moje lukanie jest opisane w blogu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?aut...howentry&eid=85

Pozdrawiam:)

 

Widze ze pomimo gipsu nie traciles czasu i wykorzystales go efektywnie. Ja w czasie zimy tez kilkakrotnie lukalem, ale tylko ze swojego ogrodka, tak ze bylem ograniczony do jasnych obiektow, troche mi juz brakuje M-ek. Mysle ze na zlocie w Roztokach troche sie odkuje. Popieram pomysl kolejnych zjazdow, ale chyba nie bedzie juz tak jak bylo, bo Ax ma teraz bardzo absorbujaca prace i rzadko bywa w Tarnowie, Madolo gdzies przepadl, Antyqjon zajety studiami a Ty w gipsie. W obecnej sytuacji to tylko przyjazd do Ciebie umozliwi wspolne obserwacje. Pisal mi tez Bastek z Brzostka ze namierzyl niezle miejsca w Globikowej niedaleko Pilzna, dla nas to tez bylo by niedaleko ok.30 km, trzba bedzie pojechac na rekonesans.

Szkoda ze tak nam nie wyszlo z tym zacmieniem, ale Ax byl w Turcji i moze on pokaze jakies powalajace fotki i opowie o swoich wrazeniach.

A'propos Bieszczad, to moze dalbys rade tam pojechac jako pasazer, jesli znajdziesz kierowce do swojego poldka(np.Kuba). Mozesz tez zabrac sie ze mna, ale ciezko bedzie zmiescic 2 duze telepy do mojego Escorcika i jeszce bagaze osobiste (pol bagaznika zabiera mi zbiornik gazu). Nie wiem tylko na ile pozwala Ci teraz stan zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeszcze ja jestem (byłem?) w TG. Co prawda nie studiuję, pracuję na miejscu, ale z czasem coraz gorzej. Gdybyście kiedyś byli w Łowczówku, to dołączę (jak akurat okoliczności pozwolą). Na dalsze wyjazdy raczej się nie piszę.

Co do zimowych obserwacji, to muszę powiedzieć, że jestem gorszy od Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeszcze ja jestem (byłem?) w TG. Co prawda nie studiuję, pracuję na miejscu, ale z czasem coraz gorzej. Gdybyście kiedyś byli w Łowczówku, to dołączę (jak akurat okoliczności pozwolą). Na dalsze wyjazdy raczej się nie piszę.

Co do zimowych obserwacji, to muszę powiedzieć, że jestem gorszy od Was.

 

Witaj!

Przepraszam jesli poczules sie urazony, ale z kontekstu zdania wynika ze wymieniam tylko tych ktorych sytuacja zmienila sie w ostatnich miesiacach pod katem wspolnych obserwacji. Napewno niedlugo wybierzemy sie na stale miejsce w Lowczowku i bedzie nam milo jak do nas dolaczysz. Moze po Swietach, albo po Bieszczadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie troche lepiej ściongnięto w dniu dzisiejszym gips.

Więc niby mam wolne i jestem troszke sprawniejszy.

Ale czeka mnie rehabilitacja i tu zaczełu sie schody ,ale mo,że nie będe sie wgłębiał w szczegóły.

Tak więc bieszczady raczej odpadną ale po pełni przed bieszczadami może coś zorganizujemy o ile pogoda dopisze. No i ja musze dac rade jeździć samochodem.

 

:Beer::Beer::Beer::Beer::Beer::Beer::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dość że studiuję to jeszcze ciągle ostatnio choruję... i nie ma jak wyjść z domu wieczorem, bo się doprawię :P

 

To naprawde nieciekawie. Ale moze jak sie zmieni aura na wiosenno-letnia to Ci przejdzie

 

Ale poznałem na uczelni gościa, który zna się z ks. Henrykiem ;)

 

I co mowi? Tez jest z Luszowic ? Moze na studiach nie spotkales zadnego astro-amatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam,

 

Nie chciałem śmiecić w Waszym folderze, więc piszę tutaj. Wybieram się jutro na tydzień w Bieszczady na południe dużej pętli - chciałbym zabrać ze sobą trochę sprzętu, ale nie wiem jak u Was z pogodą.

 

Czy orientujecie się jak tam jest teraz i jakie wieści przynoszą prognozy meteo dla Waszego regionu?

 

Mam zamiar zaczaić się na kometę S-W, a południe Bieszczadów to miejsce ku temu idealne :)

 

 

Wesołych i spokojnych,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam,

 

Nie chciałem śmiecić w Waszym folderze, więc piszę tutaj. Wybieram się jutro na tydzień w Bieszczady na południe dużej pętli - chciałbym zabrać ze sobą trochę sprzętu, ale nie wiem jak u Was z pogodą.

 

Czy orientujecie się jak tam jest teraz i jakie wieści przynoszą prognozy meteo dla Waszego regionu?

 

Mam zamiar zaczaić się na kometę S-W, a południe Bieszczadów to miejsce ku temu idealne :)

Wesołych i spokojnych,

Mateusz

 

Pogoda taka sobie, nie pada, ale jest lekko pochmurnie. A co do regionu to do Bieszczad jest od nas dalej niz do Katowic, w dodatku po górach, gdzie pogoda czasami zmienia sie co kilka kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chetny na jakies lookanko miedzy 31 kwietnia a 3maja.

Musze tylko wiedziec odpowiednio wczesniej :) (z pol dnia)

 

Mam wolne 1,2 maj, z tym ze 3 mam dniowke, wiec nie chcialbym byc za dlugo, a 4 noc.`Potem wolne mam 5,6. Czyli dla mnie najkorzystniejsze dni to 1 i 5, na krotki wypad (najpozniej do polnocy) to 2,6, a ewentualnie po dniowce (wracam ok.22) 3 i 5. No i do tego dochodzi sprawa pogody. Pisal mi na gg Bastek z Brzostka , ze znalazl super miejsce w Globikowej k/Pilzna. To nie tak daleko i w strone Rzeszowa wiec moglibysmy tam sie wybrac i zaprosic Stonke. Potem mam wolne 14-17, ale to sa chyba okolice pelni, a potem 20-23, to jest chyba nów i rozmawialem juz z Antyqjonem o niedalekim wypadzie, np. na Przehybę, ale moze byc i gdzie indziej. Pozostaje trzymac kciuki za pogode w tych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pogoda narazie jest lipna, w ciągu dnia jest super bezchmurnie a wieczorem przychodzą jakieś dziwne chmury i pokrywają niebo :szczerbaty:

 

Z nami było podobnie, tez wyjechalismy w bezchmurna pogode, a na miejscu okazało sie że plątają sie jakies cirrusy. Przeczekalismy godzinke obserwujac to co sie dalo i doczekalismy rozpogodzenia, bylo znosnie.

P.S. Czy kupiłeś ten szukacz z wątku sprzetowego

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...f8a004557e1ac7e

Ja tez jestem na kupnie szukacza 50 mm, ale głównie chodzi mi o mocowanie na jaskółczym ogonie i mozliwosc szybkiego demontazu. Lukalem przez taki (lub podobny) w Orionie Władka i mi pasuje w 100%, ale ktos tam pisal ze to nie od Oriona. Ciekawe czy w komplecie jest tez podstawka do ogona, ta mocowana do tubusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.