Skocz do zawartości

Potrzebna opinia architekta:)


Rekomendowane odpowiedzi

Romek, czyli moje słowa się potwierdziły, niestety :/

 

Ktoś tu wspomniał, że mamy "kamerton". O mało z krzesła nie spadłem.

 

No Meade się troszkę marnuje. Już lepiej byłoby mu na tripodzie na tarasie.

Edytowane przez DominikRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z tymi klinami co ktoś wcześniej proponował? żeby usztywnić prowizorycznie pier na poziomie podłogi z zobaczyć jak to się zmieni?

 

jeszcze nie

w piątek - sobotę najwcześniej spróbuję

 

Na pewno podzielę się z Wami co z tego wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie

w piątek - sobotę najwcześniej spróbuję

 

Na pewno podzielę się z Wami co z tego wyjdzie:)

 

To może być wskazówka. Może warto po prostu usztywnić ten pier jakimiś odciągami nieelastycznymi do ścian budynku PONIŻEJ podłogi, tak aby do niej nie dotykał. Myślę tu o takim krzyżaku np. z rur stalowych 2 cale spawanych do pierścienia obejmującego pier ze śrubami rzymskimi do naprężenia całości.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trochę" nieciekawe miejsce... Świtała dookoła to pewnie jak w Las Vegas, jakies obrabiarki, tokarki, sprtzężarki w MPK...

jeżeli chodzi o miejscówkę to jak na miasta jest nie-najgorzej.

Tylko od MPK trochę nam światło wali po oczach ale to kierunek północno-wschodni.

inne zakłady są w kierunku pólnocno-zachodnim

 

w sumie strona wschód-południe

południe

i południe-zachód - nie jest źle - oczywiście jak na warunki miejskie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaderowskie obserwatorium w Namibii , na około 8 M ... dochodzą potężne 4 Rury do piera ...

 

https://www.google.it/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fastropolis.pl%2Fuploads%2Fpost-22491-0-60742900-1404808516.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fastropolis.pl%2Ftopic%2F45727-obserwatorium-na-podwyzszeniu%2F&docid=HpQNvwx0c2htNM&tbnid=fIJ5c6J2oPAGdM%3A&vet=1&w=494&h=634&client=firefox-b&bih=774&biw=1578&q=baader%20obserwatorium&ved=0ahUKEwid5qmM-6PSAhVLfhoKHaG7DLEQMwgoKAwwDA&iact=mrc&uact=8#h=634&imgrc=fIJ5c6J2oPAGdM:&vet=1&w=494

 

* rozmawiałem trochę o tej konstrukcji z nim *- niestety nie dostałem pozwolenia na budowę czegoś podobnego u mnie :icon_mad:. Ale sprawdza się wyśmienicie z teleskopem 3 metrowym .

Edytowane przez Naski
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co przekonało właściciela do tak wysokiego obserwatorium w Namibii ? Czyżby stada wygłodniałych żyraf obgryzających wyciągi okularowe ? :rofl:

Przecież dwu - trzymetrowa konstrukcja w zupełności zabezpieczałaby sprzęt przed zwierzętami.

 

ps. Czy to ta dwupasmówka w Radomiu generuje drgania od samochodów, czy parking od wschodu ?

 

W sumie to dziwne bo na oko :) jest około 130 metrów do pasa drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co przekonało właściciela do tak wysokiego obserwatorium w Namibii ? Czyżby stada wygłodniałych żyraf obgryzających wyciągi okularowe ? :rofl:

Przecież dwu - trzymetrowa konstrukcja w zupełności zabezpieczałaby sprzęt przed zwierzętami.

 

ps. Czy to ta dwupasmówka w Radomiu generuje drgania od samochodów, czy parking od wschodu ?

 

W sumie to dziwne bo na oko :) jest około 130 metrów do pasa drogowego.

Drgania generuje dwupasmowka.

 

Zajezdnia mpk poza swiatlem nie przeszkadza.

 

Wiesz ta dwupasmowka jest bardzo dziurawa i jak pr,ejedzie aytobus czy ciezarowka to wtedy czuc piwiedzmy, ze jakis tam wstrzas.

 

Ale maja reperowac niedlugo wiec bedzie plasko i bez drgan;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieli ograniczyć wpływ powietrza i zmian temperatury - tak mi się wydaje - no i na pewno w tamtych rejonach odgrodzić się od zwierzaków :D . "Durch die ca. 8 Meter hohe Kuppelmontage befinden sich die Teleskope schon über den bodennahen Luftschichten, was sich günstig auf die Seeingbedingungen auswirkt." http://www.baader-planetarium.de/zubehoer/okularseitiges_zubeh/kuppeln/rooisand.htm

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem szkic, propozycję w jakim kierunku mógłby mogłyby pójść prace naprawcze.

Oczywiście musi to zaakceptować architekt i konstruktor wykonujący obliczenia dla tego specyficznego elementu.

Ale macie już jakiś punkt odniesienia. :)

 

 

Dzieki wielkie Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.