Skocz do zawartości

M101 - podkrakowski Wiatrak


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Trudność tej galaktyki polega odpowiednim wyeksponowaniu peryferiów. Są dwie wersje i dwie rzeczy mi się tutaj podobają. Praca nad kolorem galaktyki dla wersji kolorowej. W wersji b/w ukazanie subtelności i te małe galaktyczki. Brawo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

Absolutnie wspaniałe. 

 

Pozwoliłem sobie zmniejszyć zieloną tintę w ciemniejszych partiach ramion galaktyki (subiektywnie). Wydaje mi się, że trochę tam za dużo go było.

test.jpg

To prawda, też miałem taką wersję na pulpicie i taka wersja też mi się podoba! Mimo wszystko chciałem uniknąć takiej pastelowej wersji, bardziej interesuje mnie co siedzi w  masywnych ramionach Galaktyki . Kolory, które prezentuję starałem się  poprawnie skalibrować (Color calibrations) w Pixie. Sprawdziłem również i wyrównałem dokładnie poziomy w PS.

Po takim procesie widać, że Galaktyka ma w swoim obszarze wiele odcieni i nie jest jednolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Przemo23 napisał:

Odbiór kolorów jest jak zawsze kwestią indywidualną. Dla Mnie pierwsza wersja jest najładniejsza.

Nie tylko, pamiętaj, że monitory wyświetlają kolory bardzo różnie. Większość popularnych ekranów nie jest w stanie wyświetlić delikatnych tint w szarościach (i może dobrze) ;) Z drugiej strony wczoraj pokazałem kilku osobom (nie-astrofotograficznym) te zdjęcia na moim ekranie i generalnie żadna z nich nie była w stanie zauważyć tej różnicy :) To oznacza, że już nie jestem normalny.

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jarzyna B. napisał:

Ja zawsze przed wysłaniem pokazuję jeszcze zdjęcie do ostatecznej weryfikacji mojej żonie i to mi popłaca :D

Wołam z pokoju - Eluś choć zobacz jakie zdjęcie mi wyszło no i jeszcze coś tam dłubię pod jej dyktando.

 

Ujawniłeś właśnie największy sekret astrofotografów. Żony.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Ujawniłeś właśnie największy sekret astrofotografów. Żony.

Ona odbiera te kolory na świeżo jak kwiaty a ja jestem zjechany wielogodzinną pracą z obiektem i dawno zatracam poczucie rzeczywistości. To się na prawdę opłaca :D

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.