Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item430360691_japonsk%20...%20dobry.html

 

 

chyba wart swej ceny :D ??

 

cyt"

Ten człowiek widać nie zdaje sobie z wartości tego cacka :)

- Montaż eq1

- Światłosiła 13,4

-Z pewnością rewelacyjne okulary Huygensa i Ramsdena

Wykonanie samego telpa dość precyzyjne, wyciąg, tubus .. pamięta chyba lepsze czasy z przed ery Sky-watchera. Oraz ta kątówka "peryskopowa" czy ona ma zmienną geometrię? Bo taki kształt byłby dość problematyczny w obserwacjach.

Na uwagę zasługuje tu skrzynia, która jest solidnie wykonana i przedstawia tu pewną wartość.

Edytowane przez eeban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jaja to sie zaczną, jak ktoś to kupi za te pieniądze. Z jednej strony, wystawić mozna i starą skarpetke za 1 melon $ i jak znajdzie się chetny, to bedzie oznaczać, że była tego melona warta. To rynek dyktuje wartość sprzętu. Coś jest warte dokładnie tyle, ile ktoś gotów jest za to dać. Sprzedający nie zrobił tu nic godnego potepienia. Opis jest względnie sensowny, wygląda na zgodny z prawdą, a cena? Cena jak cena. Rynek zweryfikuje (w góre lub w dół).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, co z tego jak ktoś kupi? Martwisz się tym? Bo ja nie. Każdy z nas nieraz przepłaca, nie znając się na rzeczy. I to tylko kupującego wina.

 

Do pewnego stopnia jesdnak jest to martwiące. To może być zakup wykonany przez niekumatego rodzica dla dziecka zainteresowanego astronomią. To co zobaczy z tego teleskopu moze zamienić zainteresowaniae astro mołodojca w zainteresowanie ufo...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.allegro.pl/item434734340_telesk...kurierraty.html

700zł za Syntę 8" z Crayfordem? "Łał"!

 

A wracając do tematu:

http://www.allegro.pl/item435783497_f70076...zny_import.html

 

"Teleskop wyposażony jest również w bardzo stabilny i solidnie wykonany statyw z regulacją wysokości.

Ważną cechą jest również paralaktyczny montaż przyrządu. Umożliwia on ruch w 4 osiach (poziomo, pionowo, oraz deklinacje i rektascensje)."

 

Czy wy tam widzicie paralaktyka? Ja tam widzę lichego Azymutala :ha: :ha:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej też jest niezgorszy tekst

 

"Teleskop ma szerokie pole widzenia i doskonale nadaje się do obserwacji planet. Statyw ma mocowanie standardowe na śrubę. Maxymalny udźwig 10 kg, wys. 120cm. Można zamocować teleskop, jak również wykorzystać w innym celu do lunety obserwacyjnej"

 

Wyobrażacie sobie 10kg na tym g...nie?

Nie wytrzymałem i napisałem do sprzedawcy tego " niesamowitego teleskopu" e-mail'a takiej treści

 

"Treść wiadomości:

Szanowny Panie.

Przypadkowo trafiłem na Pana aukcję i po przeczytaniu opisu sprzedawanego przez Pana szajsu o mało się nie przewróciłem.

Ilość idiotyzmów zawartych w opisie zapiera dech w piersiach.

Nie mogłem się powstrzymać od komentarza.

Nie ma Pan zielonego pojęcia o tym co sprzedaje.

Pomijam w powyższym przydatność do czegokolwiek tego czegoś co Pan sprzedaje, bo jest ona żadna.

Piszę to między innymi dlatego ,że interesuję się astronomią i zastanawiam się ilu ludzi zraził Pan skutecznie i bezpowrotnie do tego pięknego hobby nabijając ich w butelkę (to znaczy w ten wspaniały teleskop) .

Pozdrawiam i wzywam do przyzwoitości. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi link dodany przez Kuba J. popatrzcie na drugie zdjęcie po prawej stronie (tam gdzie wyciąg wyeksponowali), czy tam szukacz nie jest na odwrót zamontowany?

 

He, drogi kolego, ponieważ to jest "profesjonalny" teleskop to szukacz musi dobrze spełniać swoją rolę. Nie zaprzeczysz przecież, że patrząc w ten sposób uzyskuje się znacznie większe pole widzenia B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten sposób zamontowanym szukaczem można obserwować mrówki, biedronki, żuczki tudzież inne drobne owady pełzające

tym sposobem mamy 2 w 1. Oprócz obserwacji astronomicznych także podglądanie przyrody znajdującej się pod naszymi stopami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

(...)

A wracając do tematu:

http://www.allegro.pl/item435783497_f70076...zny_import.html

 

"Teleskop wyposażony jest również w bardzo stabilny i solidnie wykonany statyw z regulacją wysokości.

Ważną cechą jest również paralaktyczny montaż przyrządu. Umożliwia on ruch w 4 osiach (poziomo, pionowo, oraz deklinacje i rektascensje)."

 

Czy wy tam widzicie paralaktyka? Ja tam widzę lichego Azymutala :ha: :ha:

bo to jest wersja azymutalno-paralaktyczna, przeznaczona do używania na biegunach ziemskich... :Boink:

a na naszych szerokościach geograficznych wystarczy tak skrócić jedną nogę statywu, aby zmniejszyć nachylenie osi azymutalnej o 38 stopni, a wtedy montaż szybko przekształci się w "wersję" równikową... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha:

 

A najbardziej smuci mnie fakt ( a także dziwi i śmieszy), że ten teleskop jest w ofercie sklepu z... ASG! No ludzie! Albo rybki albo akwarium!

 

Po co mieć w sprzedaży coś, co kompletnie mija się z "misją" salonu/sklepu... To tak, jakby Delta Optical zaczęła sprzedawać znicze i świeczki...

 

Pozdrawiam.

 

PS. Taak Hermesie, święta racja :szczerbaty:

PS2. Zauważyłem ten szukacz, i się zdziwiłem lekko :o . No ale Radek już to skomentował odpowiednio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.