Skocz do zawartości

NGC 7009 - Mgławica Saturna


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Grubo i Mega no i petarda :exclamation:

Ty do Takich obiektów jesteś stworzony!

 

Coś w tym jest. Trzeba mieć niezłą wytrzymałość psychiczną, żeby przebierać 9000 klatek po to, żeby wybrać 5000, a coś czuję, że Łukasz robi to ręcznie :D Mega szacunek.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

Coś w tym jest. Trzeba mieć niezłą wytrzymałość psychiczną, żeby przebierać 9000 klatek po to, żeby wybrać 5000, a coś czuję, że Łukasz robi to ręcznie :D Mega szacunek.

Ręcznie :) Niestety. 

Stackowałem też automatycznie ale algorytmy nie radzą sobie z wyborem najlepszych klatek. A przy ręcznym przebraniu jakość finalnego obrazka jest tak 20-30% lepsza (detal) więc gra jest warta świeczki.

 

18 godzin temu, Hans napisał:

więcej!

Mam jeszcze jeden obiekt z tej nocy - był znacznie wyżej więc jakościowo powinno być nawet lepiej :)

Krótkie czasy naświetlania (ze względu na ogromną jasność powierzchniową planetarek ) pozwalają na złapanie pełnego LRGB dla nawet dwóch obiektów w ciągu jednej nocy.

 

BTW - zrobiłem lekką poprawkę - głównie wywaliłem te artefakty od odszumiania na brzegach mgławicy + poprawiłem gwiazdy (całe trzy sztuki :P)

 

814730311_SaturnNebula225v8.jpg.20f45d51403d0915206fa27c1b6a5839.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to rzeczywiście miłe że doceniono pracę która nie jest tak atrakcyjna wizualnie jak inne piękne i kolorowe zdjęcia DS :) Szczerze, to akurat w tym wypadku się nie spodziewałem.

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lukasz83 napisał:

Dziękuję, to rzeczywiście miłe że doceniono pracę która nie jest tak atrakcyjna wizualnie jak inne piękne i kolorowe zdjęcia DS :) Szczerze, to akurat w tym wypadku się nie spodziewałem.

 

Nie bądź taki skromny :-) Akurat Astrobin docenia zdjęcia małych obiektów w dużej skali a to akurat Twoja zasługa, że wypracowałeś dość niekonwencjonalną metodę uwieczniania takich obiektów. Rzadko kiedy można  oglądać tak ładnie pokazana drobinkę. APOD też powinien pokłonić się nad takimi autorami jak Ty a nie promować w kółko do obrzydzenia Peacha, Gendlera, Pugha i swoje kolesiostwo.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.