Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, PiotrTheUniverse napisał:

Na jasne obiekty może być, południe też dobre w miarę. Ode mnie z centrum to nie będzie już szybki wypad, ale czasem bywam w okolicy, więc wezmę wtedy teleskop i  jak coś dam znać. A Ty, Eberline, czym obserwujesz?

Obserwuje Makiem 102 z racji tego, że muszę się zmieścić na balkonie. Bardziej mnie ciągnie do astrofoto a we dwóch to zawsze raźniej ;) Będę w sobotę w tej okolicy to zrobię zdjęcia i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Astrobonq napisał:

Patrząc na mapę na DSy nasza miejscówka k. Tarczyna lepsza, mniej miast w okolicy.

Zaświetlenie 3 razy mniejsze i też bliżej dla nas. Chociaż ostatnio aż 3 samochody przejeżdżały przez te pola, już myślałem, że nadciąga mini-zlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Eberline napisał:

Obserwuje Makiem 102 z racji tego, że muszę się zmieścić na balkonie. Bardziej mnie ciągnie do astrofoto a we dwóch to zawsze raźniej ;) Będę w sobotę w tej okolicy to zrobię zdjęcia i wrzucę.

najlepiej takie z gwiazdami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zobaczę ale może w weekend jak tylko pozwoli pogoda to wybiorę się na jakąś miejscówkę max 50km od mojego miejsca zamieszkania :D Choć podmiejskie rejony Grodziska nie są zbytnio ciemne węc prędzej bym przetestował Mostówkę pod Wyszkowem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, blendzior napisał:

Ja jeszcze zobaczę ale może w weekend jak tylko pozwoli pogoda to wybiorę się na jakąś miejscówkę max 50km od mojego miejsca zamieszkania :D Choć podmiejskie rejony Grodziska nie są zbytnio ciemne węc prędzej bym przetestował Mostówkę pod Wyszkowem :)

Pod Tarczynem masz dużo bliżej i jeśli chodzi o łuny to jest lepiej, niż w Mostówce. Obczaj tę mapę zaświetlenia nieba:

https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=9&lat=6808494&lon=2336988&layers=B0FFFFTFFFF

 

O ile się nie mylę, to byliśmy tutaj 51°58'18.1"N 20°42'18.2"E

 

Edit: wróć, pomyliłem cię z kolegą Eberline ;p Jak jesteś z Wawy, to najbliżej pod ciemne niebo jest prosto na wschód :) 

Edytowane przez Astrobonq
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojtasso napisał:

Cześć. W sobotę zapowiada sie dobra pogoda. Ma ktos ochotę pokazać zamiejscowemu laikowi trochę nieba i miejscowke? Np Tarczyn. Jesli sie pogoda nie pogorszy. Sprawdziłbym w koncu co moja synta pokazuje :)

Kurcze, nie widzę w sobotę pogody, ale jak tak, to chętnie, może nawet gdzieś dalej. Za to zaraz chyba tam podjadę do Tarczyna - dosłownie na godzinę. Były dziś z miejskiego parku binarki oraz ISS, teraz "nowe" galaktyki i planetarka czekają na większą tubę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtasso napisał:

A gdzie sprawdzasz pogode ? Ja na clearoutside. 

Prognoza Icm - wykresy i mapa. Na wykresie np dobrze pokazują, gdzie jest mgła. Wczoraj patrzyłem 0.00 - 2.00 czysto, w Wawie po powrocie zachmurzenie:original:

 

Z Clear Outside teraz wynika, że przejaśni się od niedzieli wieczorem*

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomchm napisał:

Kilkadziesiąt minut temu zakończyłem obserwacje Słońca. Prowadziłem je przez ok. 30 minut. Brak jakiejkolwiek plamy :( 

Jak nie chcesz tracić czasu to zaglądaj tu:

https://sohowww.nascom.nasa.gov

https://sohowww.nascom.nasa.gov/sunspots/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/28/2019 at 10:24 PM, PiotrTheUniverse said:

Kurcze, nie widzę w sobotę pogody, ale jak tak, to chętnie, może nawet gdzieś dalej. Za to zaraz chyba tam podjadę do Tarczyna - dosłownie na godzinę. Były dziś z miejskiego parku binarki oraz ISS, teraz "nowe" galaktyki i planetarka czekają na większą tubę:)

To co chetny ? Od 20 ma byc czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wojtasso napisał:

To co chetny ? Od 20 ma byc czysto

Czysto to chyba za wiele powiedziane, na mały refraktor i układy gwiazd powinno wystarczyć, a do tego mam miejscówki w promieniu 15-20km:original:. Nawet Pola Mokotowskie, gdyby nie sobota były by ok. Możemy wybrać się na 20min jazde w okolicach zmroku, gdzie sie spotykamy? Parę wprowadzających ds, ów można machnąć zarazem. 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.