Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cześć 

Dawno mnie tu nie było, proponuję więc wyskoczyć na obserwacje gdy Księżyc będzie w 2 kwadrze żeby załapać się jeszcze na zimowe niebo. Miejsce okolice Stoczka Łukowskiego lub Długosiodło. 

Tayson wspominał też kiedyś o miejscowości Kiełpieniec. 

Edytowane przez Nord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nord napisał:

proponuję więc wyskoczyć na obserwacje gdy Księżyc będzie w 2 kwadrze żeby załapać się jeszcze na zimowe niebo

 

Czyli połowa marca ? 

 

Kurczę, jak bym miał auto to bardzo bym chciał. Kompletnie umarła u mnie obserwacja więc przydał by się wypad. Jak coś będzie w okolicach Stoczka Łukowskiego czy Wilgi to dajcie znać. Nie wiem czy dam radę zabrać 14" bo to zależy od auta ale coś tam na pewno zabiorę.

 

Tylko ta pogoda ...

 

PS. Raz byłem w Budkach obok Krzywdy i niebo tam bardzo fajne było ale i pogoda trafiła się bardzo dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jutro zapowiada się ruletka, ale może coś się uda? Jadę łapać fotony (koło 18 ruszam z Mokotowa), jeszcze nie wiem gdzie. Myślałem o Wyszogrodzie bo ostatnio tam znalazłem fajną miejscówkę, ale trochę się nie chce przebijać przez całą Warszawę. Zamierzam łapać M81 z towarzystwem

więc dobrze by było coś z widokiem na północ, może ktoś coś ma do zaproponowania? Mogę zabrać kogoś niemobilnego z rozsądną ilością sprzętu jak coś 

88263172-587E-4F38-91A0-CB262BBA1BAD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
7 minut temu, marek lukasinski napisał:

Szykuje się jakiś wyjazd na obserwacje ?

W najbliższym czasie raczej nie - spójrz na pogodę... Poza tym od przyszłego tygodnia Łysy zmierza ku pełni, więc coraz bardziej będzie zaświetlał Niebo, więc będzie coraz gorzej z obserwacją DS-ów. Przy takim zaświetleniu to do obserwacji zostają jedynie planety i rozdzielanie gwiazd podwójnych/wielokrotnych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Ktoś planuje wypad w nocy z 10 na 11 lipca? Proponuję parking/polana w miejscowości Roztoka w cenrtum Kampinosu. Jeszcze nie byłem tam w nocy ale przejeżdzałem w ciągu dnia i wygląda nieźle. Wiem, że termin jest odległy, a pogoda niepewna ale ja niestety muszę planować z wyprzedzeniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.