Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
5 minut temu, Jacek_WAW napisał:

Dzień dobry, jestem tu nowy i kompletnie zielony w zakresie obserwacji i sprzętu. Może jest tu ktoś, kto zabrałby mnie ze sobą na nocną obserwację czy zdjęcia i wytłumaczył "jak i czym"? Mogę służyć transportem i termosem z herbatą :)

Ja Cię mogę zabrać na obserwacje wizualne, ale to najlepiej za jakieś dwa tygodnie, kiedy Księżyc będzie w nowiu. Pod warunkiem oczywiście, że będzie ładna pogoda. Jak chcesz wiedzieć więcej, to pisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja próbowałem na jakiejś grupie FB się zorganizować ale nic z tego nie wyszło, nawet na jakiejś mapie miejscówek się oznaczyłem, też nic.

Ale tutaj widzę że jest szansa, 3 godziny temu się odezwałeś czyli gorący temat.

 

Również szukam kogoś kto mógłby ustawić się na wspólne paczenie w niebo.

Edytowane przez Milek666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Milek666 said:

Ja próbowałem na jakiejś grupie FB się zorganizować ale nic z tego nie wyszło, nawet na jakiejś mapie miejscówek się oznaczyłem, też nic.

Ale tutaj widzę że jest szansa, 3 godziny temu się odezwałeś czyli gorący temat.

 

Również szukam kogoś kto mógłby ustawić się na wspólne paczenie w niebo.

Już parę razy było wspomniane o grupie na FB jako wygodniejszej formie do organizowania ustawek ale nigdzie nie mogę znaleźć linka. Szukanie na FB też nic nie daje. Nie wiem czy to jest jakaś oficjalna grupa związana z tym wątkiem ale przydałoby się jakieś info i domknięcie tego tematu, bo jak widać co jakiś czas ktoś tu wpada, dopytuje i cisza. Wygląda jakby forum umarło, a jednak parę osób po cichu przeniosło się gdzie indziej.

 

BTW proponował bym grupę np na Telegramie zamiast FB.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Astrobonq napisał:

grupa na FB już praktycznie zdechła, było kilka wypadów ale to w zeszłym roku

A jak się nazywała ta grupa na FB?

 

W tą sobotę mam niby pracować, ale wielce prawdopodobne że wieczór będę miał wolny. Może ktoś chciałby się ustawić, w moich okolicach czy Za Markami jest sporo łąk, itp. wygodny dojazd przy S8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja dzisiaj planuję wybrać się do miejscowości Gugny na Podlasiu. Zdaję sobie sprawę z tego, że to daleko od Warszawy (175 km), ale niebo tam jest kapitalne.

Byłem tam już parę razy, więc mam doświadczenie. Ktoś chce dołączyć? Ew. mogę kogoś zabrać...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Można by jakiś wspólny wypad ogarnąć. Widzę tu jeden główny problem - brak wiarygodnej prognozy, a przynajmniej ja obecnie takiej nie mam. ICM, Windy, Ventusky, wszystkie wymienione od dłuższego czasu to totalna loteria. Pozostaje chyba tylko sprawdzać bieżący widok na iRadar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Astrobonq napisał:

Można by jakiś wspólny wypad ogarnąć. Widzę tu jeden główny problem - brak wiarygodnej prognozy, a przynajmniej ja obecnie takiej nie mam. ICM, Windy, Ventusky, wszystkie wymienione od dłuższego czasu to totalna loteria. Pozostaje chyba tylko sprawdzać bieżący widok na iRadar.

Przeglądam kilka różnych serwisów pogodowych, ale i tak na koniec końców patrzę na zachmurzenie na sat24.com i sam sobie tworzę prognozę pogody na najbliższe kilka godzin w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.