Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

@Andrzej87 i @Przemotar dziękuję za towarzystwo! Nie zamarzliście tam? Do której wytrzymaliście?
Ja podjeżdżam pod blok, wysiadam z auta, patrzę w niebo, a tam jak na złość ani jednej chmurki! Więc posiedziałam jeszcze trochę na balkonie. ;)

Ale i tak fajnie że udało się zobaczyć parę rzeczy. :)

Edytowane przez Anika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anika napisał:

@Andrzej87 i @Przemotar dziękuję za towarzystwo! Nie zamarzliście tam? Do której wytrzymaliście?
Ja podjeżdżam pod blok, wysiadam z auta, patrzę w niebo, a tam jak na złość ani jednej chmurki! Więc posiedziałam jeszcze trochę na balkonie. ;)

Ale i tak fajnie że udało się zobaczyć parę rzeczy. :)

Dzięki również! 20 minut po północy się rozjechaliśmy ;) Chyba od 22 niebo zrobiło się idealne. U mnie mróz obniżył morale i praktycznie już nie patrzyłem przez teleskop, więc plan obserwacyjny wykonałem może w 10%. Na szczęście na Mgławicę Oriona napatrzyłem się od razu po przyjeździe, zanim zacząłem odczuwać skutki mrozu. Ale i tak było bardzo fajnie :) Jak już spakowałem teleskop do auta to porobiłem zdjęcia Oriona telefonem :D

IMG_20210111_233939.thumb.jpg.39c94de951d6ca56daf29829205d944e.jpg

Edytowane przez Przemotar
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Przemotar napisał:

Dzięki również! 20 minut po północy się rozjechaliśmy ;) 

 

Wow! Jesteście hardcorowcami ;) 

 

A pogoda jaka jest każdy widzi, więc się zmotywowałam i powiesiłam sobie mapę nieba na ścianie; może jak codziennie będę się na nią gapić, to w końcu mi się utrwali co gdzie jest :)))


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy doświadczenie z obserwacji przy minusowej temperaturze oraz prognozowana temperatura mówią stanowcze NIE, ale brak chmur mówi TAK :) Miałem już odpuścić obserwacje w zimę, gdyż marznę bardzo szybko i psuje mi to przyjemność z obserwacji, lecz z drugiej strony przez ostatnie 4 miesiące był taki brak warunków, że człowiek czuje ciągle niedosyt :D Pewnie pojadę, ale tym razem w kierunku północno wschodnim. A pogoda widzę, że i w sobotę zapowiada się bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Przemotar said:

Kiedy doświadczenie z obserwacji przy minusowej temperaturze oraz prognozowana temperatura mówią stanowcze NIE, ale brak chmur mówi TAK :) Miałem już odpuścić obserwacje w zimę, gdyż marznę bardzo szybko i psuje mi to przyjemność z obserwacji, lecz z drugiej strony przez ostatnie 4 miesiące był taki brak warunków, że człowiek czuje ciągle niedosyt :D Pewnie pojadę, ale tym razem w kierunku północno wschodnim. A pogoda widzę, że i w sobotę zapowiada się bardzo dobra.

Jakbym czytal swoje mysli :-) Masz tam jakas dobra miejscowke? Moze bym do Ciebie dolaczyl, jesli by to nie bylo zbyt daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Przemotar napisał:

Kiedy doświadczenie z obserwacji przy minusowej temperaturze oraz prognozowana temperatura mówią stanowcze NIE, ale brak chmur mówi TAK :) Miałem już odpuścić obserwacje w zimę, gdyż marznę bardzo szybko i psuje mi to przyjemność z obserwacji, lecz z drugiej strony przez ostatnie 4 miesiące był taki brak warunków, że człowiek czuje ciągle niedosyt :D Pewnie pojadę, ale tym razem w kierunku północno wschodnim. A pogoda widzę, że i w sobotę zapowiada się bardzo dobra.

Jakbyś był tam gdzie byliście ostatnio to bym podjechał. Ewentualnie pojadę tam sam jaknikogochetnego nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karolbe napisał:

Jakbym czytal swoje mysli :-) Masz tam jakas dobra miejscowke? Moze bym do Ciebie dolaczyl, jesli by to nie bylo zbyt daleko.

Sprawdzoną mam jedną w okolicy Rząśnika, ~1h drogi z Białołęki. Druga miejscówka, nowa, na której jeszcze nie byłem ~1h 15min z Białołęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Przemotar said:

Sprawdzoną mam jedną w okolicy Rząśnika, ~1h drogi z Białołęki. Druga miejscówka, nowa, na której jeszcze nie byłem ~1h 15min z Białołęki.

Za daleko, szczegolnie, ze przy -15C moze trzeba bedzie sie zwinac wczesniej, wiec jak dla mnie ponad 2.5h godziny jazdy, zeby moze 3-4h robic zdjecia to przy takim mrozie za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, karolbe napisał:

Za daleko, szczegolnie, ze przy -15C moze trzeba bedzie sie zwinac wczesniej, wiec jak dla mnie ponad 2.5h godziny jazdy, zeby moze 3-4h robic zdjecia to przy takim mrozie za duzo.

Zaprosiłbym do siebie na podwórko przy domu w okolicy Nowego Miasta na północ od Wawy, ale szczerze, to ma obawy, czy przy -19,  jakie zapowiadają w nocy ktokolwiek z was wytrzyma więcej niż 1h, oczywiście ciepła herbatka i miejsce do ogrzania się by się znalazło. Dodatkowo, to mam obawy, czy mój HEQ5 wytrzyma, bo wiele słyszałem o problemach ze smarami w takich temperaturach.

O sobie się nie martwię, bo focę, siedząc w domu, ale sprzętu w takiej temperaturze nie testowałem jeszcze.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar w czasie astrosesji zdjęciowej siedzieć w samochodzie z odpalonym silnikiem i włączonym ogrzewaniem. Najwyżej zużyję z 10L paliwa w ciągu nocy.

Mój montaż (SWSA) ma smary wymienione na lotnicze (zachowujące swoje właściwości w skrajnych temperaturach), więc pod tym względem mrozu nie boję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam propozycje dla osób z okolic Wawy Pd-wsch. Mamy całkiem fajną miejscówkę w okolicach Osiecka, a to z kolei kawałek na wschód od Góry Kalwarii. Czasami się zdarza, iż razem Piotrem @Grzędziel, Pawłem @bas.sic oraz Karolem W jedziemy na tę w sumie sprawdzoną miejscówkę.

Mam propozycję stworzenia grupy na messengerze, aby w przypadku pogody skrzyknąć się szybko na wspólny wyjazd. Taka wiadomość o wyjeździe trafi bezpośrednio do zainteresowanych. Bedzie łatwiej i szybciej. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to proszę o PW. 

 

Pozdrawiam

Paweł 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.