Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zastanawiam się czy znalazłaby się chętna osoba, aby około Nowego Roku wybrać się na obserwacje? Osobiście nie świętuje, nie imprezuje. A przy ładnym niebie byłoby to naprawdę piękne rozpoczęcie nowego roku. 

Edytowane przez Kaja Kornacka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

czy ktoś w najbliższym czasie planuje wybrać się na obserwacje pod Warszawą? Oczywiście jak dopisze pogoda :) 

 

Razem z Anna W-ka planujemy wypad, ale że teleskop nówka sztuka nieśmigana, to nie ukrywam, że przydałoby się nie tylko towarzystwo ale i ktoś z doświadczeniem.  
 

 

Temat Sylwestrowych obserwacji z postu wyżej również aktualny ;)

Edytowane przez Kaja Kornacka
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kaja Kornacka napisał:

@Pavlito marna pogoda się zapowiada ;(

Niestety. Ale zakladam że po maksimum koniunkcji też będzie warto obserwować. Może przez najbliższe 2 tygodnie będzie okienko. Trzymajmy rękę na pulsie i wybierzmy najlepszą lokalizację na południowozachodni hotyzont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę na bieżąco pogodę lecz, wygląda to tragicznie. Na chwilę obecną na 21.12 na godzinę 16:00 ventusky.com pokazuje najbliższą "dziurę" w chmurach dopiero za Kaliszem i Koninem, więc 2.5h drogi od Warszawy. Niemniej, jestem gotowy na dłuższą podróż w celu obserwacji tego zjawiska ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pogoda na Mazowszu delikatnie mówiąc ostatnio nie rozpieszcza, ale zgodnie z kilkoma różnymi prognozami możemy liczyć na okienko pogodowe w noc z poniedziałku na wtorek. Będzie zimno, ale może znajdą się jacyś chętni na wypad gdzieś na południowym zachodzie od Warszawy?

 

image.png

Edytowane przez Andrzej87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej87 Ja planuję się wybrać gdzieś na południowy zachód od Warszawy. Jedyna miejscówka, na której do tej pory kilka razy byłem to Lisowola, ale w miejscu z którego obserwowałem w kierunku północnym i wschodnim blisko były drzewa więc miejsce średnie jeśli chodzi o widoczność nad horyzontem. Będę jeszcze szukał na mapach jakiegoś miejsca z lepszą widocznością. Jeśli chcesz się zgadać to pisz na pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w okolicy drzew (o ile się dobrze ustawić) można się schować przez zimowym wiatrem, który przy tej temperaturze skutecznie zabija chęć uprawiania naszego hobby. Wystarczy tylko sprawdzić z której strony ma wiać. Ja bym chętnie gdzieś pojechał ale jestem chory :firefire:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy porownawcze w aplikacji Windy nie sa jakies super, ale biorac pod uwage, ze od ponad miesiaca w zasadzie nie bylo warunkow w ogole, to to co bedzie moze byc jedyna szansa na najblizsze tygodnie. Ja bym najchetniej pojechal w kierunku poludniowo-wschodnim (jestem z Wawra).

 

Edytowane przez karolbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.