Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, astrokarol napisał:

@Astrobonq ja mogę jutro. Lolaka staram się przekonać. Jeszcze być może był by @m_jq2ak i zapytam jeszcze jednej osoby czy chce. 

 

Tylko gdzie spotkanie ? 

 

PS. Też bym z chęcią wrzucił w achromat okular 100° z filtrem UHC (jak coś to mam i OIII) i popatrzył na Veila.

Tak przeglądam sobie ten wątek i patrzę z niedowierzaniem ilu astroamatorów chce się spotykać na obserwacje w niedalekiej okolicy moich rodzinnych stron. Teraz mieszkam w Otwocku, ale raz na jakieś dwa tygodnie jeżdżę do rodziców do miejscowości odległej niespełna 10 km na zachód od wskazanych przez Was miejscówek. Może w któryś weekend do Was dołączę, w ten akurat jadę w Bieszczady :-). Życzę wszystkim pogodnego nieba.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucam :D

Młynki k Woli Wodyńskiej

52.042904, 22.049749

 

Chociaż tu blisko do zabudowań, ktoś może się zainteresować..

 

A gdzieś tu?

52.011430, 22.038893

 

Trochę dalej niż zakładałem, ale co mi tam. Ewentualnie może Wy coś macie w tamtej okolicy?

 

Edytowane przez Astrobonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem spoko, te dróżki po lewej stronie od miejscowości Młynki są już drogami polnymi więc super. Obojętnie gdzie aby się schować od Warszawskiej łuny.

Co do zainteresowań.... ja się rozkładam 400 m za domem we wsi i nikt się nie interesuje, że ktoś tam łazi z latarką itp :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51.983958, 22.055574

 

Proponuję tu, polna droga, las odcina Stoczek Łukowski i Warszawę. Wszystkie miejscówki w obrębie 5 km więc bez różnicy w sumie, aby znaleźć kawałek lasu żeby się odgrodzić.

Edytowane przez lolak89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Astrobonq napisał:

Rzucam :D

Młynki k Woli Wodyńskiej

52.042904, 22.049749

 

Chociaż tu blisko do zabudowań, ktoś może się zainteresować..

 

A gdzieś tu?

52.011430, 22.038893

 

Trochę dalej niż zakładałem, ale co mi tam. Ewentualnie może Wy coś macie w tamtej okolicy?

 

Może być druga lokalizacja, ja się dostosuje, jeśli tam Ci pasuje.

Chciałem jednak coś zasugerować. Patrze na odległość z centrum Warszawy to Aleksandrów, Wnętrze (51.896445, 22.057734) są w podobnej odległości (2 km różnicy) co Rosa a moim zdaniem południe będzie lepsze. Na większym odcinku nie ma miasta, dopiero Stężyca na południowym zachodzie i daleko daleko Lublin. 

https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=8&lat=6747037&lon=2508185&layers=B0FFFFTFFFF

 

Np.

51.896445, 22.057734

51.895288, 22.077245

51.898966, 22.068718

 

Był bym za opcją 2. Dobry dojazd, trochę lasów ale nie za blisko. 

 

Ale jak wolisz jechać do Rosy to niech będzie. 

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za wcześnie nie ma co ? 14" powinna wejść do auta bez rozkładania dobsona to jej przygotowanie do obserwacji potrwa 2 min. 

Noc astronomiczna jest około 21 to może 20.15-20.30 ? Może być 20. 

 

To które miejsce ? Może Ty Astrobonq powiedz, masz dalej, Nam łatwiej będzie się dostać tam niż Tobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolak89 napisał:

51.983958, 22.055574

 

Proponuję tu, polna droga, las odcina Stoczek Łukowski i Warszawę. Wszystkie miejscówki w obrębie 5 km więc bez różnicy w sumie, aby znaleźć kawałek lasu żeby się odgrodzić.

Dawajcie tutaj, nie ma co kombinować :)

Ja mogę być 19:15-19:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to mam dzisiaj niebo! Warszawa Wesoła, prawdziwe królestwo Mazowsza :headbang:. M76 wyzerkana przez Meade 80/400. Układy podwójne, kulki, planety i galaktyki, a najwięcej oczywiście gromad otwartych. Pogoda dopisała, czekam więc na wieści, jak udał się zlot i CO OGLĄDACIE pod czarnym sklepieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak.

Byłem ja, @Astrobonq, @Nord, @m_jq2ak i @Mateuszek631

 

Był, była:

Newton 20", 14", 10"

Refraktor 120/600

Lornetko SkyMaster 15x70, Delta (?) 10x50, Delta jakaś 8x42

Okulary spora ilość i filtry mgławicowe.

Były inne teleskopy ale nie wyciągane.

 

Było też super niebo.

 

Był Półksiężyc w 14" z OIII - nie wiem kto go znalazł ale dzięki. Super obiekt. Bez filtra nic a nic. 

Była mgławica w Plejadach z SW 120.

Była Ameryka z tego refraktora i były okolice Sadr z mgławicami.

Był Płomień w 14" i 20".

Był, choć nie na 100% Koń w 20" z filtrem h-beta.

M1 gotująca się w 20".

Były ramiona M33 w 14" i 20". Były jej obszary HII.

Była piękna M81 i 82 w 14" i 20" - 10" też chyba była ?

Były chichoty w każdym jak się nie mylę sprzęcie. 

M27 też była, choć ja się gdzieś zakręciłem i nie widziałem.

 

Więcej teraz nie pamiętam.

 

Było fajnie. Była fajna atmosfera. Byli fajni ludzie. Było fajnie niebo.

 

Dzięki za to byłe (szkoda, że już byłe) spotkanie, do następnego !

 

 

Edytowane przez astrokarol
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.