Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no to kolega ma problem, poniewaz aby pracowac w kierunku astrofizyka trzeba ukonczyc

studia na wydziale fizyki na kierunku astronomia. Z tego co pamiatam studia fizyczne na kierunku

nauczycielskim mialy zupelnie inny program niz studia na kierunku czysto fizycznym czy astronomicznym

napisz gdzie konczyles studia. Co do pracy jako astrofizyk to na UW dostaja sie ludzie z bardzo wysokimi

srednimi ocen ( bardzo dziwne kryterium naboru ktorego nie rozumiem, poniewaz znam wielu astronomow

z gorszymi ocenami, a sa swietnymi fachowcami i odwrotnie niestety) jesli ukonczysz studia astronomiczne

to jest szansa pracy w CAMK-u czy w CBK-u. tam Nie patrza tak na oceny, tylko jakim fachowcem jestes.

Radzilbym zapytac sie na uczelniach w jaki sposob mozesz uzupelnic zaleglosci. Mysle jednak, ze bedziesz musial zaczynac od nowa. Co do placy, to mozesz zapomniec o kokosach i to ze z powodu ciec budzetowych

moga tobie podziekowac za wpolprace, bo tak robia w stosunku do swiezo upieczonymi dokotorami.

Jest bardzo duza mozliwosc wyjazdu za granice i zycie na bardzo przyzwoitym poziomie. Moja znajoma

zarabiala ok 70 tys. $ rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki h-hi ostatnio przeszukuje studia uzupełniające niestety nie znalazłem. Masz racje musiał bym zaczynać od początku. Skończyłem US – niestety astrofizyki nie było tam za wiele szkoda :Cry: . Dobra rada dla młodych zapaleńców astro. Wcześnie myśleć jak się chce połączyć przyjemność i pracę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem początkujący i wydaje mi się że im więcej czytam tym mniej wiem :Boink:

Obawiam się że społeczność astro przynajmniej na razie nie będzie ze mnie mieć pożytku

Mam tysiące pytań które chciałbym zadać ale jak się tu nie zbłaźnić :blink:

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Cowbell- w okolicach Wodzisławia masz Mpp i Zbiga- masz kogo odwiedzić i pogadać. Warto :)

 

A forum to przecież też jest miejsce, gdzie zadaje się pytania i dostaje odpowiedzi. Witaj następnyzbardzodlamniedaleka :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Z własnego przykładu mogę poradzić:

 

--Dużo czytaj archwum - to skarbnica wiedzy astro

--No i pytaj, kto pyta nie błądzi :rolleyes:

 

A tak wogóle to witaj na forum :rolleyes:

 

 

Moralez

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Na początku muszę przyznać, że jestem 'zielony' w sprawach astronomicznych (choć co nieco już wiem ^_^ ). Mieszkam koło Lublina, a w samym Lublinie studiuję. W astronomię wciągnąłem się przez obserwacje ISS i flar Iridium co pozostaje na razie - z powodu braku teleskopu - głownym punktem moich działań (choć myślę już o zakupie takowego). Widzę, że na forum jest dużo osób z moich okolic więc myślę, że jest szansa na poszerzenie swojej wiedzy o astronomii i pomoc przy wyborze teleskopu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Bartek. Astronomią interesuje się od kilku miesięcy, niebo na prawdę jest piękne. Na razie dysponuje tylko lornetką 8x30 ale może to się w niedalekiej przyszłości zmieni. A wam moje Guru składam pokłony :notworthy: i mam nadzieje się od was wiele nauczyć. I niech noce będą takie piękne jak wczorajsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Bartek. Astronomią interesuje się od kilku miesięcy, niebo na prawdę jest piękne. Na razie dysponuje tylko lornetką 8x30 ale może to się w niedalekiej przyszłości zmieni. A wam moje Guru składam pokłony :notworthy: i mam nadzieje się od was wiele nauczyć. I niech noce będą takie piękne jak wczorajsza!

 

Cześć Dziku, a na gooru to uważaj ;)

 

Tu masz więcej.

http://www.jesion.pl/blog/?p=81

Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.