Skocz do zawartości

M94 by Moon, czyli odkurzenie poczciwego Atika


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

No ja bym powiedział, że kamera nadal sprawna :P Mógłbyś tylko nad centrum popracować, żeby trochę przygasić i wyostrzyć może.

6 godzin temu, Tayson napisał:

siup kamera na gielde :)

Moim zdaniem nie ma żadnego sensu sprzedawać obecnie tej kamery. Pójdzie za pół darmo, znacznie poniżej swojej wartości. Lepiej już żeby nabrała wartości kolekcjonerskiej, to może cena wzrośnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszW napisał:

Moim zdaniem nie ma żadnego sensu sprzedawać obecnie tej kamery. Pójdzie za pół darmo, znacznie poniżej swojej wartości. Lepiej już żeby nabrała wartości kolekcjonerskiej, to może cena wzrośnie :) 

To prawda.

A poza tym wiem, że bym za nią tęsknił. Już raz to przerabiałem - sprzedałem Atika 314L i bardzo mi jej potem brakowało. Tak bardzo, że znów ją kupiłem, potem znów sprzedałem , potem kupiłem Atika 383L  na otarcie łez :) .

I jeszcze jedno:  co to za astrofotograf bez CCD-ka :D

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Muszę powiedzieć, że w porównaniu do ASI składanie małej ilości i o połowę chudszych plików to sama przyjemność :) . Wszystko robi się błyskawicznie."

Lejesz miód na me serce Mateusz :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

"Muszę powiedzieć, że w porównaniu do ASI składanie małej ilości i o połowę chudszych plików to sama przyjemność :) . Wszystko robi się błyskawicznie."

Lejesz miód na me serce Mateusz :)

Eeeee, znaczy się , to ja napisałem . Mam na imię Piotr :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Duser napisał:

W ramach sprawdzenia , czy mój ATIK 383L jeszcze działa , zapuściłem krótką sesję M94 w Psach Gończych . Fotografowana przy silnym Księżycu kilka dni temu, klatki po 10 min .

 

A jak ładnie się ustawia ostrość i seeing jakiś lepszy od razu :P

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaPa napisał:

A jak ładnie się ustawia ostrość i seeing jakiś lepszy od razu :P

Święte słowa Marcin. Jako szczęśliwy posiadacz Atika i ASI jakoś ciągnie mnie bardziej do Atika i tym ostatnio focę, chociaż Twoje świetne fotki z ASI (i Dusera też) wprowadzają w mojej głowie mnóstwo zamieszania, czy dobrze robię.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Duser napisał:

Eeeee, znaczy się , to ja napisałem . Mam na imię Piotr :D

 

Jeszcze pamiętam :) Jakoś mi się post omsknął niżej :) 

Ja już sie wyleczyłem z CMOSa - będę używał wyłącznie przestarzałych, o znikomej wartości rynkowej kamer CCD - STL 11000. FLI ML 8300 i ATIKa 6  :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wessel napisał:

Najwyraźniej Paweł też żałuje że sprzedał

Dlaczego? :-) Mi się doskonale fotografuje CMOSem, a że na razie większość materiału zbieram z miasta to tym bardziej mi to odpowiada.

 

7 minut temu, MateuszW napisał:

Ale kiedyś miałeś CCD, to jest okoliczność łagodząca

Kiedyś tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wessel napisał:

Ja już sie wyleczyłem z CMOSa - będę używał wyłącznie przestarzałych, o znikomej wartości rynkowej kamer CCD - STL 11000. FLI ML 8300 i ATIKa 6  :)

Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale jak byś Maćku gdzieś znalazł jakiegoś STL-a 11000 albo FLI o znikomej wartości rynkowej to daj mi znać -kupuje w ciemno.

:)

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że za parę lat wszyscy tu skończymy z Back Illuminated Cmosami nowych generacji , które zmiażdżą stare antyki ( miażdżąc wcześniej nasze portfele) . I będziemy filmować niebo, nie fotografować :) .

100000 x 0,01 sek i każdy LBN klęknie :) .

A wrzuta na forum zdjęcia z subframami po 5 minut będzie wywoływać salwę śmiechu :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Duser napisał:

To prawda.

A poza tym wiem, że bym za nią tęsknił. Już raz to przerabiałem - sprzedałem Atika 314L i bardzo mi jej potem brakowało. Tak bardzo, że znów ją kupiłem, potem znów sprzedałem , potem kupiłem Atika 383L  na otarcie łez :) .

I jeszcze jedno:  co to za astrofotograf bez CCD-ka :D

jakby Cie znowu naszło sprzedać atika to daj znać, biorę w ciemno, kaf 8300 mi sie śni, spóźniłem się z decyzją na qhy9 z kołem filtrowym taysona

Edytowane przez intruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.