Skocz do zawartości

Uszkodzony przedmiot z allegro


Dasionek

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam zamówiłem obiektyw nikkor 70-300 af-s vr i po rozpakowaniu go i podłączeniu do aparatu obiektyw nie ostrzy uszkodzony Af-s raz łapie pięć razy nie chce. 
Sprzedający ma linie zajęta teraz spróbuje rano.

Klikając zwrot allegro jest: brak warunków zwrotu sprzedający nie udostępnił warunków zwrotu w ofercie

Co mogę zrobić, jeżeli sprzedający będzie się migał od zwrotu pieniędzy lub powie że on wysłał działający przedmiot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eternal84 napisał:

Jeśli kupiłeś używany od osoby prywatnej to prawo zwrotu raczej nie przysługuje. Można liczyć na gest dobrej woli sprzedającego lub też nie. 

To czyli jak sprzedający nie będzie miał gestu dobrej woli to straciłem 1000zl i nic z tym nie zrobię? 

Jest 14 dni na zwrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy towar sprzedawany w drodze cywilnej podlega rękojmi przez okres 2 lat. Jeśli w opisie przedmiotu nie było nic o wadzie przedmiotu to jak najbardziej podlega zwrot kasy. Nawet jak właściciel nie wiedział że jest zepsuty. Należy jedynie wykazać, że wada nie powstała z winy kupującego. Piszę tak z pamięci, bo ostatnio sporo było w sieci artykułów na temat sprzedaży samochodów i ujawnionych wad w ramach rękojmi. Ludzie wygrywają w sądach zwrot kasy plus odsetki albo za całość jeśli rzecz jest nie zdatna do używania albo za naprawę towaru.

Jeśli sprzedający będzie ignorował to pisac pisma. Nie wiem czy samo allegro nie ma też jakiś mechanizmów własnych chroniących kupujących. Trzeba poczytać albo może ktoś się wypowie. 

radze zachować treść ogłoszenia sprzedarzy bo jest kluczowa.

Edytowane przez Kunzite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega ma racje jak kupuje sie od firmy to z gory jest sie na wygranej pozycji natomiast jak od osoby prywatnej to mozna sprobowac go postraszyc policja ale tak naprawde on decyduje o tym jak sprawa sie zakonczy zawsze moze powiedziec ze wyslal sprawny a ty jezeli nie masz protokolu uszkodzenia z tego samego dnia nic nie mozesz zrobic nawet od firmy kurierskiej nie wyciagniesz pieniedzy. Zostaje tylko liczyc na dobry gest od sprzedajacego. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem będę się jutro z nim kontaktować ogólnie to obiektywu nawet nie miałem jak sprawdzić przy kurierze, ponieważ kurier dał paczkę dla sąsiadki jak nie odbierałem telefonu później zadzwoniłem to tylko mnie poinformował, że zostawił przedmiot u pani obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą rękojmią to nie do końca - można ją dowolnie rozszerzać, ograniczać lub nawet całkowicie wyłączyć (nie dotyczy sprzedaży konsumenckiej) - ale jeżeli sprzedający zataił wadę, to oczywiście w pełni za to odpowiada i takie wyłączenie jest nieskuteczne. Zakładam, że właśnie tutaj miała miejsce taka sytuacja - no, chyba że obiektyw był sprzedawany jako uszkodzony.

 

Przede wszystkim wszystko załatwiaj na piśmie, choćby przez maila, żeby potem "w razie W" mieć podkładkę, przez telefon gość może Ci obiecać złote góry, a potem się tego wyprze. Najlepiej rozpocznij ze sprzedającym dyskusję za pośrednictwem Allegro (Moje zakupy > Wsparcie pozakupowe > Dyskusje), niech się do czegoś przydadzą. Jest spora szansa, że realna groźba zawieszenia konta pomoże sprzedającemu szybko załatwić tę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Trochę ie na temat, ale polecam 

InterFoto.eu

Targowa 20A/2 piętro, 03-731 Warszawa

Tayson - dobrych źródeł się nie zdradza. Jak Cię spotkam rączki powyrywam :)

No a teraz sza - ani słowa więcej o tym bardzo dobrym sklepie. .. ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dasionek napisał:

Rozumiem będę się jutro z nim kontaktować ogólnie to obiektywu nawet nie miałem jak sprawdzić przy kurierze, ponieważ kurier dał paczkę dla sąsiadki jak nie odbierałem telefonu później zadzwoniłem to tylko mnie poinformował, że zostawił przedmiot u pani obok

W allegro masz możliwość oceny sprzedawcy. To zawsze jakaś karta przetargowa. 

Sam skończyłem marnie gdy w OLX zakupiłem lornetkę 10x50 i otrzymałem...  7x50. Tyle, że kosztowała 200 zł to jeszcze jakoś tak nie odczułem. Tam już kompletnie nie ma żadnych argumentów w takich sytuacjach. 

Edytowane przez Eternal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eternal84 napisał:

W allegro masz możliwość oceny sprzedawcy. To zawsze jakaś karta przetargowa. 

w allegro kiedyś miałeś możliwość oceny sprzedawcy.

teraz po roku ocena automatycznie znika więc jeżeli nie jesteś sklepem, dla którego dobre oceny są konieczne do bieżącego funkcjonowania to nie ma znaczenia jaką ocenę wystawisz. i jako kupujący nie odróżnisz już konta starego dobrego allegrowicza od konta starego dobrego oszusta.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

nie zmieniałeś może softu w body ? miałem podobną akcję po wgraniu najnowszego oprogramowania do D7100, teoretycznie Nikkor i Tamron powinny działać, ale z kitowym 55-200 Nikkorem miałem właśnie takie czary mary, raz działał autofokus trzy razy niekoniecznie, po powrocie do starszego softu wszystko wróciło do normy, co ciekawe z Tamronem nie miałem problemu.

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, esiulek napisał:

witam.

nie zmieniałeś może softu w body ? miałem podobną akcję po wgraniu najnowszego oprogramowania do D7100, teoretycznie Nikkor i Tamron powinny działać, ale z kitowym 55-200 Nikkorem miałem właśnie takie czary mary, raz działał autofokus trzy razy niekoniecznie, po powrocie do starszego softu wszystko wróciło do normy, co ciekawe z Tamronem nie miałem problemu.

pozdrawiam. 

Nie no soft oryginałek. 

Udało się nawiązać kontakt z Panem powiedział żebym dokładnie sprawdził przełączniki mówię że ja umiem ustawić  obiektyw. 

Powiedział że w razie w nie będzie problemu ze zwrotem towaru 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szuu napisał:

w allegro kiedyś miałeś możliwość oceny sprzedawcy.

teraz po roku ocena automatycznie znika więc jeżeli nie jesteś sklepem, dla którego dobre oceny są konieczne do bieżącego funkcjonowania to nie ma znaczenia jaką ocenę wystawisz. i jako kupujący nie odróżnisz już konta starego dobrego allegrowicza od konta starego dobrego oszusta.

Faktycznie, masz rację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.