Skocz do zawartości

TeamViewer / AnyDesk


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2020 o 22:28, Pav1007 napisał:

AD działa na hotspocie z komórki, na lanie bez netu i w necie, do tego mocno trzyma połączenie (w przeciwieństwie do TV, które to rozłącza się często). Jak ma się sieć bez netu to trzeba wpisać w LG rogu programu adres IP kompa docelowego i łączy się bez problemu.

 

No właśnie u mnie Anydesk co chwilę zrywa połączenie i nie mam na to pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 5.12.2019 o 09:41, AdamK napisał(a):

1. Na temat TV nie chcę się wypowiadać, bo jak jeden z wielu indywidualnych (nie komercyjnych) użytkowników zostałem bezpodstawnie "oskarżony" o komercyjne używanie programu i odcięty od możliwości jego dalszego użytkowania. Nie ma praktycznie możliwości odwołania i jakiegokolwiek kontaktu z kimś z tamtąd żeby wyjaśnić sprawę...

Odgrzebuję temat, bo nie znalazłem nowszego, a problem przewija się co jakiś czas. Mi już drugi raz udało się pomyślnie odblokować konto TeamViever po wykryciu użycia "komercyjnego".

Wchodzimy tu: teamviewer.com/en/reset-management/

Logujemy się do konta, wypełniamy formularz (dane osobowe, lista identyfikatorów TV z których korzystamy, opis sposobu użycia - ja napisałem po prostu że używam w domu i do sterowania teleskopami). Ja czekałem na odpowiedź 1 dzień i pomyślnie odblokowali. A był to już drugi przypadek w ciągu kilku lat. Także wg mnie nie jest to duży problem, choć upierdliwy. No i nie ma gwarancji że odblokują, mogłem mieć akurat szczęście.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po wypróbowaniu TV i AD zacząłem używać zwykłego, windowsowego Remote Desktop. Zero problemów, o dziwo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MateuszW napisał(a):

Chrome można używać po lanie?

Możesz używać skąd tylko chcesz, typ sieci nie robi problemu :) Chesz w tej samej sieci, będzie działać, będziesz na telefonie po LTE, będzie działać ;) Nic nie trzeba ustawiać na routerach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 9.12.2023 o 12:06, beny napisał(a):

Możesz używać skąd tylko chcesz, typ sieci nie robi problemu :) Chesz w tej samej sieci, będzie działać, będziesz na telefonie po LTE, będzie działać ;) Nic nie trzeba ustawiać na routerach itd.

Chciałem dziś odpalić ten pulpit od Chrome i on nie działa po lanie, musi mieć intermet. Czy jest jakiś sposób, żeby go do tego zmusić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MateuszW napisał(a):

Chciałem dziś odpalić ten pulpit od Chrome i on nie działa po lanie, musi mieć intermet. Czy jest jakiś sposób, żeby go do tego zmusić?

jeżeli łączysz się po lanie to chrome remote jest bez sensu. Nie zmusisz go do działania w ten sposób.

Jak jest lan to po prostu Remote Desktop wbudowany w Windows.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainstalowałem tak na próbę polecany przez Auron RustDesk i działa bardzo fajnie bez żadnych problemów . Kiedyś korzystałem dość długo z AnyDesk ale ostatnio zablokowali mi ten program .Do tej pory korzystam z Pulpit zdalny Chrome –bardzo dobrze działa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo długo używałem TeamViewer, dopiero po gdzieś trzech latach zablokowali mi konto jako że podejrzewają iż używam go komercyjnie.

Przesiadłem się na anydesk, używałem parę miesięcy ale program wydał mi się bardzo nieprzyjemny, często lagował i nie chciał się połączyć.

Ostatnia polecono mi właśnie RustDesk, i wygląda na to że działa znacznie płynniej niż anydesk. Żadnego problemu nie było ze ustawieniem opcji aby kompy łączyły się automatycznie za pomocą sztywnego hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy w sieci lokalnej:

 

TightVNC na kompa przy teleskopie: Download TightVNC

 

A na kompa w domu RemoteRipple: Download and install Remote Ripple on your device - Remote Ripple

 

O ile Remote Desktop jest ok, to to powyżej jest jeszcze bardziej OK 🙂

 

WSZYSTKO TO ZA FREE - nigdy nie upomni się o zakup licencji.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.