Skocz do zawartości

NGC 2244 SHO


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Super, właśnie taki efekt mi się marzył kiedy zaczynałem swoją Rosettę. Zabrakło tylko SII i 11h naświetlania ;)

Czy mógłbym Cię prosić o wycinek Ha ze środka w skali 1:1? Coś podobnego do wycinka, który pokazałem pod moim zdjęciem: https://astropolis.pl/uploads/monthly_2020_02/Ha_crop.jpg.39d621f95bc03aec36859e7ab2bacf22.jpg. W celach poznawczych, u mnie i u Ciebie kamera ta sama, skala u Ciebie nieco większa, apertura - wiadomo ;), chciałbym zobaczyć różnicę między obrazowaniem FSQ a RASA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło bardzo OK .

Podoba mi się plastyka Halfa . Fajnie wyszedł ten cały "zwierzyniec" nad brzegiem studni.

Pytanie nr 1 - na czym RASA jechała?  ASA czy CEM120? Jakie długie klatki paliłeś?

Pytanie nr 2 - skąd wytrzasnąłeś pogodę :) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEM120 EC bez autoguidingu, suby 3min

Niestety w układzie z RASA ASI1600 ma tę przypadłość, że zależnie od położenia tuby w czasie sesji raz daje punktowe gwiazdy, a raz przecinki.

Już się nawet zastanawiam,czy mi się płytka z matrycą nie gibi/ugina w kamerze, bo optyka jest stabilna.

Wybieram suba z okrągłymi i daję mocne warunki na odrzut przy stackowaniu, zazwyczaj w PIXie się to udaje.

 

 

Pogoda była tylko trzeba trafić w okienka pogodowe, ja w styczniu naświetliłem mniej więcej 50 godzin materiału. To i tak bardzo słabo, bo w październiku było to około 80-100 godzin. Tu skończyłem 7 lutego, niestety 30% klatek odpadło przez chmury lub zamglenie. I od tamtej pory lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kubaman napisał:

Przesada nie służy temu zdjęciu. Może mógłbym pociągnąć dalej ale na pewno nie tyle. Poza tym LG zaczyna nieładnie świecić. 

Rozumiem Cię  bardzo dobrze. Z premedytacją pojechałem ciut za mocno.

Ale uważam, że powinieneś zrobić  trochę  jaśniej. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fizyk5 napisał:

 

Ale uważam, że powinieneś zrobić  trochę  jaśniej. 

Uważam, że absolutnie nie.

Nie wiem na jakich ekranach oglądacie to zdjęcie, ale na moim skalibrowanym sprzętowo (do 75 cd) i oprofilowanym Eizo, fotka wygląda fantastycznie.

Warto zainwestować w porządniejszy ekran z prawidłową jakością czerni, tym bardziej w astrofotografii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, swobodny napisał:

Czy mógłbym Cię prosić o wycinek Ha ze środka w skali 1:1? Coś podobnego do wycinka, który pokazałem pod moim zdjęciem: https://astropolis.pl/uploads/monthly_2020_02/Ha_crop.jpg.39d621f95bc03aec36859e7ab2bacf22.jpg. W celach poznawczych, u mnie i u Ciebie kamera ta sama, skala u Ciebie nieco większa, apertura - wiadomo ;), chciałbym zobaczyć różnicę między obrazowaniem FSQ a RASA.

1:1

obraz.png.ad49cd310904fdd506f21781e39bea54.png

 

gdybym złapał więcej S2, to wnętrze było by bardziej szczegółowe, zaczyna już widać takie podwójne wstęgi z rowkiem, ale bardzo słabo.

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeszcze długo jako referencyjne będę linkował fotki tego Pana. 

http://www.astrobogdan.pl/nebulae/the-rosette-nebula-and-ngc2244-hubble-palette/

 

PS. 

Zerknij na łączny czasy naświetlania dla f5.2

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tayson napisał:

Myślę że jeszcze długo jako referencyjne będę linkował fotki tego Pana. 

http://www.astrobogdan.pl/nebulae/the-rosette-nebula-and-ngc2244-hubble-palette/

 

PS. 

Zerknij na łączny czasy naświetlania dla f5.2

Dzięki Tomek nie zapominaj jednak, że ja to zdjęcie robiłem pod bardzo ciemnym niebem a Kuba nie ma takich warunków.

Tak czy inaczej moim zdaniem w zdjęciu Kuby nastąpił ogromny przeskok w jakości czy to wina kamery nie wiem ale jest mega :-)

Gratulki!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.