Skocz do zawartości
  • 0

80 ED vs TS71SDQ


Primero

Pytanie

Witam wszystkich :) 

Postanowiłem kupić teleskop do astrofotografii. Jak wiadomo 80 ED niezawodny sprzęcior i każdy pewnie mi go poleci bez zarzutu, lecz zastanawiałem się również nad TS71SDQ. Czytałem troszkę i jeszcze rok temu tematy które były poruszane na temat tej tuby nie były do końca przekonujące ze względu na wadę optyki w niektórych egzemplarzach. Dużo więcej się nie dowiedziałem, chyba, że coś przeoczyłem.

Pytanie, czy coś od tamtego się zmieniło dalej jest problem z TS71SDQ ? Czy ktoś by polecał jednak żeby zakupić. Szczerze mówiać bardziej się skłaniam się do kupna TS71SDQ, lecz prosiłbym o radę i zdałbym się na doświadczenie innych na wybór sprzętu.

Z góry dziękuje bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Właśnie zakupy planuje dopiero na drugą połowę tego roku, lecz wiadomo już sobie czytam więcej żebym wiedział i miał pewny wybór. A nie jest to tak, że sprzedawca sprawdza jakość tej optyki przed wysyłką czy to nie da się po prostu tak tego sprawdzić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te popularne za Odrą nie sprawdzają.

Zgłosiłem na reklamację Sharpstara, odesłałem do naprawy- pojechał do Chin. Dostałem TSa w zamian, z zapewnieniem, że został przetestowany z pełną klatką. Nie zgodziłem się na rozstanie ze sprzętem na 2 miesiące. Jest obecnie u sprzedawcy. Albo jego serwis to poprawi, albo ten tez pojedzie do Chin. To już chyba wystarczająco czasu od kwietnia 2019 roku, żeby żądać zwrotu gotówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wątek na czasie ;) Generalnie z quadrupletami jest ciągle problem. Aktualnie jestem w trakcie procesu reklamacji 100Q (miała być poprawiona, ale klient już stracił cierpliwość) - ma być nowa wersja gdzieś w okolicach wakacji.

Nowy refraktor TS 76EDPH jest odpowiedzią na problemy 71 mm i 86mm (klasyczny triplet + 3 soczewkowy korektor/reduktor), więc szczerze, nie widzę tu jakiegoś znacznego ryzyka.

Mówię o tej: 

https://astropolis.pl/topic/65732-nowe-aposy-od-tsa-do-astrofotografii-71sdq-i-86sdq-brak-rekomendacji/?do=findComment&comment=806947

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, isset napisał:

Ja tak samo jak kolega @Mateusz_D mam ed80 i jestem bardzo zadowolony. Do EDka oczywiście należy zakupić flattener, który tani nie jest. 

Tak, tak flattener oczywiście też biorę pod uwagę.

 

22 godziny temu, count.neverest napisał:

Ja miałem Sharpstar i TS 71 SDQ. Oba poszły na reklamację. 

Gdzieś czytałem, że TS jest nawet ok, ale widocznie też jest problem...

 

Po wszystkich opiniach to dochodzę do wniosku, że lepiej nie ryzykować, nie jest to mały pieniądz, a nie chcę się użerać z gwarancjami. Dziękuję bardzo wszystkim :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.